Şimdi Ara

Tesisatçı bmwyle geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
5.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah saatlerinde sifon muslugu kapanmıyor diye tesisatci cagirayim dedim adami aradım adam doluyuz ancak akşam 16 gibi gelebiliriz dedi tamam dedim fiyatı falan sormadım 20-30 lira falan tutar heralde diye.Adamlar geldi 2 kişi 1 takım çantası 5 dk inceledi sifonu bana dedi ki muslugu değişmek lazım 30luk 45 lik bide 50 lik var hangisini takayım 30 luk olsun dedim cepte 50 lira var zaten nakit 5 dk da değistirdi denedi bana gosterdi sorun çözülmüş ne kadar dedim 80 lira dedi.10 dakikada 30 lira musluk parasindan hiç kar etmiyorsa adam 50 lira kazandı ve sabah 11 de aradım akşam 16 ya kadar doluyuz dedi.Adamlaraya parayı havaleyle gönderdim telefondan.Giderlerken camdan baktım ve ne goreyim adam mavi bmw 3.20 f30 un arka koltuguna alet cantasını koyuyor.Tesisat işinde bu kadar kazanc sağlanıyor mu ? İstanbul Beylikdüzü'ndeyim her yerde böyle mi bu iş ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• valla kardeşim herkes herşeyden anlamaz ama bazı şeylerden de anlamalı...
    samsung marka laptop'u söküp takıp fan işlemci temizliği yapmayı öğrendim..

eşim 2 ay önce banyo musluk bataryasını kırdı... sucudan internetten fiyat aldım ucuz bir şey buldum.. satıcı "sen bunu takaman bir sucu çağır dedi" ayarlı anahtar ile 5 dk'mı aldı..
    2 hafta önce eşimin telefonunun bataryasını değiştirdim.. telefoncuya yaptırsan 100 tlye çin malı (30-40 tl) takacak.. ben orjinal deji bataryasını 88'e taktım.. o kadarda zor değilmiş

yapan kişiler bunu anasının karnında öğrenmiyor.. internette bir çok bakım ve tamir videosu mevcut biraz kendiniz geliştirin.. hem zevk alırsınız, hem bilgilenir el beceriniz gelişir, hemde paranız cebinizde kalır
    Böyle basit işlerden anlamayan insanlar çok oldukça kazanırlar, geçirdikçe geçirirler. Ben de hiç anlamam mesela, ama babam her şeyi kendi yapar gider parçasını alır kendi değiştirir, daha bir kere tesisatçı çağırmışlığını görmedim yıllardır. Evi bırak arabayı da kendisi yapacak da onun için uygun garajımız yok, lifte falan kaldırmak için.
    bence de hakediyor adam, her şey bu fiyatlardayken adamlarında 10 liraya işçilik yapması olmaz zaten ama şaşırdım yinede bu kadar çok iş olmasına kaç yıldır ilk defa tesisatçı çağırıyorum, internete yazınca 2-3 tane çıktı Beylikdüzü'nde kesin daha fazla vardır ama tesisatçılar genelde orta yaş ve üstü olduğu için işini internete taşıyan az, arayanlar da artık sokakta gezip aramak yerine internete yazdığı için mahalle tesisatçılarının işi azalırken internete taşıyanların işi çoğaldı bence durum bundan ibaret, aldıkları paralar helal olsun alnının teriyle elde edilen kazanç.Ben kimya mühendisliği okuyorum bindiği arabaya sahip olabileceğimi düşünmüyorum, bahsettiğim tesisatçı arkadaşlar 26-27 yaşlarındaydı tahminen 30 yokturlar, ben o yaşlarda bmw almayı bırak iş bulmuş olabilirsem iyi :)
    10dk değildir o.

Malzeme temini
    Git gel
    Araç yakıtı
    Yol parası
    Montaj Malzeme kirası
    Tecrübe

Parasıdır. Üstelik tesisatçılık kolay bir iş değildir özellikle eski evlerde ciddi sorunlar olabilir 5dk boyunca incelemesi de ondandır. Eski bir musluğu sökmek büyük cesaret ister. MUsluk kırılabilir muslukla birlikte tesisat kırılabilir. Ben tesisatçı değilim ama musluk nasıl değiştirilir az çok bilirim.
  • tesisatçılar cidden zengin

kirada evleri falan var

eskiden küçümsenirdi bu insanlar, şimdi üniversite mezunlarından daha iyi hayat şartları var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar işe yetişemiyor, meslek bilmek artık çok degerli bu devirde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle basit işlerden anlamayan insanlar çok oldukça kazanırlar, geçirdikçe geçirirler. Ben de hiç anlamam mesela, ama babam her şeyi kendi yapar gider parçasını alır kendi değiştirir, daha bir kere tesisatçı çağırmışlığını görmedim yıllardır. Evi bırak arabayı da kendisi yapacak da onun için uygun garajımız yok, lifte falan kaldırmak için.
  • Yine iyi fazla bişey dememiş. Ücret normal.

Biz kendimiz değiştiriyoruz. Boru falan patlamazsa tesisatçı çağırmayız. Bir defa çağırdık, gayet iyi biriydi, klozetin sifonu arızalıydı iç takımını yeniledi, uygun fiyata yaptırdık arabayla dükkanına bıraktık. Onun dışında tesisatçı mesisatçı çağırmayız.

Ama işin doğrusu meslek dediğin bir altın bileziktir.
  • Bırak binsin parasını ben vermedim ama benim bir hakkım varsa helal olsun

Ekran karşısında aptal şeyler yapıp milyonları cukkalayanlardan daha çok hakediyordur.
  • bence de hakediyor adam, her şey bu fiyatlardayken adamlarında 10 liraya işçilik yapması olmaz zaten ama şaşırdım yinede bu kadar çok iş olmasına kaç yıldır ilk defa tesisatçı çağırıyorum, internete yazınca 2-3 tane çıktı Beylikdüzü'nde kesin daha fazla vardır ama tesisatçılar genelde orta yaş ve üstü olduğu için işini internete taşıyan az, arayanlar da artık sokakta gezip aramak yerine internete yazdığı için mahalle tesisatçılarının işi azalırken internete taşıyanların işi çoğaldı bence durum bundan ibaret, aldıkları paralar helal olsun alnının teriyle elde edilen kazanç.Ben kimya mühendisliği okuyorum bindiği arabaya sahip olabileceğimi düşünmüyorum, bahsettiğim tesisatçı arkadaşlar 26-27 yaşlarındaydı tahminen 30 yokturlar, ben o yaşlarda bmw almayı bırak iş bulmuş olabilirsem iyi :)

• Her zaman yapmak istediğim meslektir çok seviyorum bişeyleri tamir etmeyi parayıda buluyorlar mis gibi

• Herkes işini bilen temiz görünümlü doğru dürüst olsa da boyle cok ucret alsa bmw ye binse razıyız. Sayi çoğaldıkça ucretler de düşer zaten.

• Ben tüm tesisat işlerini evde kendim yapıyorum, bi günlük yevmiyemi 15 dakikalık iş için kimseye vermem

En son geçen hafta banyo prizi düştü, priz kasası geride kalmıştı yeni kasa aldım yarıya kesip alçıyla oturttum canavar gibi oldu.

• Öyle

Bizim eve de panjur ipi degissin diye bir andaval cagirdik

8 tane degisti 3 4 tanesi duzgun calismiyor 50dk icin 200tl aldi gitti

Artik bu isler para yapiyor 20 sene okumamiz bosa

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 9 Ocak 2021; 19:33:4 >
  • Eve uyducu çağırmıştım, adam ww ile geldi, bir de düğüne gider gibi takkm elbise giymiş, saç fönü ve bileklikleri de o biçim..
    Mesleği olanlar çok kazanıyor.

• Öğrencilerime sürekli söylüyorum en üst seviyedeki başarılılar akademik devam etsin ama orta ve alt seviyedekiler ilgilerine göre bir meslek edinsin diye. Ayrıca şunu da ekliyorum orta seviyede başarıya sahip ve güzel bir meslek edinmiş işini hakkıyla yapanlar, en başarılı arkadaşlarından daha iyi bir hayat sürecek ülkemiz şartlarında.

• Birinin bindiği aracı falan neden direk mesleğine yamıyorsunuz ailesinden kalmadır belki aileden 3-4 daire kalmıştır kirasını yiyordur tarla kalmıştır satıp almıştır daha zibilyon fonksiyon.

• Babam tesisatçı ve artık sadece ufak tamiratlara gidiyor, yaşından dolayı ağır işleri yapamıyor fakat o kadarda zengin değiliz depremden sonra bir ev almış birde doblosu var, bana sorsaydınız bende onun işinden ilerlemek isterdim çünkü hala benden iyi kazanıyor,muhtemelen o gelen kişi makine mühendisidir, çünkü ustalar doludur işide kaçırmak istememiştir.

• Babam tesisatçı ve artık sadece ufak tamiratlara gidiyor, yaşından dolayı ağır işleri yapamıyor fakat o kadarda zengin değiliz depremden sonra bir ev almış birde doblosu var, bana sorsaydınız bende onun işinden ilerlemek isterdim çünkü hala benden iyi kazanıyor,muhtemelen o gelen kişi makine mühendisidir, çünkü ustalar doludur işide kaçırmak istememiştir.

• venom.X kullanıcısına yanıt
    işte onu diyorum bu işin eskileri zamana yenildi, yeni nesilde 3 matematik 5 fen cözeni muhendis oldu tesisatçı,dusakabinci,doğramacı,elektrikçi kalmadı.Hal boyle olunca bu işi yapan gençler deli para kazanmaya başladı tesisatçının WhatsApp profil fotografini atsam meslegini bilmeseniz üst baş saat saç sakal ayakkabıya bakarak pilot falan dersiniz, daha uyanmadık konuya henüz lisede ilkokulda.olan arkadaşlar boyle işlere yonelsin yegane önerim.

• Bu yüzden herkesi okutma sevdamızdan vazgeçmeliyiz.

• valla kardeşim herkes herşeyden anlamaz ama bazı şeylerden de anlamalı...
    samsung marka laptop'u söküp takıp fan işlemci temizliği yapmayı öğrendim..

eşim 2 ay önce banyo musluk bataryasını kırdı... sucudan internetten fiyat aldım ucuz bir şey buldum.. satıcı "sen bunu takaman bir sucu çağır dedi" ayarlı anahtar ile 5 dk'mı aldı..
    2 hafta önce eşimin telefonunun bataryasını değiştirdim.. telefoncuya yaptırsan 100 tlye çin malı (30-40 tl) takacak.. ben orjinal deji bataryasını 88'e taktım.. o kadarda zor değilmiş

yapan kişiler bunu anasının karnında öğrenmiyor.. internette bir çok bakım ve tamir videosu mevcut biraz kendiniz geliştirin.. hem zevk alırsınız, hem bilgilenir el beceriniz gelişir, hemde paranız cebinizde kalır
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.