Şimdi Ara

Terminalden hiçbir şey yükleyememe sorunu.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, notebook'a kubuntu, linux mint, kali kurdum sırasıyla hepsindede ortak sorunum terminalden bir şeyler yüklemeye çalıştığımda paket bulunamadı benzeri bir hata vermesi ve apt-get uptade veya apt uptade komutunu girdiğimde ise E: geçersiz işlem şeklinde hata vermesi. kubuntu'yu kurarken wi-fi'a bağlı bir şekilde kurdum. kali kurarken wi-fi algılamadığı için problem olduğunu düşünüp kali'nin web sitesindeki Kali Network Repositories adreslerini sources.list'e hem manuel hem de terminalden kayıt etmeme rağmen hiçbir şey değişmedi. Terminalden ne güncelleme yapabiliyorum ne de uygulama kurabiliyorum. linux sistemlere yabancıyım bilgisayar celeron n4000 işlemcili olduğu için Windows 10 Home dan daha performanslı çalışması için kurmuştum ama hayattan bezdirdi sorunun çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

• işte böyle anahtar teslim linux alanların sorunu bu !

TCL alacaksın -0- dan yapılandıracaksın !

linux felsefesi budur. öyle hazır paket alırsan

bir yerde takılır kalırsın :)

• "sudo apt update" yazmanız gerekiyor. uptade değil.

• Bizim insanımız sabırsızdır hemen sonuç görmek ister. devlet dahi köprü yaptırırken kendi köprüsünü yapmak yerine Danimarka Japonya Fransa'dan anahtar teslim köprü almadı mı? ülkedeki onbinlerce mühendis ve altyapısıya ragmen devlet öyle yapıyorsa, eski PC'sine bi Linux kuran kişinin de anahtar teslim istemesini eleştirmemelisiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

işte böyle anahtar teslim linux alanların sorunu bu !

TCL alacaksın -0- dan yapılandıracaksın !

linux felsefesi budur. öyle hazır paket alırsan

bir yerde takılır kalırsın :)

Ne söylediğiniz hakkında hiç bir fikrim yok linux'a yabancı olduğumu söylemiştim TCL nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Bizim insanımız sabırsızdır hemen sonuç görmek ister. devlet dahi köprü yaptırırken kendi köprüsünü yapmak yerine Danimarka Japonya Fransa'dan anahtar teslim köprü almadı mı? ülkedeki onbinlerce mühendis ve altyapısıya ragmen devlet öyle yapıyorsa, eski PC'sine bi Linux kuran kişinin de anahtar teslim istemesini eleştirmemelisiniz.

çok teşekkür ederim uzun zamandır uğraşıyorum halbuki yazım yanlışı yaptığımı gözden kaçırmışım.

• tek. T kullanıcısına yanıt
    Tiny Core Linux cok az RAM kaplayan bir Linux sürümü.

Oldukça popüler yazılım paket programı olan Docker, VirtualBox sanal makina paketinde OS olarak örneğin TCL'yi kullanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.