Şimdi Ara

Terios mu Jimny mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
11.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

• Vergiyi sorun etmiyecekseniz ben Lada Nivayı öneririm.
  • 2si arasında tercih yapılacaksa tabihi terios jimmy'nin gözümde hacı murat kadar değeri yok jipe benzer bişi istiosan terios derim
  • bencede terios, ancak LPG kitli almanizda fayda var, cunku biraz fazla yakiyor sehiricinde.
  • çok teşekkürler herkese
    sx4 ne yazık ki alamam. binek araçlara inip binmek kadar acı veren bişey yok ne yazık ki
    eğer terios ya da jimny olmaz ise doblo olacak

birer deneme sürüşünden sonra karar vermem gerekecek sanırım.
    ama şu kadarını söyleyebilirim jimny ağır basıyor şu anda.

nivanın vergisi fazla kliması yok; izmirde pek işe yaramayacak gibi
  • yeni kangoo'ya da bakabilirsin belki?
  • Jimny de karar kıldım. Fakat kafamda bazı soru işaretleri de yok değil.

Suzuki'ye gittim. Broşürünü aldım. İlk dikkatimi çeken dünya üzerinde bir tek Türkiye'de alüminyum alaşım cant yerine sac cant veriliyor. Sebebini sordum. İlk defa duymuşlar sanırım bunu. Deneme sürüşü yapamadım. Araç ortada yoktu.

Ufak bir tablo oluşturdum. Lada Niva ile ilgili bir iki bilgiyi wikipedia'dan aldım.

Bu arada jimny'nin şasi üzerinde olması (vitara'nın ise olmaması) ilgimi çekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakiki.chewbacca -- 8 Haziran 2008; 20:21:09 >

• terios derim
  • jimny sadece jip, başka birşey aramayın, eski tarz jiplerden yani, sadece klima gibi özellikler eklenmiş. birde iç mekanı dar ama keçi gibi. terios otomobil konforuyla harmanlanmış.
  • [Deleted by Admins]
  • ARKADAŞLAR TERİOS UN BİRKAÇ MODELİ VAR TERİOS SX MT AC,TERİOS SX AT AC,TERİOS SX,TERİOS DX
    GİBİ BUNLARIN ÖZELLİKLERİ NEDİR,FARKLARI NEDİR,HANGİSİ DAHA İYİDİR,BİLEN VARSA LÜTFEN BANA YARDIM
  • Bencede terios.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre Kocakaya -- 20 Haziran 2008; 19:17:37 >
  • Yaklaşık 2 yıl boyunca 2008 model Terios kullanmış biri olarak yazıyorum. Terios'ta ağır devir olmadığından aracı zorlayıca debriyaj balatasından koku geliyor, Fakat Jimny'de ağır devir, 2h-4h sürüş modları vardır. Biraz da kullanım amacına bağlı. Terios 5 kişilik-5 kapılı,yaylaya, köy evine, hafif araziye, maksimum 30 cm karda kullanmaya uygun. Jimny 3 kapı, 4 kişilik ve orta zorlukta araziye gider.
     Terios mu Jimny mi?

• Hocam selam mekanik olarak jimny daha saglamdir suzukinin iskelette kullandığı çeliğin kaliteli olduğunu biliyoruz diğer yonden terios un daha şık durduğu da aşikar hangisini alırsan al sanayilerde dolanmak zorunda kalmazsın çunku kullanıcılarını uzecek araçlar değiller ancak bir dip not , daihatsu servisinde bir abimiz var 2 adet jimny kullanıyor modifiyeli outdoor ve günlük olarak farklı araçlar bu belki de iyi bir ornek senin için..
  • arzai aracı demek uzun çalışma aralıklı ve sert süspansiyon demektir.
    sırt rahatsızlığım var demişsiniz bikez daha düşünn crossoverlar da serttir.

kango-yeni kasa doblo daha yumuşak seçenekler belki stepway-orta sert.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.