Şimdi Ara

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU) (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.954
Cevap
89
Favori
215.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba arkadaşım

termostatik vanada danfoss-rasc yatay köşe (uk tip) öneririm
    Üstad tam olarak önerdiğiniz vana bu mu?

https://urun.n11.com/termostat/danfoss-yatay-kose-uk-sivi-sensorlu-termostatik-vana-P95490028?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMI1qrSgI6_3QIVSs-yCh3K-wqeEAYYAiABEgKa0_D_BwE&gclsrc=aw.ds

• d.t.s. kullanıcısına yanıt
    evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    3+1 odalar + mutfak + Antre için 6 adet aldım önerdiğiniz vanalardan. Banyo için de almam gerekiyor muydu ?
  • d.t.s. kullanıcısına yanıt
    banyoya termo vana olmaz antreye de şart değil
  • arkadaşlar aşağıdaki ürün eca otomatik petek havasını alan purjör. Evdeki bütün peteklere bundan takmak mı gerekir, yoksa sadece banyodaki petekğe takmak yeterli mi,

Banyodaki petek yerden 2 metre yüksekte.

Petek içindeki hava, diğerlerinden yüksek olduğu için, banyodaki peteğe mi gider.

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)
  • Arkadaşlar merhaba, ben cosa kullanıyorum. Birde sıcak su girişinin ilk olduğu petek'deki sıcak suyu belli bir derece sonra keserek diğer peteklerde dolaşmasını sağlayan vanalar varmış. Termostatik vana ile bu aynı şey mi?
  • volkantipi V kullanıcısına yanıt
    bahsettiğiniz şey termostatik vanadır odayı belli bir sıcaklıkta tutar, istenilen ayara getirirseniz peteğe giren tesisat suyunu keser,odada sıcaklık düştüğünde sıcak suyun girmesine izin verir ilave tasarruf yaptırır ilk sayfadaki termostatik vanalara bakabilirsiniz en iyileri danfoss'tur
  • volkantipi V kullanıcısına yanıt
    Cosanin akıllı vanası Ekim gibi çıkacakmış bilginiz olsun.nasil birşey bende merakla bekliyorum

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba

Kisin surekli kapatacagimiz odalar icin termo vana baglamaya gerek var midir? Mesela salonu tum kis kullanmayacam buraya taktirmaya gerek var mi?

• audioslave kullanıcısına yanıt
    sürekli kapalı odaya termo vana taktırmaya gerek yok ama ılık kalmasını istediğiniz bir oda olursa termo vana olabilir
    salon tüm kış kullanılmıyorsa gerek yok
  • Arkadaşlar Sakarya'da danfoss termostatik vana satan firma biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

Hocam merhaba

Kisin surekli kapatacagimiz odalar icin termo vana baglamaya gerek var midir? Mesela salonu tum kis kullanmayacam buraya taktirmaya gerek var mi?
    Soguk oda sicak odanin sıcağını çeker. Bu yuzden bos odada olmasi iyi olur.

Vanayi 17-18 C ayarlarsiniz odaniz bu sıcaklıkta kalir. 3-4 derecelere düşmesinden cok cok daha iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • baymak termostatik vana nasıldır?

• Arkadaşlar bina merkezi mobil sistem danfoss marka termostatik vana aldım hepsine taktım fakat su geçiş sesi baya rahatsız ediyor yani 4-5 e getirdiğimde vanalardan ses geliyor su ile sürtünmesinden kaynaklı mobil sistemin vanalarını 3/2 oranında kısınca su basıncı azaldığı için sesler kesiliyor ama böylede tabiki su geçişi eskisi kadar hızlı olmuyor dolaşım sıkıntı olur mu

• KeLepChe57 kullanıcısına yanıt
    aynı sorundan özellikle yatak odasında müzdaribim.Bu ses olayını bildiğim için özellikle ECA almadım dedim danfoss ta olmaz ancak oluyormuş.Tam kısıncaya kadar ses geliyor malasef. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

aynı sorundan özellikle yatak odasında müzdaribim.Bu ses olayını bildiğim için özellikle ECA almadım dedim danfoss ta olmaz ancak oluyormuş.Tam kısıncaya kadar ses geliyor malasef. :(
    Çözüm olarak mobil sistemdeki her peteğin giriş vanalarını belli oranda kıstığımda ses olayını bir nebze olsun düşürüyorum aşırı o ses gelmiyor ama böylede tahminimce su akışı yavaşladığından peteklerin ısısı çabuk yükselmeyecektir bir diğer sorunda evdeki derece 24-25 arasında vana 3 te çalışıyor

• Üstad selamlar evimizdeki tüm vanalar ECA marka herhangibir sorun yok ama su akış sesi geliyor , danfoss alsam su akış sesi olur mu yine ? bir de danfoss'un hangi serisini önerirsiniz ?
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    bizimkiler danfoss ve ses yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    kendi evimde 7-8 yıldır danfoss termo vanalar kullanıyorum aynı şekilde ailemin+eş dost+tanıdıklarımın evleri derken bir evde ortalama 7-8 termo vana kullanılsa 100 lerce yapar, ses yapmaz diye bir iddiam yok ama hiç denk gelmedim
  • Evimde Cosa kullanıyorum ve 3 adet termostat vana aldım. Termstatın olduğu odaya değil de daha sıcak olan odalara bağlamak yeterli sanırım değil mi ?
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.