Şimdi Ara

Terra 1.3 Neden Tutulmuyor ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
1
Favori
63.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mavishow

çok doğru zaten bu ıkı markayı a sınıfı markalar harıc tek gecerım,,, yarın aksamı kesın hondaya ve bahsettıgınız model ve yakınlarına ayıracam, buralarda olursanız fıkrınıze basvumak ısterım tesekkurler,,,

Alıntıları Göster
    ben hep buralardayım yardımcı olabilirsem sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erciiment

ben hep buralardayım yardımcı olabilirsem sevinirim.

Alıntıları Göster
    erciiment ustadım buralardaysan acıl yorumunu kusura bakma acıl dıyorum sartlatdan dolayı bekliyorum, elbette diyer ustadlarımında yorumlarını bekliyorum...
    http://www.sahibinden.com/cok_acil_honda_civicWQQaXQQ5662477WQQpXQQdisplayitem

• quote:

erciiment ustadım buralardaysan acıl yorumunu kusura bakma acıl dıyorum sartlatdan dolayı bekliyorum, elbette diyer ustadlarımında yorumlarını bekliyorum...
    http://www.sahibinden.com/cok_acil_honda_civicWQQaXQQ5662477WQQpXQQdisplayitem

Alıntıları Göster
    alıcaksan 1.6 al ılerıde satacagın zmanda da tutulan o olucaktır bıde ole dusun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: atademi

alıcaksan 1.6 al ılerıde satacagın zmanda da tutulan o olucaktır bıde ole dusun :)

Alıntıları Göster
    illaki gönül ister ki daha ıyıısı olsun ama önerini dikkate alacam saol...
  • quote:

illaki gönül ister ki daha ıyıısı olsun ama önerini dikkate alacam saol...

Alıntıları Göster
    dostum fiyat çok benim araç 2000 model makyajlı (tampon çıtası yok ön farlar farklı) 95.000de sıralı lpg var bu fiyata satamam adam biraz yukardan vermiş fiyatı edeceği max 13 o aracın.
    1.6ların sürüş zevki daha iyidir bu arada ama 1.4 te alırkende satarkende kullanırkende üzmez seni (bi uzun yokuşlarda devrini kaybederse sıkar o kadar).
  • quote:

dostum fiyat çok benim araç 2000 model makyajlı (tampon çıtası yok ön farlar farklı) 95.000de sıralı lpg var bu fiyata satamam adam biraz yukardan vermiş fiyatı edeceği max 13 o aracın.
    1.6ların sürüş zevki daha iyidir bu arada ama 1.4 te alırkende satarkende kullanırkende üzmez seni (bi uzun yokuşlarda devrini kaybederse sıkar o kadar).

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/japon_harikasi_civic_lpg_liWQQaXQQ10540662WQQpXQQdisplayitem

valla ustadlarım bu arac 12500 verırım dıyor bıde buna bakın sıze zahmet tabıkı canlıda gorecez o ayrı ama sızlerın fıkrıde lazım,, bır usttekı araçala hemen hemen aynı özellikler son 13000 e ındı, 13000 olan 99 model ama 12500 olan 97 (yalnız 97 olan daha donanımlı yolcu hava yastığı ,abs, _fren dağılımı_ demiş {eğer atmıyosa:) tabı,,, kaportada 99 olanda çok olay var gıbı 97 birşey yok demekle yetınmış (buda tabı gostermeden bısey demek yanlış olur,,,km ler de aynı sayılır,,,} benım oyum 97den yana sızlerınkı ne onu merak edıyorum sımdıden tesekkurler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavishow -- 27 Kasım 2008; 22:27:59 >

• quote:

http://www.sahibinden.com/japon_harikasi_civic_lpg_liWQQaXQQ10540662WQQpXQQdisplayitem

valla ustadlarım bu arac 12500 verırım dıyor bıde buna bakın sıze zahmet tabıkı canlıda gorecez o ayrı ama sızlerın fıkrıde lazım,, bır usttekı araçala hemen hemen aynı özellikler son 13000 e ındı, 13000 olan 99 model ama 12500 olan 97 (yalnız 97 olan daha donanımlı yolcu hava yastığı ,abs, _fren dağılımı_ demiş {eğer atmıyosa:) tabı,,, kaportada 99 olanda çok olay var gıbı 97 birşey yok demekle yetınmış (buda tabı gostermeden bısey demek yanlış olur,,,km ler de aynı sayılır,,,} benım oyum 97den yana sızlerınkı ne onu merak edıyorum sımdıden tesekkurler...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mavishow

97 olan daha iyi gözüküyo...Ankaradaysan bi ustaya göster...

• quote:

Orijinalden alıntı: Samet

quote:

Orjinalden alıntı: mavishow

97 olan daha iyi gözüküyo...Ankaradaysan bi ustaya göster...

Alıntıları Göster
    aynen,,,yarın kısmetse o ıslere yonelcez, yalnız bu fıyata bu donanım yaklasık 10 gundur denemdıgım sıte marka kalmadı , tabıkı gonlum toyota ve hondadaydı o ayrı, ama şöyle bişeydevar chavrole falan 2004 modeller, kafa karıstırmadı dııl ama dusundugumuzde hondayı toyotayı 250 - 500 eksıgıne acıl hemen satarsın ama gel gorkı bunun harıcınde zor... marea lar ,sıenalar,yer yer skodalar var ama dedıgım gıbı ıs tutulurluk noktasına geldıgınde ılk toyota sonrada honda dan vazgecılmıyr...tabı bu fıyat ve segment baglamında...yarın kısmet olursa erciiment ustadımın da gazıylada :) bu 97 hondayı almıs oluruz, cunkı benımde azmım kırılmaya basladı,,, yalnız terra sayfasında honda gunu yapmış oldum kımse kızmadan ben kacayım :)) yorumlarınız ıcın tesekkurler,,,emeğe saygı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavishow -- 27 Kasım 2008; 23:35:47 >

• quote:

aynen,,,yarın kısmetse o ıslere yonelcez, yalnız bu fıyata bu donanım yaklasık 10 gundur denemdıgım sıte marka kalmadı , tabıkı gonlum toyota ve hondadaydı o ayrı, ama şöyle bişeydevar chavrole falan 2004 modeller, kafa karıstırmadı dııl ama dusundugumuzde hondayı toyotayı 250 - 500 eksıgıne acıl hemen satarsın ama gel gorkı bunun harıcınde zor... marea lar ,sıenalar,yer yer skodalar var ama dedıgım gıbı ıs tutulurluk noktasına geldıgınde ılk toyota sonrada honda dan vazgecılmıyr...tabı bu fıyat ve segment baglamında...yarın kısmet olursa erciiment ustadımın da gazıylada :) bu 97 hondayı almıs oluruz, cunkı benımde azmım kırılmaya basladı,,, yalnız terra sayfasında honda gunu yapmış oldum kımse kızmadan ben kacayım :)) yorumlarınız ıcın tesekkurler,,,emeğe saygı...

Alıntıları Göster
    dostum 97 olanı japon dediklerinden 2000 modelde asla bulamayacağın abs ve 2 hava yastığı o araçta mevcut, arka tampon tampon biraz ayarsız gibi yani bu araç sonuçta 11 yaşında o kadar kusur olur km yaşına göre normal, fiyat da bu piyasa şartlarına göre uygun sen yine biraz daha pazarlıkla 12.000 yapmaya çalış, şayet önceki sahipler aracın bakımını ihmal etmediyse motordan yana sorun çıkmaz, ancak adam lpg taktırmış ama sıralımı mikserli mi belitmemiş bu araçlara ikisinide takabiliyorlar, şayet mikserli ise o zaman performans kaybı büyük olur aracı 90 bg olmasına rağmen 117nm torka sahip, yani ara hızlanması ve yokuş kabiliyeti düşük, mikserli sistem ise araçı daha da bayacağından bu hususa dikkat etmeni öneririm.

• quote:

dostum 97 olanı japon dediklerinden 2000 modelde asla bulamayacağın abs ve 2 hava yastığı o araçta mevcut, arka tampon tampon biraz ayarsız gibi yani bu araç sonuçta 11 yaşında o kadar kusur olur km yaşına göre normal, fiyat da bu piyasa şartlarına göre uygun sen yine biraz daha pazarlıkla 12.000 yapmaya çalış, şayet önceki sahipler aracın bakımını ihmal etmediyse motordan yana sorun çıkmaz, ancak adam lpg taktırmış ama sıralımı mikserli mi belitmemiş bu araçlara ikisinide takabiliyorlar, şayet mikserli ise o zaman performans kaybı büyük olur aracı 90 bg olmasına rağmen 117nm torka sahip, yani ara hızlanması ve yokuş kabiliyeti düşük, mikserli sistem ise araçı daha da bayacağından bu hususa dikkat etmeni öneririm.

Alıntıları Göster
    işte aynı araçtan olnca nelere dıkket edıyr ınsan:) evt bende fark ettım ve soyle bır yorum getırdım tup pompasını tak cıkar tak cıkar arası bıraz acılmıs, sag profılde aynı acıklık yok:) ustadım lpg oalyını hemen sabah bıradere aksettırecem belkı dedıgın gıbı 12000 - yada 12250 ye dusurme bahnesı olur cunkı dusecegını hıc sanmıyrm :(

• quote:

işte aynı araçtan olnca nelere dıkket edıyr ınsan:) evt bende fark ettım ve soyle bır yorum getırdım tup pompasını tak cıkar tak cıkar arası bıraz acılmıs, sag profılde aynı acıklık yok:) ustadım lpg oalyını hemen sabah bıradere aksettırecem belkı dedıgın gıbı 12000 - yada 12250 ye dusurme bahnesı olur cunkı dusecegını hıc sanmıyrm :(

Alıntıları Göster
    Şekilsiz, tipi bozuk bi araç bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavigökyüzü

Şekilsiz, tipi bozuk bi araç bence...

Alıntıları Göster
    afedersiniz ustadlarım
    ama kıçımız kalkmış gibi, sanki cok paramız varmış gibi halen bır arac begenemedık, alamadık yanı halen:)...
  • quote:

afedersiniz ustadlarım
    ama kıçımız kalkmış gibi, sanki cok paramız varmış gibi halen bır arac begenemedık, alamadık yanı halen:)...

Alıntıları Göster
    efsane kasa 1998 veya altı corollalara neden bakmıyorsunuz? Gerçi donanım olarak çok zengin değiller ama sağlam araçtır. Hidrolik direksiyon ve klima var mı onlarda emin değilim.
  • kardeş bende 2000 model 1.3 terra hidrolik direksiyon klimalı havayastığı 16 valf full enjeksiyonlu araç var, aldım alalı daha bir defa servise gitmiş değilim yaklaşık 4 sene oldu alalı ve satmayı kesinlikle düşünmüyorum gerçekten çok rahat bir araba özellikle uzun yolda, benzinde son ibre 180 gördüm. performansıda yüksek bir araç yani atak toyota kalitesi bilen bilir 1.3 motor fazla yakıt yakmıyor yanlız kullanıma bağlı devrinden yüksek kullanırsan 1.6 kadar yakar bundanda emin ol son diyeceğim alan kesinlikle pişman olmaz selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayabel -- 18 Ocak 2010; 21:55:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayabel

kardeş bende 2000 model 1.3 terra hidrolik direksiyon klimalı havayastığı 16 valf full enjeksiyonlu araç var, aldım alalı daha bir defa servise gitmiş değilim yaklaşık 4 sene oldu alalı ve satmayı kesinlikle düşünmüyorum gerçekten çok rahat bir araba özellikle uzun yolda, benzinde son ibre 180 gördüm. performansıda yüksek bir araç yani atak toyota kalitesi bilen bilir 1.3 motor fazla yakıt yakmıyor yanlız kullanıma bağlı devrinden yüksek kullanırsan 1.6 kadar yakar bundanda emin ol son diyeceğim alan kesinlikle pişman olmaz selamlar
    98 1.3 Terra kullandım 3 sene, hiç bir şikayet olmadı. Çok sağlam arabadır. Motor yeterlidir sıkıntı oluşturmaz. 170-180 basarsın. Tek handikapı fazla yakar. Hatta abartı olcak ama İstanbuldaki kullanımda 1.6 dan fazla yakar. Uzun yolda biraz fazla bastın mı benzinin canına okur. Amma ben kullandığım süre boyunca tek bir sorun bile çıkarmadı. Onu sattığımda Magane HB aldım haftasında arka da tavnadan bir plastik parça düştü, 6. ayda ateşleme bobini yandı. Ve yaklaşık 1.5 sene içinde tüm bobinler sırayla yandı. Neyse doğal olarak Megane dan hemen kurtulup yine kapağı corolloya attım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtnplt

Bugüne kadar 3 tane corollam oldu, ilki 1.3 motordu, kullanımım boyunca bir şikayetim + masrafım olmadı. ancak 1.6 aldığım zaman aradaki farkı anladım. İster inanın ister inanmayın yakıt masrafı farketmedi. Kısa mesafelerde, ani hızlanmalı sollamaların keyfine vardım. 1.3 ile sollamalarım çok riskli oluyordu. bana göre 1.3 ün 2 avantajıvar.

1-vergi
    2-uzun yolda sakin kullanımda 1.6dan daha az yakar.

efı 1.3 motorlar 1600 vergısı verıyor nedenı ne de gelınce o araçlar 1332 cc .
  • quote:

Orijinalden alıntı: toyota2

quote:

Orjinalden alıntı: yaman53

1.3 TERRA nın düz baz modeli vardır HD olmayan klimasız hava yastıksız ECO diye adlandırıyolar...

birde klima+HD+yolcu hava yastıgı v.s olanlar vardır ayrıca onlar bildiğim kadarıylada enj olması lazımdır o araçlar nadir dir fakat cok harika araçlardır...

bu konudada bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim...

evet tespit eksiksiz dogrudur 1.3 enjeksiyonlu ve gelişmiş motora sahiptir binilesi bir araçtır..

aynen 1.3 16 v Efı motor olanlardan alırsan pişman olmassın ben gazla düz yolda 200 ü görüyorum rahatlıkla

• quote:

Orijinalden alıntı: dentv

quote:

Orijinalden alıntı: toyota2

quote:

Orjinalden alıntı: yaman53

1.3 TERRA nın düz baz modeli vardır HD olmayan klimasız hava yastıksız ECO diye adlandırıyolar...

birde klima+HD+yolcu hava yastıgı v.s olanlar vardır ayrıca onlar bildiğim kadarıylada enj olması lazımdır o araçlar nadir dir fakat cok harika araçlardır...

bu konudada bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim...

evet tespit eksiksiz dogrudur 1.3 enjeksiyonlu ve gelişmiş motora sahiptir binilesi bir araçtır..

aynen 1.3 16 v Efı motor olanlardan alırsan pişman olmassın ben gazla düz yolda 200 ü görüyorum rahatlıkla

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar, 3 senelik bir konu buradaki. Ancak 1,5 aylık 2000 Terra kullanıcısıyım. Yapılan yorumlar gerçekten çok isabetli. Sonuçta "toyota"ya bindiğinizi hissediyorsunuz. HD olmaması, LPG'de yokuşta bariz çekiş düşüklüğü olması, Otomatik cam olmaması bir çok kişide sıkıntı yaratabilir. Benim bütçemin en üst sınırlarındaydı, bu donanımların olduğu terralar 13-14 bin hatta 14.500 TL iken çok daha düşüğüne toyotam oldu. Ancak şehir içi çok sakin(!) kullanım gerekli, dikkat etmezseniz çok yakabilir.

Yine de toyo-toyota, çıkarım senle her yola...

• arkadaşım merhaba şu anda toyota 1.3 16 valf efı motor terra aracım var toyotanın 1.3 karbüratörlü modelleri var terra olarak konuşuyorum 1999 ve 2000 modeller için ve ben maşallah çok memnunum alacaksan eğer specıal diye geçiyor bu modelini alırsan ne sollamalarda zorlanırsın ne de süratte terra yı bilmiyenlerde yazıyor esas bilgi kullanıcısından gelir sonuçta toyotadan bahsediyoruz hiç kötü arabasını duydunuzmu neden tutulmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan1969

arkadaşım merhaba şu anda toyota 1.3 16 valf efı motor terra aracım var toyotanın 1.3 karbüratörlü modelleri var terra olarak konuşuyorum 1999 ve 2000 modeller için ve ben maşallah çok memnunum alacaksan eğer specıal diye geçiyor bu modelini alırsan ne sollamalarda zorlanırsın ne de süratte terra yı bilmiyenlerde yazıyor esas bilgi kullanıcısından gelir sonuçta toyotadan bahsediyoruz hiç kötü arabasını duydunuzmu neden tutulmasın
    slm arkadaşlar bende toyota 1.3 base 16 valve corolla efi motor aldım 13500 e geldi araç bana 4-5 gün oldu şimdilik mükemmelin ötesinde fakat gazla ilgili sorunlarım warm ama oda arabamdan kaynaklı deil yakıt çok iyi performans gayet güzel bana fazla bile tek sorunum dedim ya lpg de rölantide dalgalanma yapıyor o kadar oda benzinde kesiliyor. yakında çözicem inşallah fikirlerini paylaşmak isteyen yazsın tşklr

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.