Binbaşı
07 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
58 üye
Görüntülenme
Toplam: 151 (Bu ay: 13)
Gönderileri
.
Kpss A ve B grubuna ilk defa hazırlanıyorum. Tavsiyeleriniz var mı?
.
Uygulayanlar sonuçlara göre ne elde etti? Bazı araştırmalara ters düşen fakat kendi edindiği araştırmaları da sunan bir doktor sizce ne kadar doğrudur?

Not : Araştırmalar çelişebiliyor.
Merhaba,

Ben 152 kilodan ortalama 80 kiloya düşen, vücutla denekmişim gibi oynayan biriyim. 2011 senesinden beri vücutla oynarım. Kendim adıma, kendime uygun olan durumları bulup şu anda olduğu gibi uygulayan birisiyim.

Kendime ait bilgileri verdikten sonra size bazı konuları bahsetmek istiyoru. Bunlar benim elde edip uyguladıklarım. Saçma bulabilirsiniz tabii ki saygım var bu konuda.

Birinci olarak kalori hesabı. Arkadaşlar bu kalori hesabına inanmıyorum. Ben karbonhidrat sayımı üzerinden beslenme yapıyorum. Karbonhidrat saymazsam yağ yakamıyorum. Kalori hesabı yapınca da sadece yerimde sayıyorum. Gerek egzersiz gerekse kalori sayımını doğru yaptığımı düşünüyorum çünkü belirli şeyler yiyorum. Besin tartısı alarak da gramına kadar ölçmeyi düşünüyorum. Yalnız, bu kalori hesaplamasını doğru yaptığımı bir kez daha belirtmek isterim. Sonuç olarak kalori hesabına güvencim çok çok az. Yağ ve proteinin yüksek olduğu karbonhidratın düşük olduğu bir beslenme tarzında ne kadar yağ ne kadar protein yersem yiyeyim kilo almıyorum aksine yağ yaktığımı ( aynada ve pantolonda ) bizzat görüyorum. Günlük 50-70 gr karbonhidratı geçmezsem gayet de (doyarak) kilo veriyorum.

İkinci olarak da glisemik indeks hesabı. Karbonhidrat sayımı da yapmadan ( çünkü gi düşükse karb da düşük oluyor zaten ) doyana kadar yiyince de güzel kilo veriyorum. Kısıtlama olmadan doyunca bırakıyorum zaten. Hiç abartmıyorum 2 poşet fıstık yediğim de oluyor ama kilo aldığım falan yok. Tabi miktar fazlalaşınca gi de yükseliyor fakat birim olarak düşük olunca gene de kilo almıyorsunuz kendimde denediğime göre.

Bu sebeplerden dolayı kalori hesabı yapmıyorum. İşin sırrının Gi ve karbonhidrat sayımı ( bence) kas yıkımına uğradığımı da düşünmüyorum çünkü aynı ağırlıkları aynı set ve tekrarda hatta daha fazlasını yapabiliyorum.

Karatay dedi diye yapmıyorum başka kişilerden de bilgiler edinip uyguluyorum.

Bu arada şekersiz de daha dinç hissediyorum. Gerek zihinsel gerekse bedensel olarak. Azcık yesen kalori hesabına göre makro mikroya dikkat edip tüketsen bişey olmaz diyenlere de güvenmiyorum. Çünkü biraz yiyince diğer günler de aynı saatte o birazı istiyorum. Git gide o miktar çoğalıyor, kontrolde güçlük çekiyorsunuz. Beyniniz direk bağımlı oluyor. Şeker lanet bir şey. Tüketmenizi asla önermem.

Kalori hesabının gıda endüstrisinin hepsinden biraz da olsa ye gene de al ve tüket sonra da bağımlı olup bizim kontrolümüzde ol dediğini düşünüyorum.

benim boyun 184 cm kilom 80. Egzersiz yapan birisiyim. Günlük 1-2 saat arası yürüyüş yaparım hızlı tempoda. Evde de vücut ağırlığı ile çalışırım. Bir de dambıllarım var onlarla çalışırım

Her gün egzersiz yapan birisinin de kalori ihtiyacının daha yüksek olacağını düşünürken 1600 1700 ile kilo veremeyen bir insanım. Tiroid sorunu yok. Kan tahlillerimi düzenli yaptıran biriyim.

Youtube dan dahi küçük bir arama yapsanız birkaç bir şey bulursunuz;
https://www.youtube.com/results?search_query=%C5%9Feker+g%C4%B1da+end%C3%BCstrisi

Bu arada bir şey daha eklemek isterim. Atalarımız kalori hesabı yapmıyordu. Gıdalar bozulmamıştı. Buradan aklınızda bir ışık yanmasını doğal buluyorum.

2001 model aranıyor.Tekliflerinizi bekliyorum.

Özellikle Amasya çevresi.
Kavrulunca trans yağa çevrildiklerini biliriz fakat kabuklu olarak kavrulan fıstıkta trans yağ olabilir mi merak ediyorum.
HTC Desire 820 var elimde.Buna uygun mikrofon uyumu olan bir kulaklık önerir misiniz?Çünkü başka kulaklıklar bazen uymuyor.
2. el bölümüne ilan açacaktım fakat telefon sorunu ortaya çıktı.Eski telefon numaram kayıtlıydı.Bunu değiştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?Çok karıştırdım fakat bulamadım maalesef.
Evet beyler yaklaşık 2007 yılından beridir dh'yi bilirim.Son 1-2 senedir sadece anasayfa haberlerine bakıp çıkarım genelde.Bunun nedenini düşününce daha fazla sosyalleşmenin forumlardan uzaklaştırdığı yönünde bir görüşüm var.İçine kapanık, sosyal ortamdan uzak olan kişiler forumlarda arkadaş aramaya başlıyor.Mesela şu an ailemin yanındayım ve okuduğum şehirden uzağım.Dolayısıyla arkadaş ortamından uzağım.Evet beyler sizinleyim...

tipim nasıl ss'li
Hakkında
İlgi Alanları: Spor, PC
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
MSI GF75 THIN 9SC
Mobil cihaz
HTC
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
PS3
Oyun Platformu
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.990
İkinci El Bölümü Mesajları: 95
Konularının görüntülenme sayısı: 518.887 (Bu ay: 162)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 92 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.