Şimdi Ara

[ TEST ] 240GB SSD'ler Yarışıyor ! 4 SSD TEK İncelemede Buluştu ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
13
Favori
23.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@dreamblue35

Mavell hocam.

@zotacing

Evet hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 14 Nisan 2014; 10:31:44 >
  • dün akşam ben de 120 gb stm plus sipariş verdim eğer memnun kalırsam raid e yönelirim ileri doğru, kontrolcüsü mü marvel hocam oo bilakis iyi imiş nand belleklar de umarım toshiba veya sandisktir
  • dreamblue35 D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun uygun fiyatlı performanslı çözüm olmuş. Test sonuçlarını bekliyorum mutlaka merak edenler faydalansın.
    Bildiğim kadarıyla toshiba nand olması lazım zira ben laptopta 256GB kullanıyorum toshiba nand.
  • Güzel bir inceleme olmuş hocam.

Çekimlerin, grafiklerin, yorum ve ifâdelerin umûmî kalitesi bir evvelkine göre artmış, bu da incelemeyi daha hoş kılmış, ellerinize sağlık
  • Solid State Disk kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Şimdiye kadar yaptığım hiç bir incelemeye rahat rahat vakit ayırıp uğraşamadım mutlaka bir hengamenin arasında sıkışmış oluyor , ama yine de anlaşılır bir şekle getirdiğimi düşünüyorum.
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 8 Şubat 2023; 22:35:13 >
  • Eline sağlık süper bir çalışma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her şeyden önce bu kadar uğraşman, böyle bir kaynak konu ortaya çıkarman bile takdire şayan. Eline sağlık.

Ürünler zaten artık alınabilir seviyedeler. Şu döviz kurları da yükselmeseydi fiyatlar daha da uygun olacaktı ama şu anda bile artık hemen herkez tarafından alınabilir durumdalar ve imkan varsa (Bütçe, pc de uygun alan) SSD artık olmazsa olmaz bir donanım. Tekrar eline sağlık.
  • tabiki hocam sizinkisi kadar bir inceleme olmaz ama yapabildiklerimi yapacağım, bir de bir şey dikkatimi çekti; stm plus ın kutu üzerinde 3 yıl garanti yazıyor ama neden 2 yıl garanti veriliyor onu anlamadım bir bilginiz var mı?
  • İnceleme için öncelikle çok teşekkürler. Kısa ve öz , bilgiye hızlıca ulaşılabilir olmuş.

Bu aralar bende SSD almayı düşünüyorum fakat yüksek bütçe de ayırmak istemiyorum. Çünkü oyunların yüklenme hızlarından şikayetçi değilim. Yazılım geliştirme kitleri , Windows derken minimum 50 gb verim var. Her gün ortalama 10 saat bilgisayar başındayım. Gün içerisinde çok fazla yazılım açıp kapatıyorum . 2000TL 'lik makine kullanmama rağmen ağırlık hissediyorum. Özellikle web tarayıcı kısmında.

Depolama olarak 1 TB sabit disk ve 500 GB taşınabilir diskim bulunmakta. Kingston v300 serisinin fiyatı uygun geliyor ama hızlı yıprandığı söyleniyor. Bana hangi diski önerirsiniz ?

(Sık kullandığım yazılımlar şunlar ; Visual Studio 2013 prof. , Android Studio , Chrome . 1-2 günde bir kullandıklarım ; Photoshop CC , Sony Vegas pro 12 , Blender ve ufak tefek işlem gücü gerektirmeyen uygulamalar. )

• xxxone kullanıcısına yanıt
    İncelemedeki disklerden bahsediyorsanız hesaplı olarak Memoright'ı öneririm kesinlikle. Ama bütçevarsa üst sınıfta da neutron gtx olabilir.
  • Çok yararlı bir konu teşekkürler
  • çok güzel inceleme teşekkürler..
  • 180-190 TL arasında Memoright STM plus 120 GB bulabilıyorum. Bana çok hesaplı geldi.

İncelediğiniz 240 GB olanı ile aynı kalitede mi ?
  • @FreeRun @RockMafia

Teşekkürler

@xxxone

İnanın bilmiyorum ama muhtemelen sadece kapasite farkı vardır ve 200TL altına geçekten çok iyi fiyat. O civara bir kaç model daha var ama performans testlerinde yerlerde sürünüyorlar. Bunu bilmiyorum ama.

Anlaşılan piyasadaki 120GB SSD leride böyle bir konuda toplamak gerekiyor
  • Açıkçası mükemmel olur. Asıl fiyat/performans ürünlerinin 120GB SSD lerde olduğunu düşünüyorum. Aynı kapasitede ve hemen hemen aynı hızda(üreticinin belirttiği) ürünlerde çok uçuk fiyat farkları var.

180 TL'ye Memoright STM 120GB SSD varken 250-300 TL'ye Samsung , Kingston vb. ürünleri almak ne kadar mantıklı. İllaki kalite farkı olacaktır ama iki kat fiyat farkı vermeye değecek ne var çok merak ediyorum.
    Önümüzdeki bir kaç ay kendimi biraz toparlayayım hocam inş. oda olur.

Aslında 180TL ye aldığın SSD ile 350TL ye aldığın SSD arasında ciddi performans farkı olması çok muhtemel değil. Yukarıda tabloların altındaki görselleri incelersen intel-amd kıyasını ve SSD lerinde kendi içerisinde kıyaslarını bulabilirsin. Birde ekstra olarak dosya kopyalama testi de yaptım onunda ciddi fikir verdiğini düşünüyorum.

Özellikle SSD'ye ilk geçişte ve 120GB kapasiteli SSD' tercih ederken çok büyük meblalar vermeye gerek olmayabilir, kullanıcıya bağlı olarak. Yani burada kullanıcının kendisini değerlendirmesi gerekiyor.
  • Geleneksel hard diskten geçiş yapacağım için 180 TL da versem 500 TL da versem benim için muazzam olacak. Ben biraz daha araştırma yapıp 120 gb Memoright STM almayı düşünüyorum. En azından beni 2 sene idare edeceğini düşünüyorum.

Yardımlarınız için teşekkürler.
    Mekanik diskten geçince muazzam fark hissedersiniz, emin olun
    Ben uzun zamandır Mekanik diske windows kurmadım, kuracağımıda sanmıyorum.
  • Başarılı ve doyurucu bir inceleme olmuş özellikle adı sanı fazla duyulmamış olan memoright'ın ürünlerini bende merak ediyordum.Tebrikler!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.