Şimdi Ara

Termos tavsiyesine ihtiyacı olanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
14.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Uzun zamandır termos almayı düşünüyordum.Araştırma yapıp 1913 ten beri üretim yapan ''Stanley'' markasında karar kıldım.Birde üstüne 50 yıldır kullanılan termos modellerini görünce emin oldum.Termos matara adlı siteden istettim 1 Litrelik olanı.Biraz detaya inelim.Öncelikle tüm Stanley termosları ömür boyu garanti altındadır ama Avrupa Ülkelerinde 20 yıl veriyorlar genelde ömür boyu garantili ürünlerde (Zippo her yerde ömür boyu iç aksam garantisi veren bildiğim istisna tek marka).Stanley termoslarını çift katmanlı üretiyor.Ve tüm stanley termoslar vakumludur.24 saat soğuk 24 saat soğuk tutuyor tüm termoslarında.Ama deneyim olarak söylemeliyim ki buz koyunca soğuk içeceği tutma süresi değişiyor 24 ü geçiyor 28 olabilir.Stanleyi eskiler en basidinden örnek vereyim bilirler o eski filmlerdeki inşaatta çalışanların kullandığı yeşil termoslar Stanleydir.Veya o yeşil ev şeklindeki demir yemek kutularıda Stanleydir.Bu arada Stanleyin yemek termoslarıda var normal termoslardan farklı olarak.Onlar biraz daha geniş.Dikine değil enine uzuyorlar ama kalınlıkları termoslarla aynı.Resimler eklenecektir.Bir sonraki postumda Starbucks termoslardan bahsedeceğim.Ek olarak termos kelimesini kalıplaştığı için kullanıyorum.Bu arada forumu araştırdım elle tutulur bir konu göremedimden dolayı bunu açtım.Ama siz arkadaşlara sormak istediğim bazı sorular var.
    1)Bazı kelimelerin tüm harflerini büyük yazmak yasak mıdır ?
    2) Ayrı türde şeyleri aynı konu içinde ayrı postlar içine yazarsam gereksiz post (flood) atmış olur muyum veya muamelesi görebilme imkanım var mı ? Ve son olarak özelden her an mesaj atabilirsiniz.Sabah 9 akşam 12 arası her an cevap verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morning Star -- 22 Ağustos 2015; 0:53:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• thermos markası nasıl peki? Onun hakkındaki yorumların neler ? Hangisi daha iyi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sly Old Fox

thermos markası nasıl peki? Onun hakkındaki yorumların neler ? Hangisi daha iyi?

Merhaba dostum.Stanleye rakip olacak bir marka varsa oda Thermos'tur.Stanleyin fiyatları biraz pahalı olduğu için genelde ömürlük,içeceğini uzun aralıklarla içen veya zor şartlar altında içeceğinin sıcaklık/soğuklunun sabit kalmasını isteyenler alıyor.Ama stanleyden sonra 2. Tercihim Thermostur. 3. olarak starbucls diyemeyeceğim çünkü vakumlu değiller bazıları sızdırabiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morning Star -- 22 Ağustos 2015; 0:39:29 >
  • allah başka dert vermesin thermoscu hocam bende shakerciyim bugün shaker aldım spor yapma amaçlı en iyi shaker hangisidir sence shaker mı iyi thermos mu

• güzel konu takip
  • güzel konu takip.

• quote:

Orijinalden alıntı: Camouflage``

allah başka dert vermesin thermoscu hocam bende shakerciyim bugün shaker aldım spor yapma amaçlı en iyi shaker hangisidir sence shaker mı iyi thermos mu

Merhaba dostum.Resimde gösterdiğin termos sanırım plastik.Plastik termosların genelde en iyisi bisikletçi sporcu termoslarıdır.Ama onlarda hem hafif (Bisiklete yük olmasın diye) , hem de sıcak soğuk yalıtım amacı olmayan termoslardır ama dünyada en çok bilinen termos markaları Stanley,thermos,Tchibo,Aladdin (Türkiyede çok bilinmez),Tupperdir.Bu arada plastik termoslara sıcak içecek koymamanı şiddetle tavsiye ederim plastikle sıvı birleşir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morning Star -- 22 Ağustos 2015; 0:52:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Morning Star

quote:

Orijinalden alıntı: Camouflage``

allah başka dert vermesin thermoscu hocam bende shakerciyim bugün shaker aldım spor yapma amaçlı en iyi shaker hangisidir sence shaker mı iyi thermos mu

Merhaba dostum.Resimde gösterdiğin termos sanırım plastik.Plastik termosların genelde en iyisi bisikletçi sporcu termoslarıdır.Ama onlarda hem hafif (Bisiklete yük olmasın diye) , hem de sıcak soğuk yalıtım amacı olmayan termoslardır ama dünyada en çok bilinen termos markaları Stanley,thermos,Tchibo,Aladdin (Türkiyede çok bilinmez),Tupperdir.Bu arada plastik termoslara sıcak içecek koymamanı şiddetle tavsiye ederim plastikle sıvı birleşir.

aynen hocam bu küçük su şişelerine bir ara çay koydum şişe hemen eridi insan sağlığına zararlı yani yinede uyarın için teşekkür ederim

• Sırada starbucks termoslar var.Starbucks ta stanley gibi termoslarını paslanmaz çelikten üretiyor.Ama starbucks termosları çift katmanlı olmadıklarıniçin vakumlu değil.Vakum ise iki çeliğin arasındaki havanın alınmış olmasıdır ve bu yüzden iki katman arasında zamanla oksitlenme,kireçlenme küf,koku tarzı şeyler olmaz.Ve vakumlu olmadıkları için starbucks termosları yere düşerse kapakları veya gövdeleri içine göçüyor.En basidinden şöyle söyleyeyim vakumlu termosların demiri biraz daha şişkindir dikkatli bakınca görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morning Star -- 9 Eylül 2015; 15:00:35 >
  • http://www.termos-matara.com/stanley-classic-vacuum-flask-klasik-termos-047-l

Bu modelini almayı düşünüyorum ama fiyat olarak daha uygun bulabilir miyim ona bakıyorum.

• Fiyat olarak daha uygun bulabilirsiniz ama hiçbiri bu markanın verdiği ömür boyu garantiyi vermez,veremez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Morning Star

Fiyat olarak daha uygun bulabilirsiniz ama hiçbiri bu markanın verdiği ömür boyu garantiyi vermez,veremez.

Ben zaten stanley alacam. Uygun fiyatlı stanley arıyorum :)

• Merhabalar.Bu sefer termos bardaklar ile ilgili bir deneyimimi paylaşacağım sizlerle.Öncelikle termos bardakların kapakları kapanmaz.Kulpları kırılabilir ve içlerinin çoğu plastiktir.Ve kamp çanta içi gibi şeylerde işinizi görmezler.Sadece 2 saat boyunca ders çalışıyorsanız ve 20 dakikada 1 yudum alıyorsanız veya rüzgarlı bir yerde bardağınızın içine toz girmemesini istiyorsanız etkili olur.
  • Konu günceldir isteyen mesaj atabilir konuya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.