Şimdi Ara

Tesla Model 3 karaborsaya düştü: 120.000$'a satılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tesla, uygun fiyatlı otomobili Model 3'ü temmuz ayında tanıtmış ve şirketin üretim tesisinin bulunduğu Fremont'ta gerçekleşen törenle 30 adet Model 3 sahiplerine teslim edilmişti. Model 3 sahibi olan ilk 30 kişi ve sonrasında Model 3'lerini teslim alan kişiler Tesla'nın çalışanlarına tanıdığı öncelik programından faydalanan kişilerdi. Geçtiğimiz günlerde ise Tesla çalışanı olmayıp da ön sipariş veren kişiler araçlarını teslim almaya başladı. 

400.000'den Fazla Kişi Aracını Bekliyor 

Bu yılın üçüncü çeyreğinde sadece 260 adet Model 3 üretebilen Tesla, 2018'in ilk çeyreğinin sonunda haftada 5000 adet Model 3 üretmeyi planlıyor. Model 3 için bugüne kadar verilen ön siparişlerin sayısının 400.000'i aştığını göz önünde bulundurursak bu üretim hedefi, ön sipariş veren kişilerin araçlarını teslim almak için yaklaşık iki yıl beklemek zorunda kalabileceklerini gösteriyor. Model 3'lerini teslim alan kişilerden biri ise bu uzun bekleme süresinden faydalanmak için harekete geçmiş durumda.

ABD merkezli popüler ilan platformu Craigslist'te satışa çıkarılan Tesla Model 3, 120.000$'lık fiyat etiketiyle alıcısını bekliyor. Tesla'nın, çalışanları ile yaptığı sözleşme uyarınca öncelik programından faydalanarak Model 3 satın alan çalışanların, araçlarını standart satış fiyatının(35.000$'ın) üstünde bir fiyata satması yasak. Tesla'nın bu yasağı sıkı denetleme kurallarıyla uyguladığı da bilinen bir gerçek. Bu durumda geriye sadece ilanı veren kişinin Model 3'ü birkaç gün önce teslim alan, Tesla çalışanı olmayan bir kullanıcı olduğu ihtimali kalıyor.

Resmi Satış Fiyatının İki Katı 

Tesla'nın 35.000$'lık fiyat etiketiyle satışa sunduğu Model 3 için müşteriler ekstra ödemeler yaparak; spor janta, otomatik pilota, ekstra sensörlere ve premium pakete(ısıtmalı koltuklar, LED aydınlatma sistemi, renkli cam tavan gibi özellikler yer alıyor) sahip olabiliyor. Tüm bu seçeneklerin hepsi satın alındığında ise aracın fiyatı 60.000$'a yükseliyor. Craigslist'e verilen ilanda yer alan Model 3'te ise söz konusu yükseltmelerin çoğu bulunmuyor ancak buna rağmen aracın fiyatı Model 3'ün tavan fiyatının iki katı. Bu yüksek fiyatına rağmen ilandaki araç kısa bir süre içinde satılabilir zira ilan sahibinin de belirttiği gibi aracı satın alan kişi teslimat için haftalarca hatta aylarca beklemek zorunda kalmayacak. 

• Böyle şeyler Türkiye de olsa şaşırmazdım ama amerika da olması şaşırttı beni :)

• quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Böyle şeyler Türkiye de olsa şaşırmazdım ama amerika da olması şaşırttı beni :)

Amerika’dak bir Türk olmadığı ne malum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 400.000 / 5.000 = 80 hafta 1 yıl 28 hafta (7 ay) bekleyecek olanlar da varmış. Tabi üretim sayısı artmazsa.

• nefendim kullanıcısına yanıt
    Kesin

• quote:

Orijinalden alıntı: nefendim

quote:

Böyle şeyler Türkiye de olsa şaşırmazdım ama amerika da olması şaşırttı beni :)

Amerika’dak bir Türk olmadığı ne malum..

Türk çıkarsa şaşırmam
  • Gelmiş geçmiş hatta gelecek en çirkin jant tasarımı olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Gelmiş geçmiş hatta gelecek en çirkin jant tasarımı olmuş

Jantların öyle olmasının sebebi bu tip jantlar hava sürtünmesini azaltarak otobanda %10 tüketim avantajı sağlıyormuş. Valla benim için estetik önemli değil. Yüzde 10 yabana atılacak bir avantaj değil. İsteyen bu jantları çıkarabiliyormuş.
  • Bizde aylarca VW için sıra bekleyenler vardı. Tesla gibi dünyada eşi bulunmayan bir otomobil için beklemişsin çok mu
  • Fırsatçı her yerde fırsatçı arkadaş

• kesin türktür

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Gelmiş geçmiş hatta gelecek en çirkin jant tasarımı olmuş

Jantların öyle olmasının sebebi bu tip jantlar hava sürtünmesini azaltarak otobanda %10 tüketim avantajı sağlıyormuş. Valla benim için estetik önemli değil. Yüzde 10 yabana atılacak bir avantaj değil. İsteyen bu jantları çıkarabiliyormuş.

Sırf janttan %10 biraz fazla geldi bana, öyleyse de elektrikli araçlar için %10 yabana atılabilir bence, nedir ki. Ayrıca o kadar da çirkin değil bence.

120.000$ verebilen biri en yakın bayiden gider Model S hatta X alır zaten, amacı neymiş ki ilanın?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim böyle şirket mi olur 1 günde üretilecek sayıda arabayı koca bir senede üretemiyorsun üstüne de bir güzel rezervasyonları alıyorsun ama. Neymiş 2018in ilk çeyreğinin sonunda haftada 5000 adetmiş... Ölme eşeğim ölme. Sen rezerveleri teslim edene kadar diğer firmalar senin model 3ünü ezip üstüne toprak atacak arabaları çıkarırlar ki çıkarıyorlar da. Tesla bi balon olduğunu bu gidişle göstermeye başlıyor.

• Kesin Türk. Hatta Türk'ü geçtim Kayserili :D

• Hep diyorum Tesla nin bu kadar reklam olmasinin amaci baska. Elon Musk basarili bir girisimci helal olsun ama Tesla abartilmis bir balondu ve patlamaya basladi. Ha sektore katkisi cok oldu ama nasil 1. Dunya Savasinda birileri elektrikten icten yanmaliya geciste para kazandi nasil 1970 petrol krizinde de tam tersiyle yine para kazandi bugun de ayni sey.

Esas olay Yakit Hucreli araclarda

• Akıl var mantık var arkadaş. Bu arabayı 120.000 dolara alacağıma giderim bayiye Model S ya da Model X alır çıkarım. Bu fiyata alıcısı varsa o alan kişinin bir psikologa görünmesinde fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan07-36 -- 24 Aralık 2017; 14:51:23 >
  • vw amblemi koysan burada gideri var.
  • amerikada genelde bu tur cakalliklari turkler ve hispanikler yapiyordu bizzat arkadasim craigslist uzerinde genelde cok acil nakit ihtiyaci sebebiyle ucuz fiyatlarda satilan son model telefonlari bulup ustune 50 - 100 dolar arasi koyup yine ayni sitede satiyordu haftada en az 10 - 15 tane bu sekil ilan oluyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 24 Aralık 2017; 20:19:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Hep diyorum Tesla nin bu kadar reklam olmasinin amaci baska. Elon Musk basarili bir girisimci helal olsun ama Tesla abartilmis bir balondu ve patlamaya basladi. Ha sektore katkisi cok oldu ama nasil 1. Dunya Savasinda birileri elektrikten icten yanmaliya geciste para kazandi nasil 1970 petrol krizinde de tam tersiyle yine para kazandi bugun de ayni sey.

Esas olay Yakit Hucreli araclarda

Hidrojenin uretim maliyeti ve tasima zorlugu asilana kadar hidrojen mantikli secenek degil. Hbaere gelirsek hadi 50.000-60.000 dolari anlarimda 120.000 dolara Model X alirsin 75.000 dolardan basliyor Model X

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2673E0F4 -- 24 Aralık 2017; 23:59:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hasan07-36 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.