Şimdi Ara

Termal macun sonrası aşırı ısınma !! (ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar problemim başlıkta belirttiğim gibi bugün laptopun fanını temizledim ve elimde 1.5 yıl önceden kalmış 5 tl'lik 3gr. markasız bir termal macun vardı bunu işlemci ve grafik kartına sürdüm. Laptop (Lenovo b590) soğutma sistemini bir kez bilgisayarcıya değiştirtmiştim fakat sıkıntı yoktu ne olduysa bu macundan sonra oldu

Termal macun değişmeden önce

Boşta cpu = 40-45 civarıydı
    internet vs programlar açıkken = 45-50 civarıydı
    oyun oynarken cpu+grafik kartı hemen hemen = 65-70 arası seyrediyordu çok nadir 75leri görürdü

Termal macun değiştikten sonra

Boşta cpu = 45-50 arası
    internet vs programlar açıkken mesela şuan yazarken bile 55-60 arasında
    oyunlarda ise= 85-90 lara kadar çıktı

Bakır borularda bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü sıcaklık değerlerim temizlik öncesi normal gibiydi sizce bunun sebebi termal macun mu ya da uygulama biçimimden kaynaklanan bir hatamı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandidas22 -- 26 Ekim 2016; 20:11:45 >

• kalitesiz macunlar kötü sonuçlar verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akane Tsunemori

kalitesiz macunlar kötü sonuçlar verir.

Bundan önce bilgisayarcıda değişmişti macun ve sıkıntısı yoktu ve ben sanırım birazda taşırdım kenarına miktarı fazla kaçınca etrafına dağıldığında ısıyı arttırıyormu forumda gezerken bu tür birşeyler gördümde ?

Şuan artric mx-4 sipariş verdim.
  • güncell...
  • bugün uyguladığım kaliteli termal macun sayesinde ısı değerlerim şaşırtıcı şekilde düştü;

yaklaşık 3 saatlik deneme sonrası

ilk 1 saat Boşta cpu= 33-38 arası

1 saatlik internet ve müzik programı kullanımı cpu= 46-54 arası

yaklaşık 1 saat oyun kullanımında cpu= 63-74

deneyerek öğrenmiş oldum bu gibi sorunlar yaşayanlar varsa iyi ve kaliteli bir markanın termal macunlarından almalarını öneririm ucuz termal macunlardan uzak durun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandidas22 -- 26 Ekim 2016; 23:10:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeanti22

bugün uyguladığım kaliteli termal macun sayesinde ısı değerlerim şaşırtıcı şekilde düştü;

deneyerek öğrenmiş oldum bu gibi sorunlar yaşayanlar varsa iyi ve kaliteli bir markanın termal macunlarından almalarını öneririm ucuz termal macunlardan uzak durun
    konu kapanabilir.

Dostum nerden aldın macunu ? bizde alalım fiyatı uygunsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi losthero15 -- 26 Ekim 2016; 21:6:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: losthero15

quote:

Orijinalden alıntı: jeanti22

bugün uyguladığım kaliteli termal macun sayesinde ısı değerlerim şaşırtıcı şekilde düştü;

konu kapanabilir.

Dostum nerden aldın macunu ? bizde alalım fiyatı uygunsa.

Hocam marka artric mx-4 internet üzerinden satış yapan yerlerden bulabilirsin. Ben 17 tl'ye satın aldım 4gr gayette iyi bir performans sergiledi memnun kaldım.

• 17 ye çok iyi almışsın ben xigmatek ptı-g3606 yı 15tl ye almıştım.Mx-4 30 tl falandı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.