Şimdi Ara

Termal macun kıvamı nasıl olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 8
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 16 gün 20 saat 14 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • s.4h1n (3 mesaj) salvatore_volkan (2 mesaj) Mckhan (2 mesaj) Lt00 (2 mesaj) extagon (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (11 mesaj) Mobil (1 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Termal macun kıvamı nasıl olmalı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    280 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Overclock bölümüne açtım fakat oralara uğrayan fazla kişi yok sanırım, bir de burada şansımı denemek istedim.

6-7 Yıl önce almış olduğum Arctic MX-4 çabuk kurumaya başladığı için MX-4 2019 Edition diye geçen macundan satın aldım. Yeni macun elimdeki macuna göre biraz daha katı ve kurumuş gibi görünüyor. Aldığım üründe 350 ye yakın değerlendirme vardı, kurumuş geldi vs gibi yorumlar yapılmıştı. Satıcı ile iletişime geçtim, gönderilen macunun kıvamının tam yerinde olduğunu söyledi.

Eski macunda sünen kısım büyük parça ile birleşirken yeni macunda sünen kısım havada kalıyor. Flaş ile çektiğim için iki macun da parlamış gibi görünebilir ama yeni gelen parlak değil. Macunu sürüp yayma çubuğuna sürüp dışarda bırakmıştım, aradan 3-4 gün geçti eski macunun alt kısımları hafif cıvıklığını kaybetmişti ama yeni macunda bir değişiklik yoktu.

https://www.youtube.com/watch?v=JYwHB2P6GmM&t=68s bu video eski macuna ait sanırım, bu videodaki kıvam yok.

Sizce kıvam nasıl olmalı? Eski macun erimiş çikolata kıvamına daha yakın ama çabuk kuruyor. Fotoğraflarda kırmızı ile çizili olan eski macun.

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    termal macunun sanıldığı kadar etkisi yok. sür geç,biri biterse diğerine geçersin.
  • Yarbay
    10199 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: extagon

termal macunun sanıldığı kadar etkisi yok. sür geç,biri biterse diğerine geçersin.
    öyle bir olay yok.
    |
    |
  • Yarbay
    10199 Mesaj
    bende mx4 2019 kullanıyorum evet eskısıne gore bıraz daha katı fakıskan degıl. ama soğutmada fark yok eskisinle kıyaslar isen.
  • Yüzbaşı
    280 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Çok dikkat etmedim ama eski macunu sürdükten 1 ay sonra tekrar baktığımda biraz kuruduğunu görmüştüm. O yüzden değiştireyim diye düşündüm ama yeni gelen eskisine göre biraz daha katı gelince bu da mı erken kuruyacak düşüncesi oluştu bende.

Sanki sorun yok gibi o zaman yeni macunda. Eskisini silmeden bi stres testi yaparım sonra bir de yenisi ile yaparım, ben de fark edeceğini pek düşünmüyorum ama fark varsa görürüm belki.

8700k kullanıyorsunuz sanırım, bende de 8700k var, takip ediyor musunuz sıcaklık kaç derecelerde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lt00 -- 25 Haziran 2020; 12:45:50 >
    |
    |
    salvatore_volkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8365 Mesaj
    Etkinliğini hava almadığı sürece şırınga içinde uzun yıllar koruyor molekül yapısının birbirine tutanmasi lazım ki iletim sağlansın eğer kuruyup pat pat dökülüyorsa kötü kadın kremleri gibi o zaman yapısını kaybetmiştir ama pat pat dökülme gibi değilde sakıza benzer ufalama yaparken yine yapışma gibi etki gösteriyorsa daha iş yapar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    71 Mesaj

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e8/d3/d8/e8d3d8076b19596907988aa49ac8b90a.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/65/14/13/6514136ae2025ca956a4c32f00a1b478.jpeg&t=0&width=480&text=1

son kullanma tarhini 2017 tarihi olarak gösteriyor fakat havasız poşetin içindeydi, hala kullanılır mı ?

bana biraz katı geldi, markası hp sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s.4h1n -- 12 Ocak 2021; 23:59:35 >
    |
    |
    Mckhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8365 Mesaj

Merhaba;

peçetede yer alan gibi katı katı oluşma varsa etkinliğini yitirmiş gibi

|
    |
    s.4h1n kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    784 Mesaj

Kulak memesi

|
    |
  • Çavuş
    71 Mesaj

merhaba, herhangi bir pürüzlenme yok sadece sürmeyi beceremedim  

|
    |
    Mckhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2010 Mesaj

az bi alkol ile hafiften seyreltip kullanabilirsin. Alkol dah asonra uçacaktır zaten.

• Binbaşı
    1516 Mesaj
    Bende şu ürünü aldım gelince sonuçlarını paylaşırım.
    Cooler Master MasterGel Pro Termal Macun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    71 Mesaj

teşekkürler

|
    |
    sasuta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
konkasör
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.