Şimdi Ara

tesisata petek eklemek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
3
Favori
57.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Müteahhitin kullanacağı kompozit veya cam elyaf takviyeli en ucuz pprc dandik boru

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 m lik petek 1.5 metreye değiştirmem. 1 m.lik çapraz bağlı değildi ısınıyordu.ama Son petek olduğundan boyu da 1.5 m ye çıkacağından takmış ken çapraz yapıyım diyorum.duvardan çıkan resmini koyduğum dönüşü ters yöne sola çevirmek lazim.duvar icindeki boru kaclik göremiyorum. Mevcut dirsegi kessem ucu duvarın içinde çok kalacağından tekrar yeni dirsek kaynaklamam çok zor gibi.ben de resimdeki 20 lik boruyu kesip 2 tane dirsek le ters döndürme sıkıntı olurmu acaba?değerli tavsiye ve yorumlarınız lütfen.
     tesisata petek eklemek?

• mannwar M kullanıcısına yanıt
    Duvarı biraz oy ve dirseği kes
    Birkaç cm pprc boru ekle yeni dirseği soldan tak

Sonra alçı ile oyuğu sıvarsın en temizi böyle olur,dediğin şekilde de olur ama görüntü olarak hoş görünmez yoksa iki fazla dirsekten sıkıntı olmaz yapılabilir

• Duvarı oyup dirsegi keserim ama dirsegin ucu içerde biraz.makina yanasirmi duvarın içine korkum o.dirsegi kosesindwn kessem wn azindan duvarin biras disinda kalir olurmu acaba.görüntü olarak sıkıntı yok petek in arkasında kalcak o kısım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Peteğin arkasında kalıyorsa yapabilirsin

• Gönlüm duvardan kesip çevirmek te ama dirsek kaynağı duvarın içinde oysamda kesmek bile zorken kaynak imkansız gibi.yapan çok dipten kesmiş. Tesekkurler

• Banyodan hat çekip koridora petek ekledim.havlupan in hattından bağlıycam.Fotoları t bağlantıları yapmak kaldı. Henüz suyu bosaltmadigim için boşaltınca kesip t leri bağlıycam.koridora çıkış için en az kırmayla diğer fotoları gibi kapı eşiğini soktum üzerine acıyla yükseltip mermerinı koycam. Dışarda çok az boru görünüş olcak.bu arada boru kaynagi ndaki ilk tecrübem.
     tesisata petek eklemek? tesisata petek eklemek? tesisata petek eklemek?

• İnşallah kaçak felan olmaz olursa yandım. Tüm tesisati suyunu boşaltmak zorunda kaliçam. Araya vana mi atsaydım kaçak olursa kaparim vanasini onarırım ne dersiniz.

gayet güzel olmuş kutlarım araya vana atılabilir mantıklı bir fikir
  • Teşekkürler eşiği
    de alciyla yerleştirdim.sadece mecburen esik yükseldi ama kırıp dokmek ten iyi.pvc vana 1/2 lik küresel kullansam montaji kolay olur.2 dk lik is.eşiğinaltındaki borularin aralarına bazı yerlere küçük köpük parçaları koydum esneme payı olsun diye.

• dairem bitmek uzere.15-20 gune gecerim insallah.sormak istedigim su.petekleri uzatmak istiyorum.55m2 lik isitilacak bir alanim var.petek boyu toplam 5.5m.yalniz peteklere ek yaptirmak istemiyorum.mevcut petekleri tesisatci ile gorusup farkini verip buyuk petekle degistirmeyi kabul ettirebilirmiyim.yorumlariniza gore gorusmeyi dusunuyorum...

• Benim yaptığım gibi yapabilirsiniz.eğer her odadaki petekler farklı boyutlarda ve giderek artan sekildeyse; örn. Â odası 1 m, B odası 1.40 , Ç odası 2 m. Gibiyse herbirini bir buyuguyle yerdegistirerek yani 1 m nin yerine b deki 1.40 ı ,1.40 in yerine c deki 2 m gibi.Böylece en fazla 1 petek boşa çıkar onu da koridorda yoksa oraya takarsiniz.etradan sadece 1 petek satın alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

gayet güzel olmuş kutlarım araya vana atılabilir mantıklı bir fikir

2 petegi birleştirmek için rekor ve nipelle ri taktım. Teflon sardım. Ama çok sarsam kalın oluyor sonuna kadar girmiyor.ben de elle sıkılıp sonunda anahtarla sikilabilecek kadar sardım umarım kaçırma yapmaz.saat yönünde sarıyor. Varmı bunun tekniği baska.

Sadece teflon sarip sikinca sizdirma yapabiliyor..ben kendir sarip uzerine birazcik teflon sarip sikistiriyorum..boylelikle kebdir sisince teflonla beraber iyi bir sizdirmazlik sagliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

teflon bant kullanman lazım zaten, 1/2 nipel almalısın,tesisatın sirkülasyonunda sıkıntı yoksa bütün peteklerin ısınır
    ama sirkülasyonda sıkıntı varsa peteklerin ısınmasında sorun olur,herşey tesisat suyunun rahat dolaşmasına bağlı

tesisata petek eklemek?  tesisata petek eklemek?

2 petegi resimdeki gibi bağlamaya çalıştım rekor ve nipelle ri petek lere takip birlestirme den petekleri astım. Ancak rekor bir türlü nipel tutamadı. Tam milimetre karşılaması lazım galiba.tam hizaladim 2 saatte ancak Üsttekini tutturdu alttakini tutturamadim.varmı bi yöntemi?yerde birleştirip öyle assam petekleri kaldırma k çok zor 140 cm x2 .

Bence de yerde yapin..iki kisiyle asabilirsiniz..askilarida tuturabilmek mesele..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerde birleştirin çatlamasın nipeller .petek iki kenardan tutulacak.70 kg dan fazla birde .araba krikosuyla aakidayken milimetrik denk getirmeye çalışayım olmazsa yerde yapcam .

• merhaba, holde radyatör yok. hole panel radyatör petek eklemeyi düşünüyorum. holde boş alan olarak 75 cm eninde 170cm boyunda bir duvar var. buraya nasıl bir petek takabilirim. bizim evin en soğuk yeri holdür.hole gelince çok üşüyoruz. mümkün olan en iyi ısıtma ve en büyük peteği takmak istiyorum.kalorifer tesisatı sıva üstü tesisat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mannwar

quote:

teflon bant kullanman lazım zaten, 1/2 nipel almalısın,tesisatın sirkülasyonunda sıkıntı yoksa bütün peteklerin ısınır
    ama sirkülasyonda sıkıntı varsa peteklerin ısınmasında sorun olur,herşey tesisat suyunun rahat dolaşmasına bağlı

2 petegi resimdeki gibi bağlamaya çalıştım rekor ve nipelle ri petek lere takip birlestirme den petekleri astım. Ancak rekor bir türlü nipel tutamadı. Tam milimetre karşılaması lazım galiba.tam hizaladim 2 saatte ancak Üsttekini tutturdu alttakini tutturamadim.varmı bi yöntemi?yerde birleştirip öyle assam petekleri kaldırma k çok zor 140 cm x2 .

Peki araların 10 cm boru konulsa olmaz mi eski evimde iki büyü petek arasında PVC boru vardi gayet iyi isiniyordu fakat merkezi sistem di

• quote:

Üstadım benim petek yandan giriş çıkış ek petek b ağlasam resimdeki gibi sirkülasyonu zorlar mi

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.