Şimdi Ara

Termal macun yerine kullanılacak şeyler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
105.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben dis macunu kullaniyorum sensodyne guzel oluyor ipana cok iyi degil

bende gpu ya surmusyum ve sicaklik 80 den 45 dustu sonra 50ye cikti suan 50 derece falan.

bugun cpu ya surdum birsey degismedi yine 60-65 derece cpu 3.5 ghz ocli ve voltaj li normali 3.00 ghz

p4 630
  • quote:

Orijinalden alıntı: ...DeAtH...

ben dis macunu kullaniyorum sensodyne guzel oluyor ipana cok iyi degil

bende gpu ya surmusyum ve sicaklik 80 den 45 dustu sonra 50ye cikti suan 50 derece falan.

bugun cpu ya surdum birsey degismedi yine 60-65 derece cpu 3.5 ghz ocli ve voltaj li normali 3.00 ghz

p4 630
    bende şuan diş macunu kullanıyorum ama bilgisayar 2 gündür acayip derecede yavaşladı bi ara baktım fan çalışmıyormuş şimdi fanı çalıştırdım ısı sorunu yok ama yinede çok yavaş gt 430 acaba ekran akrtının ömrümü bitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: sigaram

bende şuan diş macunu kullanıyorum ama bilgisayar 2 gündür acayip derecede yavaşladı bi ara baktım fan çalışmıyormuş şimdi fanı çalıştırdım ısı sorunu yok ama yinede çok yavaş gt 430 acaba ekran akrtının ömrümü bitti

Alıntıları Göster
    Termal Macun yerine başka şey kullanılmaz.

O iş için adamlar Termal Macun yapmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Termal Macun yerine başka şey kullanılmaz.

O iş için adamlar Termal Macun yapmışlar.

Alıntıları Göster
    bende işlemcim ne kadar ince ne kadar kalın olduğunu öğrenmek için fanını söküp işlemciyi çıkardım meğer termal macun söküldü sökülecekmiş işlemciyi bi çıkardım etrafa kuru kuru termal macun tozları döküldü işlemciye bios tan baktığımda ilk açılışta bile 55 dereceye kadar çıkıo galiba bugün gidip bi termal macun alacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Rosan45

bende işlemcim ne kadar ince ne kadar kalın olduğunu öğrenmek için fanını söküp işlemciyi çıkardım meğer termal macun söküldü sökülecekmiş işlemciyi bi çıkardım etrafa kuru kuru termal macun tozları döküldü işlemciye bios tan baktığımda ilk açılışta bile 55 dereceye kadar çıkıo galiba bugün gidip bi termal macun alacağım

Alıntıları Göster
    ollley termal macun sürdüm işlemcime 30 derece 31 derece arası gidip geliyo termal macundan başka şey kullanmayın termal macun çok iyi soğutuyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Rosan45

ollley termal macun sürdüm işlemcime 30 derece 31 derece arası gidip geliyo termal macundan başka şey kullanmayın termal macun çok iyi soğutuyo

Alıntıları Göster
    Vallahi Ben Renkli Diş Macunu Sürdüm Fan Çıkışını Kokluyorum Diş Macunu Kokuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirhesap123

Vallahi Ben Renkli Diş Macunu Sürdüm Fan Çıkışını Kokluyorum Diş Macunu Kokuyor

Alıntıları Göster
    Beyler Diş Macunu sürdüm 3 gündür gidiyor 4 günü bulur mu bilmiyorum zaten işlemci pert risk almayacaklar için kullanmasın macun iyidir.İşlemcinin bir bacağı kırık zaten kasanın yanında delik vardi kalın bir telle penseyle işlemci arasındaki delik vida yerlerinden geçirdim sıktım gıdım oynamıyor anlayacağınız mefta ama ilkel yöntemlerle 2 günde bir kendine geliyor bilgisayar diş macunu işini görüyor özellikle nane tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Rookine

Beyler Diş Macunu sürdüm 3 gündür gidiyor 4 günü bulur mu bilmiyorum zaten işlemci pert risk almayacaklar için kullanmasın macun iyidir.İşlemcinin bir bacağı kırık zaten kasanın yanında delik vardi kalın bir telle penseyle işlemci arasındaki delik vida yerlerinden geçirdim sıktım gıdım oynamıyor anlayacağınız mefta ama ilkel yöntemlerle 2 günde bir kendine geliyor bilgisayar diş macunu işini görüyor özellikle nane tavsiye ederim

hocam bence bilgisayrda kullanmayin bende kullanmistim cpu nun uzerinde kurumustu biraz zor cikardim bence bilgisayari kullanin sonra hemen cpu ya thermak macun surun

• Yahu benim pcde mi sorun var macunsuz bosta 40 yukte 68 derece
    Macunlu bosta 37 yukte 63 derece
  • saasc S kullanıcısına yanıt
    her soğutucu arasında mikro boşluk çok olucak macun sürünce deli gibi sıcaklık düşecek diyebirşey yok açıkcası ama sürdüğün macunun kalitesinede bağlı. gecenin bir yarısı laptopa sürecek termal macun kalmayınca aracla 40km yol gidip geldim arkadasımdan termal macun almak için dişmacunu felan patlasa sürmem macunsuz çalışsın pek bir fark olmuyor blok tam oturuyor
  • AdamRtm kullanıcısına yanıt
    Ben 2-3 derecelik fark icin pahali macun surmeye karsiyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ...DeAtH...

quote:

Orijinalden alıntı: Rookine

hocam bence bilgisayrda kullanmayin bende kullanmistim cpu nun uzerinde kurumustu biraz zor cikardim bence bilgisayari kullanin sonra hemen cpu ya thermak macun surun

Evet kuruma oluyor bir süre sonra ben riski alıyorum çünkü işlemci gitmiş artık yeni alacağım için deniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: saasc

Yahu benim pcde mi sorun var macunsuz bosta 40 yukte 68 derece

Kardeşim bence sen işlemcinin oturduğuna emin ol bakmanı isterim işlemciyle çok problemim oldu vidaları tam oturmazsa oynama felan oluyor ise o derecelerde oluyor
  • quote:

Yahu benim pcde mi sorun var macunsuz bosta 40 yukte 68 derece

bence 37 derece normal stress de o.kadar olmazi normal.

eer bunlarda size yuksek geliyorsa kaliteli macun kullanin (xiagmatek powerfull 12 tl) guzel br cpu cooler alin. eger dahada dusmesini istiyorsabiz cpu lapping yapin
  • ...DeAtH... . kullanıcısına yanıt
    yüksek değil zaten macunla macunsuz fark olmuyor onu soyluyorum :)

hatta bugun 7voltta kulanıyordum fanları 12volta cıkarınca max 56derece suan min değişmedi ama (i3 540 oc'siz)
  • quote:

yüksek değil zaten macunla macunsuz fark olmuyor onu soyluyorum :)

hatta bugun 7voltta kulanıyordum fanları 12volta cıkarınca max 56derece suan min değişmedi ama (i3 540 oc'siz)

macun kalitesi
    Oc yapmadigim icin gerek gormuyorum kaliteli macuna
    3derece eksik 3 derece fazla fark etmiyor benim icin :)
  • saasc S kullanıcısına yanıt
    ikinci el bilgisayar topladigim.zaman yaptigim ilk is windiws kurup oc yapmak. oc suz hayat dusunemiyorum. gecenkerde psumda sorun vardi oc iptak ettim bilgisayar bana cok yavas geldi
    i3 540 var defaul 3ghz 4e cıkarınca bişey farketmıyor bence sizinki psikolojik :)
  • quote:

i3 540 var defaul 3ghz 4e cıkarınca bişey farketmıyor bence sizinki psikolojik :)

e2140 var stok 1.6 ghz ben 3.0 ghz kullaniyorum. benchmark puani eskiden 850 idi. suan benchmark 2250 puan. fps artisi sagladi. windiws hizlaniyor islemler hizlaniyor. :)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.