Şimdi Ara

Terminator Salvation, Nvidia PhysX teknolojisini kullanıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
5.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • UT3 ve Mirror's Edge'de beş para etmez oyunlar arasında herhalde
  • dimi bende onu diyorum fakat kendini eşşek olarak görenide ilk defa görüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: tsk

UT3 ve Mirror's Edge'de beş para etmez oyunlar arasında herhalde

UT3 ün fizik destekli haritasının olduğunu çoğu 1 ay önce öğrendi..pmden link versene bakalım, öyle bişey yok ut3de fizikmi olur diye saçmalayanmı dersin nerde fizik görmedim diyenmi mi dersin
  • Oyunda filmde süper olacak.
  • Hadi Ati,senden de bir atak bekliyoruz.Sadece Blizzard'a destek vermesiyle olmuyor.
  • UT3 fizik haritansını yazın oynadıydım yaw; 8800gts, e6600 ile kasıyordu ama.
  • yavas yavas physxin nimetlerini gormeye basladık..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kıdemli

filminde summer glau yok

oyunun ss leri verilmişti. bu kadar güzel olacağını beklemiyordum. inşallah diziden bağımsız bir oyun veya filmle karşılaşmayın.

summer glau
    Terminator Salvation, Nvidia PhysX teknolojisini kullanıyor

SKYNET' ten lolita fantezisi beklemekte bana göre filmin ruhuna aykırı.

• Öncelikle PhysX'e çamur atan arkadaşlar bir araştırma yapında sonra konuşun hangi oyunlarda PhysX kullanıldığını dahi bilmiyorsunuz buyrun size hangi oyunlarda PhysX kullanılıyor buraya listeliyorum isterseniz araştırın.

Dark Sector
    Clive Barker's Jericho
    Brothers in Arms - Hell's Highway
    Ghost Recon Advanced Warfighter 2
    Unreal Tournament 3
    Switchball
    Wanted - Weapons of Fate
    Cryostasis
    Crazy Machines

Bunların devamıda var fakat yazmıyorum isteyen araştırıp öğrenebilir ve çıkacak olan oyunlardanDark Void, Bionic Commando,Bioshock 2,Mafia II,Wolfenstein,Eye of the Storm, Monster Truck Maniax ve dahası PhysX destekleyen oyunlar arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laserion -- 28 Nisan 2009; 22:03:54 >
  • Genelde filmlerle birlikte çıkan oyunlar biraz kötü oluyor (bakınız Hulk, Transformers gibi) ama umarım bu sefer bu genellemeyi bozarlar. Her ne kadar PhysX kullanmasam da konu bakımından zengin ve geniş bir hikâyesi var. Filmi merakla bekliyorum ama oyunu temkinli beklemek daha iyi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cehennemmarşı
    SKYNET' ten lolita fantezisi beklemekte bana göre filmin ruhuna aykırı.

Öyle deme bu düşünen makine biraz atasına çekmişse her saniye aklından geçiyordur
  • quote:

Orjinalden alıntı: laserion

Öncelikle PhysX'e çamur atan arkadaşlar bir araştırma yapında sonra konuşun hangi oyunlarda PhysX kullanıldığını dahi bilmiyorsunuz buyrun size hangi oyunlarda PhysX kullanılıyor buraya listeliyorum isterseniz araştırın.

Dark Sector
    Clive Barker's Jericho
    Unreal Tournament 3
    Switchball
    Wanted - Weapons of Fate
    Cryostasis
    Crazy Machines

Bunların devamıda var fakat yazmıyorum isteyen araştırıp öğrenebilir ve çıkacak olan oyunlardanDark Void, Bionic Commando,Bioshock 2,Mafia II,Wolfenstein,Eye of the Storm, Monster Truck Maniax ve dahası PhysX destekleyen oyunlar arasında.

Evet birde bu oyunlardan kaç tanesinin işe yarar olduğunu söylersen o zaman konu açıklığa kavuşmuş olacak... Orda 2, bilemedin 3 tane işe yarayacak oyun var gerisi fasa fiso. Bizim de bahsettiğimiz bu zaten.

• quote:

Öncelikle PhysX'e çamur atan arkadaşlar bir araştırma yapında sonra konuşun hangi oyunlarda PhysX kullanıldığını dahi bilmiyorsunuz buyrun size hangi oyunlarda PhysX kullanılıyor buraya listeliyorum isterseniz araştırın.

Dark Sector
    Clive Barker's Jericho
    Unreal Tournament 3
    Switchball
    Wanted - Weapons of Fate
    Cryostasis
    Crazy Machines

Bu oyunlarda eşdeğer iki kart arasındaki Physx'den kaynaklanan performans farkı ne kadar? Örneğin HD4850 ile 9800gtx arasındaki fark?

• quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

quote:

Dark Sector
    Clive Barker's Jericho
    Unreal Tournament 3
    Switchball
    Wanted - Weapons of Fate
    Cryostasis
    Crazy Machines

Evet birde bu oyunlardan kaç tanesinin işe yarar olduğunu söylersen o zaman konu açıklığa kavuşmuş olacak... Orda 2, bilemedin 3 tane işe yarayacak oyun var gerisi fasa fiso. Bizim de bahsettiğimiz bu zaten.

eşek hoşaftan ne anlar

• quote:

Orjinalden alıntı: husNUKE

crazy machines 2 den sonra physX destekli bi oynayacağım 2. oyun olacak sanırım, başka physx destekli oyun var mı? Mirrors edge dışında

Physx Oyun Listesi
    http://nzone.com/object/nzone_physxgames_home.html
  • Nvidia'nın bugünkü duyuruları tam olarak bununla sınırlı değil. Nvidia bu oyun dışında iki yeni oyunun daha gpu destekli Physx teknolojisini kullanacağını duyurdu. Birisi Dark Void, diğeri de Darkest of Days.

Ayrıca Nvidia bugün EA, 2K Games ve THQ şirketlerinden sonra önemli yapımcılardan Sega'nın da Physx ve APEX teknolojilerini lisansladığını açıkladı. Sega'nın lisansı da tüm platformları içeriyor (PC, X360, PS3, Wii). (Tam ben bu mesajı yazarken fx57 haber başlığı açmış bununla ilgili )

Dahası fx57'nin de haberde yazdığı gibi bir süredir konuşulmakta olan iPhone destekli uygulamalar ve iPhone desteği de Nvidia'nın bugünkü Physx basın açıklamalarına bakarsak tamam. Zaten Physx iPhone'da da çalışıyordu ve bir süredir destekli uygulamalar da vardı. Ancak Nvidia basın açıklamasına ilk defa bugün girmiş oldu. Zaten Nvidia'nın Apple ile uzun süredir OpenCL üzerine olan çalışmaları ve yakınlaşması biliniyordu. Apple, iPhone, Nvidia ve Physx ile ilgili bakalım ilerde neler olacak...

http://www.tgdaily.com/content/view/41800/98/
    http://www.nvidia.com/object/io_1240830763435.html

Physx bildiğiniz gibi hem yazılım desteğiyle değişik CPU'larda (x86, Cell BE, PowerPC, ARM) hem de donanım desteğiyle CUDA destekli GPU'larda çalışıyor. CPU'larda çalışırken hem efekt hem de oynanış fizikleri için kullanılırken donanım desteğiyle kullanılınca şimdilik çoğunlukla efekt fizikleri için kullanılıyor. Ancak ilerde pazarın şekillenmesi ve kullanılan platform durumuna göre uygun koşullar oluşursa belki "standart olarak" oynanış fiziklerini de GPU hızlandırmalı Physx ile yapan oyunlar çıkabilir. Şimdi birsürü liste var Physx destekli oyunlar diye ama bunların çoğu yazılım tabanlı kullanıyor Physx'i. Donanımsal yani CUDA üstünden GPU hızlandırma kullanan çıkmış ve çıkacak oyunlar tam liste olarak şimdilik şöyle, belki eksikler olabilir (tam sürüm oyunlardan bahsediyorum o yüzden UT3 Physx modu ve Warmonger gibi teknoloji gösterimi için olan yapımları eklemedim):

GRAW 2
    Crazy Machines 2
    Mirror’s Edge
    Cryostasis: Sleep of Reason
    Sacred 2: Fallen Angel
    Bionic Commando
    MKZ
    Nurien
    Borderlands
    Shattered Horizon
    U-Wars
    Aliens: Colonial Marines
    Divinity 2: Ego Draconis
    APB
    Backbreaker
    Shadow Harvest
    Star Tales
    Metro 2033
    Terminator Salvation
    Dark Void
    Darkest of Days

Physx destekli uygulamalar hakkında güncel bilgi için yukarıdaki mesajdaki link dışında şu kaynaklara da göz atabilirsiniz:

http://physx.cwx.ru/
    http://developer.nvidia.com/object/physx_good_company.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kobb -- 28 Nisan 2009; 23:00:26 >

• Performans farkı göremezsin sadece fizik destekli oyunlarda çok daha gerçekçi fizik hareketleri ortaya çıkar. Mirror's Edge oynarsan anlarsın.

Physx desteği her geçen gün büyüyor. Nvidia zaten birçok firmayla EA, Ubisoft gibi anlaşarak mümkün olduğunca çoğu oyuna physx desteği ekliyor. Oyunların % 90 ı da nvidia ya uyumlu geliştirildiğini de unutmamak lazım.
  • @ laserion
    2K Games ilede physx için anlaşma yapıldığını biliyorum peki Mafia 2'nin physx destekli olucağına eminmisin kaynak varmı çünkü bu oyun tamamen bir başyapıt olucak ve bu durumda ati gerçekten birşeyler yapmak durumuna düşer
    http://www.videogamer.com/videos/mafia_ii_extended_trailer.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 28 Nisan 2009; 23:57:18 >
  • segada bu teknolojiyi aldıhgını açıkladı yavaş yavaş oyunlar artıyo....
  • rabbitweed ve tiestorn
    katılıorm arkadaşlara..

şu physx in ati kartlarda göremiyipte nvidia da görebilecegimiz mukemmel fizik hareketlerini uçusan parcalanan nesneleri cok merakla bekliyorum
    yıl oldu tık yok

bakacas bakalım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.