Şimdi Ara

tesisata petek eklemek? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
3
Favori
57.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    pex borulu mobil sistemde kollektörde, rezerv bir giriş - çıkış hattı olmadan bir odaya ilave petek eklemesi(diğer radyatöre dik olan duvara) nasıl yapılabilir. Bir fazla giriş-çıkışı olan kollektöre geçtikten sonra zemin altından pex borular çekilerek mi yoksa o odada mevcut bir radyatörden bağlantı alınabiliyor mu ?

Saygılar.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    hocam selamlar, tesisatima ek petek takmak istiyorum. proje konusunda sikinti olur mu ? tekrar projelendirmek gerekir mi ? yukarilarda gerekmedigi yazilmis fakat yıl oldu 2018 hatta 2019 . biseyler degişti mi,bilginiz var mi bu konuda ?
  • muammer816 M kullanıcısına yanıt
    kalorifer tesisatında değişiklik ile proje arasında bir ilgi yoktur istediğin gibi değiştirebilirsin,ekleyebilirsin
  • Bende dün 2 petek ekledim tesisata, evde mobil sistem var yeni eklediğim petekleri ise direk kombi borusundan alarak ekledim. Direk bağlantı olanlar 1.5m ve 60 Cm iki petek çok çok iyi ısınıyor vanaları kısık olmasına rağmen. Mobil sistemde ısınıyor ama onlar kadar iyi değil, sanırım su mobile girmeden önce bu peteklere uğruyor. Şimdi bunların giriş çıkış vanasını tam mı açmalıyım mobil sistemden daha iyi faydalanmak için. Yoksa en kısık ayarda mı kullanmalıyım şimdiki gibi onu çözmeye çalışıyorum. Kombi 17000 kcal 20kw toplam petek uzunluğu 7.1 m
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    hocam çok teşekkürler.

https://forum.donanimhaber.com/radyator-uyumluluk-sorunu--136244456#136244456 şurda bir sorum daha var size zahmet yanıtlayabilir misiniz ?
  • Merhaba bugün çocuk odasındaki 60x60 peteği 60x100 petekle değiştirdim ve çapraz bağlantı yöntemini uyguladim. Ama kollektorleri ters bağlamışlar kırmızıdan soğuk maviden sıcak su geçiyor. Bende bu sebeple sıcak yerine soğuk olacak şekilde baglamisim. Petegin yarısı sıcak yarısı soğuk. Yarın düzeltme yapicam petekte sorun yoktur inşallah.  tesisata petek eklemek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: myurttav

Merhaba bugün çocuk odasındaki 60x60 peteği 60x100 petekle değiştirdim ve çapraz bağlantı yöntemini uyguladim. Ama kollektorleri ters bağlamışlar kırmızıdan soğuk maviden sıcak su geçiyor. Bende bu sebeple sıcak yerine soğuk olacak şekilde baglamisim. Petegin yarısı sıcak yarısı soğuk. Yarın düzeltme yapicam petekte sorun yoktur inşallah.  tesisata petek eklemek?
    Paralel baglayin daha iyi verim alirsiniz

• quote:

Merhaba bugün çocuk odasındaki 60x60 peteği 60x100 petekle değiştirdim ve çapraz bağlantı yöntemini uyguladim. Ama kollektorleri ters bağlamışlar kırmızıdan soğuk maviden sıcak su geçiyor. Bende bu sebeple sıcak yerine soğuk olacak şekilde baglamisim. Petegin yarısı sıcak yarısı soğuk. Yarın düzeltme yapicam petekte sorun yoktur inşallah.  tesisata petek eklemek?
    benimde alttan girip alttan çıkıyor termo vanalar için yere paralel olması daha verimliymiş bu sebeple bende yukarı alacağım paralel şekilde ancak yukardaı hava alınan yer var onuda karşıdaki tıpaya alsam sorun olur mu?

• Hocam sistemi mi termostatik vanayi mi paralel bağlamaliyim. Akşam ikisinide paralel bağlayıp öyle denemeyi düşünüyorum.
  • jk21 kullanıcısına yanıt
    Sorun olacağını sanmıyorum sadece üstteki bölümde olmalı hava alma işleminin başarılı olması için.
  • Peteği paralel ve termostatik vanayı paralel olarak düzenledim deneme yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myurttav -- 18 Aralık 2018; 19:53:6 >
  •  tesisata petek eklemek?
  • quote:

tesisata petek eklemek?
    Bu şekilde olduğunda verim artar benim bazı petekler bir kısmı az yanıyordu yada üstü sıcak altı ilikti ustam paralel olarak baglarsak hallolur biz öğle yapıyoruz dedi sadece paraell bagladi petekler full isindi şimdi çok rahatız ev ısınıyor,Bana şunu dedi ve kombin ve yanmış ama evi temizlemeyi petejleri isitnamis boşuna yandığı içinde yüksek faturalar gelmiş şimdi çok memnunum

• Çok teşekkür ederim petek şuanda başarılı bir ısıtma yapıyor.
  • quote:

Çok teşekkür ederim petek şuanda başarılı bir ısıtma yapıyor.
    Rica ederim bilgi paylaştıkça çoğalır
  • Disintegration hocam hayırlı akşamlar,
    Benimde koridora ilave petek takmam gerekiyor fakat bu konuda hiç bilgim yok, size resimleri gönderiyorum, bana nerden nasıl bir hat çektirerek bu işi en az hasarla yapabileceğimi anlatırsanız çok memnun kalırım. Yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

tesisata petek eklemek?
    (peteği takacağım yer, sağ tarafta duvara siyahla çizdiğim yer)

tesisata petek eklemek?
    (Petek için bağlantı alacağım havlupanın bulunduğu yer)

tesisata petek eklemek?
    (halupan takılmadan önceki giriş çıkış borularının yeri)

• quote:

Orijinalden alıntı: selcukluaslan

Disintegration hocam merhabalar,
    pex borulu mobil sistemde kollektörde, rezerv bir giriş - çıkış hattı olmadan bir odaya ilave petek eklemesi(diğer radyatöre dik olan duvara) nasıl yapılabilir. Bir fazla giriş-çıkışı olan kollektöre geçtikten sonra zemin altından pex borular çekilerek mi yoksa o odada mevcut bir radyatörden bağlantı alınabiliyor mu ?

Saygılar.
    Aynı durum bende de var

Nasıl bir çözüm yolu izlemeliyiz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkeren03

Disintegration hocam hayırlı akşamlar,
    Benimde koridora ilave petek takmam gerekiyor fakat bu konuda hiç bilgim yok, size resimleri gönderiyorum, bana nerden nasıl bir hat çektirerek bu işi en az hasarla yapabileceğimi anlatırsanız çok memnun kalırım. Yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

tesisata petek eklemek?
    (peteği takacağım yer, sağ tarafta duvara siyahla çizdiğim yer)

tesisata petek eklemek?
    (Petek için bağlantı alacağım havlupanın bulunduğu yer)

tesisata petek eklemek?
    (halupan takılmadan önceki giriş çıkış borularının yeri)
    Arkadaşlar Disintegration hocam çok yoğun galiba, cevap veremedi, yardımcı olacak varmı acaba?

• Petek ekleme işlemi başarılı burada bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler.  tesisata petek eklemek?  tesisata petek eklemek?

• cenkeren03 kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende de var. bende sizin gibi havlupandan ek alıp,hemen arkasındaki duvara petek ilave etmem lazım. mantıken sıcak su havlupana girecek sonra havlupanın çıkışından yeni peteğin girişine girecek, ordan da kombiye giden dönüş su borusuna eklenecek, yanlışsam üstadlar düzeltsin. havlupan ile ilgili fazla konu yok piyasada ama mantıken aynı sonuçta böyle olması gerekiyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.