Şimdi Ara

Termal macun yerine kullanılacak şeyler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
105.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pamirrr

3 gündür diş macunu sürülü olan e8500 işlemcimin sıcaklığı boşta iken 43 44
    video render iken 98-100

98-100 imkansız 85 te cpuda kabarcıklar oluşur. 90'da yanar cpu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pEEKmeeZ

quote:

video render iken 98-100

ozaman program yanlış gösteriyordur.
  • Mesir macunu kullanın o daha faydalı. Hem işlemci daha hızlı çalışıyor
  • üfleyiniz
  • BU TERMAL MACUNU İCAT EDENİN ELİNİ AYAĞINI ÖPMEK LAZIM...BİOSTAN CPU SICAKLIĞINA BAKTIĞIMDA 100 DERECEYİ BULUYORDU VE DAKİKA TUTMADAN BİLGİSAYAR KAPANIYORDU...MACUNU SÜRDÜM VE SICAKLIK 100 DEN 45'e DÜŞTÜ VE PROBLEM ORTADAN KALKTI..ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafajx

BU TERMAL MACUNU İCAT EDENİN ELİNİ AYAĞINI ÖPMEK LAZIM...BİOSTAN CPU SICAKLIĞINA BAKTIĞIMDA 100 DERECEYİ BULUYORDU VE DAKİKA TUTMADAN BİLGİSAYAR KAPANIYORDU...MACUNU SÜRDÜM VE SICAKLIK 100 DEN 45'e DÜŞTÜ VE PROBLEM ORTADAN KALKTI..ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM...

Kullandığınız termal macunun markasını öğrenebilirmiyim ?
  • dişmacunu mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: pEEKmeeZ

quote:

video render iken 98-100

eski bilgisayarimda sirf fantazi olsun diye fani durdurur biostan kac dereceye cikacak diye bakardim,100 dereceyi gözlerimle gördüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iliminyum folyo veya aliminyum bant olur aliminyum esnektir baskı altında ezilir ve boşluğu doldurur eskiden p2 işlemcilerde vardı hatta bazı diz üstü bilgisayarlarda haala kullanılıyor
    bulabilirsen bakır folyoda olur aliminyum folyo marketlerde ve kırtasiyelerde bulunur yiycek sarılan aliminyum folyo oldukça incedir bir kaç kat katlarsan düzgünce araya koyduğunda ezilerek boşluğu kapatır hatta macuna birdaha ihtiyacın olmaz

diğer seçenekler kırmızı ısı silikonu kullanabilirsin yapışma özelliği yoktur dolgu malzemesi olarak kullanılır kuruduğunda esnek kalır yeriden çıkartırken birazcık yapıştığını görürsün fakat tam anlamıyla yapışma özelliği yoktur ısı iletebilir
  • Hocam en güzeli sucuğu kare biçiminde kes koy üzerine işin bitinceye kadarda pişer afiyetle yersin ısıda boşa gitmemiş olur :D şaka bir yana yahu bir termal macun al sür olay bitsin , sistemine ve kullanımına göre bi zaman idareli 3-5 liraya alabileceğin çin işi çakma macunlar var alırsın olmadı işi adam gibi yapan bi sürdünmü 8 sene kendini koruyan benimde hep kullandığım arctic cooling mx serisi var onu alırsın performans istiyorsan oldu bitti, hatta bir tane alıp 3-5 arkadaşta kullanabilirsiniz işlemciye kullanacağım mercimek tanesi kadar bişey zaten, burada asıl mesele düzgün sürmek, asla fazla sürmek değil düzgünce ince bir tabaka olacak şekilde içinde hava kabarcığı kalmayacak bir satıh oluşturmak hepsi bu
  • kauçuk gres yağı var oto sanayiinde kullanılır işe yarayabilir sanırım
  • nutella sür :D
  • neden termal pad ile satmazlar işlemcileri hiç anlamam
  • Misil Sür Oda İşe Yarar (Biraz Kokar Ama Boşver)
  • Termal macun dışında başka bir madde kullanmak sakıncalı olabilir ....
  • bence bu olaya bir çözüm getirmeli diş macunundan mesir macununa kadar her şeyi okudum ama sonuç olarak etkili bir madde olduğunu görmedim bende hiç birşey sürmeden yapıştırdım fanı işlemciye. eğer sağlam sonuçları olanlar varsa yazsın da bizde yapalım.
  • geçici olacaksa ince tabaka halinde mayonez pınar marka tercihimdir
  • Hortlatayım konuyu aklıma geldi biraz önce bir konuda gezerken. Bende 2005 yılında termal macun yerine diş macunu kullanmıştım pentium 4 işlemcide ne günlerdi :)
  • diş macunu bire bir
  • Gecenin bi arisi nootbook dan sisler geliyordu actim icini temizledim dogal olaraak termal macun yoktu evde :) dis macunu kullandim sIkinti yok suan :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.