Şimdi Ara

Test Sonuçlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar imzamdaki sistemi kullanmaktayım ve sanırım birşeyi eksik yapıyorum.3dmark 2006 sonucum 23500 puan cıkıyor ve 3dmark vantage puanım ıse 19100 puan.

Yaptıklarım : cpu 4.1ghz nb: 2200 ht :2200 ramler : 1600 8 8 8
    en son drıverlar yuklu vga ati 10.1
    crossfire ccc den etkın
    win 7 64 bıt kullanıyorum
    tum guncellemeler yapıldı

Not: ilgimi ceken bir husus ise testleri default olarakda yapsam 1920x1080 8x aa 16x af tum hersey acıkkende yapsam puanlar ve fps ler degısmıyor.

bu sıstemın default puanları neden dusuk olabılır arkadaslar yardımlarınızı beklıyorum.

• 3dmark vantage deneyin birde.İşlemciden dolayı düşük çıkıyor olabilir mi acaba?2dmark ta Amd ler nasıl bilemiyorum
  • zaten vantage yaptıgımı ve 19100 puan aldıgımı soledım.ayrıca bu işlemcidede dusuk cıkıorsa daha ben bısı demek ıstemıyorum gercekten.

4 cekırdeklı 4.1ghz hızında 8mb cache lı bır cpu yetmıyorsa solenecek bısı yok.
  • kardeş işlemci stabilmi eminmisin bi 20dakkalık prime95 testı koyarmısın.
  • http://img294.imageshack.us/img294/6936/adszum.jpg

cpu bu testte 4.0ghz +0.075v voltaj verıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DUKES -- 12 Şubat 2010; 12:37:13 >
  • keşke cpu-z ssde koysaydın eger dedıgın gıbı stabılse sanslısın bizim sistem seninle aynı panelime bakarsan gorursun ben 3,9da kıtlendım en fazla 4,2ye kadar cıkabılıyorum yanlız bu seferde sıcaklık dırek 70lere vuruo sen sogutucu olarak ne kullanıyorsun
  • prime95te sıcaklık kaca kadar cıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

keşke cpu-z ssde koysaydın eger dedıgın gıbı stabılse sanslısın bizim sistem seninle aynı panelime bakarsan gorursun ben 3,9da kıtlendım en fazla 4,2ye kadar cıkabılıyorum yanlız bu seferde sıcaklık dırek 70lere vuruo sen sogutucu olarak ne kullanıyorsun

ewt stabıl ama 4.1ghz de prıme 95 alamazken crysıste 1 saat 4.18ghz de oyun oynayabıldım.sıcaklıkta prıme 95 dekı kadar yukselmedı.en fazla 50c olmustur.sogutucu olarak ımzamda yazılı olan modelı kullanıyorum.
  • quote:

prime95te sıcaklık kaca kadar cıktı

prime 95 de sıcaklık en fazla 60c olmustur dıye tahmın edıyorum.ama daha asagıda olabılır.cunkı heatsınk buz gıbı ıdı test sırasında.yanı kısaca 4ghz de +0.075v voltaj vererek 20 dkka prıme 95 uygulamasında en fazla 60c sıcaklıkta cpu stabıl.4.18ghz de crysıste +0.200v voltaj vererek 1 saat oyun oynamama ragmen sıcaklık 55c cıvarındadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DUKES

quote:

keşke cpu-z ssde koysaydın eger dedıgın gıbı stabılse sanslısın bizim sistem seninle aynı panelime bakarsan gorursun ben 3,9da kıtlendım en fazla 4,2ye kadar cıkabılıyorum yanlız bu seferde sıcaklık dırek 70lere vuruo sen sogutucu olarak ne kullanıyorsun

ewt stabıl ama 4.1ghz de prıme 95 alamazken crysıste 1 saat 4.18ghz de oyun oynayabıldım.sıcaklıkta prıme 95 dekı kadar yukselmedı.en fazla 50c olmustur.sogutucu olarak ımzamda yazılı olan modelı kullanıyorum.

oyunu oynarsın zaten %100 yuklenmedıgı ıcın sorun olmaz cysis multiplayermi oynuyorsun..
  • yok hayır sıngle oynuyorum.sanırım bu 3dmarkları kafaya takmamak lazım.cunkı crysıste 1920 1080 de 8x aa 16x af acıkken en son gemılı bolumde fpsyı mın 15 gordum.ıstersen ss atabılırım oyundan.
  • ht ve nb hızlarını biraz yükseltmeyi denesene daha performanslı olur bilgisayarın
  • belkıde ondan kaynaklanıyordur.verıyolu o kadar cpu hızını kaldıramıyor olabılır.sole ıkısınıde 2.6ghz yapalım bıraz voltaj bıraz sogutma tamamdır.
  • quote:

belkıde ondan kaynaklanıyordur.verıyolu o kadar cpu hızını kaldıramıyor olabılır.sole ıkısınıde 2.6ghz yapalım bıraz voltaj bıraz sogutma tamamdır.

ben 3000nb 2600ht kullanıyorum bakalım sen kaca cıkıcaksın
  • tamam denıyecem.cıdden cok farkını gordun mu bunları arttırmanın yanı skorlara bır etkısı oldumu gercekten.yoksa oyunlardamı denedın sadece.
    nb ve ht ye hıc abanmadım hep carpanla oc yaptım bırazda fsb olarak oc yapalım belkıde dusuk skorların sebebı budur.
  • quote:

tamam denıyecem.cıdden cok farkını gordun mu bunları arttırmanın yanı skorlara bır etkısı oldumu gercekten.yoksa oyunlardamı denedın sadece.
    nb ve ht ye hıc abanmadım hep carpanla oc yaptım bırazda fsb olarak oc yapalım belkıde dusuk skorların sebebı budur.

büyük ihtimalle çünkü sadece saat hızını yükseltmişsin cpu nun yükselttiğin saat hızına ait performannsı verbilmesi için
    NB ve HT ninde bu değerlere uygun olması lazım açıkçası bende senin yaptığın şekilde oc yaptım ama benim amacım saadece
    çıkabileceğim maksimum saat hızını görebilmek içinde gerçek performans artışını yansıtmıyordu...
    iyi denemeler dilerim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.