Şimdi Ara

Tercih sırası ile ilgili önemli !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar öncelikle ben tahmini olarak tercih listemi yazacağım(resim koymayı bilmiyorum)Tercihlerimin hepsi endüstri mühendisliği bence bana en yakın olan mühendislik bu arada mf4 sıralamam 55387 en başlara uçuk olanları da yazdım üniversitelerin yanına gecen sene kaçla aldığını da yazacağım
    1.Gazi Üniversitesi em iö 39100
    2.Kocaeli Üniversitesi em iö 44000
    3.Eskişehir Osmangazi Üniversitesi em iö 47400
    4.Sakarya Üniversitesi em 48500
    5.Sakarya Üniversitesi em iö 64600
    6.Karadeniz Teknik Üniversitesi em 54700
    7.Konya Selçuk Üniversitesi em 57500
    8.Erciyes Üniversitesi em 57500
    9.Pamukkale Üniversitesi em 59800
    10.Ondokuz Mayıs Üniversitesi em 64300
    11.Erciyes Üniversitesi em iö 79600
    Evet şimdi merak ettiğim noktaları sorayım simdi bilgisayar bakarken tercihlere göre sıraya göre gidiyor demi mesela tercih listemdeki erciyes üniversitesi iö sakarya iö den sıralaması daha düşük diye kayseri gelmez demi yani öncelikle sakarya dikkate alınır olmazsa kayseriye bakılır demi bir diğer sorum da mesela benim puanım aynı bölümü tercih edecek olan x kişisinden fazla ama o bölüm atıyorum benim 5.tercihim onun 1.tercihi o zaman x kişisine ayrıcalık tanınır mı yoksa ben mi yerleşirim?bir diger soru daha ekleyim tercih listem nasıl?Gelmesi muhtemel olan yer neresi?Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okansss -- 22 Temmuz 2012; 14:50:37 >

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: okansss

up

Boş ver bunları sen seneye hazırlan.
  • up
  • quote:

up
    up yardım edin allah aşkına
  • quote:

up yardım edin allah aşkına

Alıntıları Göster
    Tercih listende en başa hangisini yazarsan bilgisayar ona bakar.Sıralaman ona tutuyorsa o bölüme yerleşirsin.Yoksa aşağıya doğru devam eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr_MoBiLe

Tercih listende en başa hangisini yazarsan bilgisayar ona bakar.Sıralaman ona tutuyorsa o bölüme yerleşirsin.Yoksa aşağıya doğru devam eder

bir diğer sorum da mesela benim puanım aynı bölümü tercih edecek olan x kişisinden fazla ama o bölüm atıyorum benim 5.tercihim onun 1.tercihi o zaman x kişisine ayrıcalık tanınır mı yoksa ben mi yerleşirim?Bir de su soruya yanıt verebilirseniz cok sevinirim hocam
  • quote:

quote:

bir diğer sorum da mesela benim puanım aynı bölümü tercih edecek olan x kişisinden fazla ama o bölüm atıyorum benim 5.tercihim onun 1.tercihi o zaman x kişisine ayrıcalık tanınır mı yoksa ben mi yerleşirim?Bir de su soruya yanıt verebilirseniz cok sevinirim hocam

5.tercihin 1. tercihin önemi yoktur o konuda kimin puanı ve sıralaması daha iyiyse o yerleşir.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    en son sorduğun soruyu ben de merak ediyorum yok mu bilen ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr_Nietzche

quote:

quote:

5.tercihin 1. tercihin önemi yoktur o konuda kimin puanı ve sıralaması daha iyiyse o yerleşir.

Alıntıları Göster
    tercih önceliği diye bir şey yoktur
    senin 30. farklı bir taliplinin 1. tercihi de olsa
    yeterki senin sıran diğerinden milimetrik dahi önde olsun.. ok ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cryfreedomm

tercih önceliği diye bir şey yoktur
    senin 30. farklı bir taliplinin 1. tercihi de olsa
    yeterki senin sıran diğerinden milimetrik dahi önde olsun.. ok ?

ilk sordugum sorudaki görüslerin nelerdir peki hocam?
  • quote:

Evet arkadaşlar öncelikle ben tahmini olarak tercih listemi yazacağım(resim koymayı bilmiyorum)Tercihlerimin hepsi endüstri mühendisliği bence bana en yakın olan mühendislik bu arada mf4 sıralamam 55387 en başlara uçuk olanları da yazdım üniversitelerin yanına gecen sene kaçla aldığını da yazacağım
    Evet şimdi merak ettiğim noktaları sorayım simdi bilgisayar bakarken tercihlere göre sıraya göre gidiyor demi mesela tercih listemdeki erciyes üniversitesi iö sakarya iö den sıralaması daha düşük diye kayseri gelmez demi yani öncelikle sakarya dikkate alınır olmazsa kayseriye bakılır demi bir diğer sorum da mesela benim puanım aynı bölümü tercih edecek olan x kişisinden fazla ama o bölüm atıyorum benim 5.tercihim onun 1.tercihi o zaman x kişisine ayrıcalık tanınır mı yoksa ben mi yerleşirim?Simdiden tesekkürler.

evet önce sakaryaya bakılır
    arada ölü tercihler var gibi görünse de sıralamalar birbirine yakın olduğu için tercihinde üni önceliğine de yer vermişsin anlaşılan
    sakıncası yok bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: cryfreedomm

quote:

Evet arkadaşlar öncelikle ben tahmini olarak tercih listemi yazacağım(resim koymayı bilmiyorum)Tercihlerimin hepsi endüstri mühendisliği bence bana en yakın olan mühendislik bu arada mf4 sıralamam 55387 en başlara uçuk olanları da yazdım üniversitelerin yanına gecen sene kaçla aldığını da yazacağım
    Evet şimdi merak ettiğim noktaları sorayım simdi bilgisayar bakarken tercihlere göre sıraya göre gidiyor demi mesela tercih listemdeki erciyes üniversitesi iö sakarya iö den sıralaması daha düşük diye kayseri gelmez demi yani öncelikle sakarya dikkate alınır olmazsa kayseriye bakılır demi bir diğer sorum da mesela benim puanım aynı bölümü tercih edecek olan x kişisinden fazla ama o bölüm atıyorum benim 5.tercihim onun 1.tercihi o zaman x kişisine ayrıcalık tanınır mı yoksa ben mi yerleşirim?Simdiden tesekkürler.

evet önce sakaryaya bakılır
    arada ölü tercihler var gibi görünse de sıralamalar birbirine yakın olduğu için tercihinde üni önceliğine de yer vermişsin anlaşılan
    sakıncası yok bence..

evet sakarya odaklı bir tercih listesi gibi oldu cok sagolun hocam bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

• Tercih ederken yanlış şeylere bakıyorsun gibi.bir çok bölümün 2.öğretimleri var artık üniversitelerde ve 1.öğretim 2ç öğretim ücret farkı kalktı.dikkat edecek olursan bu sene bursa teknık üniversitesi erzurum teknik üniversitesi katip çelebi gibi bir çok üniversite yeni bölüm açtı.tercih listeni oluştururken gideceği9 üniversitenin hocalarına da bak. Mesela gidersin katüye yalan olursun ben onun yerine ingilizce eğitim veren gaziantep veya kati çelebi gibi yerleri öneririm.mühendis olacaksan ingilizce şart hocam.sıralamanız çok kötü değil kaldıki bu sene kontenjanlar %20 arttı.öncelikle ingilizce eğitim veren sonrasında da kaliteli eğitim veren hocalara sahip üniversiteye git derim.

Hakkınızda hayırlısı neyse o olur inşallah..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay paradoks

Tercih ederken yanlış şeylere bakıyorsun gibi.bir çok bölümün 2.öğretimleri var artık üniversitelerde ve 1.öğretim 2ç öğretim ücret farkı kalktı.dikkat edecek olursan bu sene bursa teknık üniversitesi erzurum teknik üniversitesi katip çelebi gibi bir çok üniversite yeni bölüm açtı.tercih listeni oluştururken gideceği9 üniversitenin hocalarına da bak. Mesela gidersin katüye yalan olursun ben onun yerine ingilizce eğitim veren gaziantep veya kati çelebi gibi yerleri öneririm.mühendis olacaksan ingilizce şart hocam.sıralamanız çok kötü değil kaldıki bu sene kontenjanlar %20 arttı.öncelikle ingilizce eğitim veren sonrasında da kaliteli eğitim veren hocalara sahip üniversiteye git derim.

Hakkınızda hayırlısı neyse o olur inşallah..

Çok sağolun hocam vaktinizi ayırdığınız için hocam şimdi yeni açılan bölümlere tereddütle bakıyorum daha oraya yerleşen doğru düzgün olmadığından ve daha bir geçmişi olmadığından ve ne kadar tercih edilir kestiremiyorum.İngilizceyi hayırlısıysa hocam gittiğim şehirde ingilizce kursuna giderek halletmeyi planlıyorum.İngilizce eğitim veren okullar ızdıraba dönebiliyormuş pek bir altyapın yoksa ingilizcede bu husus beni korkutuyor işte sakarya üniversitesi endüstri mezunu tanıdığım üniversiteyi çok övdü kendisi şu an iyi bir şirkette dolgun maaş alıyor.Ben de bunun üzerine derinlemesine arastırdığımda hoşuma gitti hocaları,verdiği eğitimi,şehir vs.Yani bir tek sıralamam bunu tutuyor buraya gideyim diye oluşturmadım listeyi.

• Sakarya üniversitesi ykonum bakımından çok iyi stajer olanakları sağlayabilir.o yüzden tercih listesinde benm de en çok dikkatimi orası çekmişti.ingilizce eğitim veren gidin dememin sebebi ise şu:
    yanlıs hesaplamıyorsam üniversite dönemine kadar 9 sene boyunca ingilizce eğitimi, anadolu liselerinde de 3 sene boyunca 2. Yabancı dil eğitimi verildi peki biz ne öğrendik? Bırakın konuşmayı kendimizi zor tanıtıyoruz.2. Yabancı dil konusuna hiç değinmek istemiyorum.ama üniversitedeki ingilizce durumu farklı. Normal dersler dahi ingilizce anlatıldıgı için mecburen ingilizce bilmek zorunda kalıyorsunuz ki bu da kalıcı ingilizce hafızanızın oluşmasına sebep oluyor.bunun ekstra avantajı nedir? 1 dili mecburi öğrenirken dışardan ingilzce kursu almak yerine 2. Yabancı dil kursu alırsınız ve iyi bir ingilizcenin yanında orta derece 2. Bir yabancı dil oldu mu varın durumu siz düşünün..
  • quote:

Sakarya üniversitesi ykonum bakımından çok iyi stajer olanakları sağlayabilir.o yüzden tercih listesinde benm de en çok dikkatimi orası çekmişti.ingilizce eğitim veren gidin dememin sebebi ise şu:
    yanlıs hesaplamıyorsam üniversite dönemine kadar 9 sene boyunca ingilizce eğitimi, anadolu liselerinde de 3 sene boyunca 2. Yabancı dil eğitimi verildi peki biz ne öğrendik? Bırakın konuşmayı kendimizi zor tanıtıyoruz.2. Yabancı dil konusuna hiç değinmek istemiyorum.ama üniversitedeki ingilizce durumu farklı. Normal dersler dahi ingilizce anlatıldıgı için mecburen ingilizce bilmek zorunda kalıyorsunuz ki bu da kalıcı ingilizce hafızanızın oluşmasına sebep oluyor.bunun ekstra avantajı nedir? 1 dili mecburi öğrenirken dışardan ingilzce kursu almak yerine 2. Yabancı dil kursu alırsınız ve iyi bir ingilizcenin yanında orta derece 2. Bir yabancı dil oldu mu varın durumu siz düşünün..

Haklısınız sakarya dikkat çeken üniversitelerden biri olmaya basladı.İngilizce konusunda da hak veriyorum doğru dürüst tanıtamıyoruz kendimizi ama hocam çekincem su slzi de yoruyorum kusura bakmayın şimdi ingilizceden fazla anlamazken bir anda dersler ingilizce anlatılırsa ben nasıl öğrenirim o ingilizceyi aksine derslerden geri kalırım hocayı anlamadığım icin haksız mıyım? 2.yabancı dil olsa süper olur ama ingilizceyi daha doğru dürüst konuşamıyoruz başka bir dil pek olanaklı gelmiyor belki ingilizcemizi çok gelistirdiğimizde düsünebiliriz diyorum ben.

• quote:

quote:

Sakarya üniversitesi ykonum bakımından çok iyi stajer olanakları sağlayabilir.o yüzden tercih listesinde benm de en çok dikkatimi orası çekmişti.ingilizce eğitim veren gidin dememin sebebi ise şu:

Haklısınız sakarya dikkat çeken üniversitelerden biri olmaya basladı.İngilizce konusunda da hak veriyorum doğru dürüst tanıtamıyoruz kendimizi ama hocam çekincem su slzi de yoruyorum kusura bakmayın şimdi ingilizceden fazla anlamazken bir anda dersler ingilizce anlatılırsa ben nasıl öğrenirim o ingilizceyi aksine derslerden geri kalırım hocayı anlamadığım icin haksız mıyım? 2.yabancı dil olsa süper olur ama ingilizceyi daha doğru dürüst konuşamıyoruz başka bir dil pek olanaklı gelmiyor belki ingilizcemizi çok gelistirdiğimizde düsünebiliriz diyorum ben.

Alıntıları Göster
    beyler 161 bininci oldum özelden hukuk istiyorum burssuz yazıcam , mesela aydın üni 140 bin istiyo sıralamada ama ben kemerburgaz hukuk istiyorum oda 176 binden alıyo kemerburgaz hukuğu hangi sıraya yazmalıyım?

• Öğrencilik hayatında ortaokulda ilkokuldan,lisede ortaokuldan,üniversite de liseden daha çok ders çalışırsınız genelde.ingilizce olan üniversitelerde zaten 1 yıllık hazırlık programı var.inanın üniversiteye gitmeden önce ingilizce kendini zor tanıtan bir arkadaşım bir yıllık hazırlık sonunda hemen hemen her cumlenın çevirisini yapabiliyor.ve bu sene 2. Yabancı dil kursuna gitmeyi düşünüyor.yani size ilk seneden direk hem bölüm dersleri hem ingilizce öğretmiyorlar.düşünsenize 1 sene boyunca sadece ama sadece ingilizce çalışacaksınız.elin japon kızı 7 yaşında 7 dil öğrenebiliyorsa bizim neyimiz eksik tamamen azim ve çalışma meselesi;)
  • quote:

Öğrencilik hayatında ortaokulda ilkokuldan,lisede ortaokuldan,üniversite de liseden daha çok ders çalışırsınız genelde.ingilizce olan üniversitelerde zaten 1 yıllık hazırlık programı var.inanın üniversiteye gitmeden önce ingilizce kendini zor tanıtan bir arkadaşım bir yıllık hazırlık sonunda hemen hemen her cumlenın çevirisini yapabiliyor.ve bu sene 2. Yabancı dil kursuna gitmeyi düşünüyor.yani size ilk seneden direk hem bölüm dersleri hem ingilizce öğretmiyorlar.düşünsenize 1 sene boyunca sadece ama sadece ingilizce çalışacaksınız.elin japon kızı 7 yaşında 7 dil öğrenebiliyorsa bizim neyimiz eksik tamamen azim ve çalışma meselesi;)
    Pamukkale İle Erciyes arasında hangisi tercih edilmeli?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.