Şimdi Ara

Tercih için yardımlarınıza ihtiyaç var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Octovia 1.0 tsi 115 bg manuel
    Jetta 1.2 tsi bmt 105 bg manuel
    Yada farklı olarak peugeot 301 allure 1.6 92 bg

Şimdi 1.0 ve 1.2 benzinli modeller nasıldır. Çekişde sıkıntı olurmu. Yokuşlarda kalırmı kalmazmı. Yakıtları 1.0 olduğu için çokmu yakar.
    Aslında 301 e pek yaklaşmak istemiyoruz. Ama fiyatı uygun.
    Bu araçları kullananlardan bir değerlendirme alabilirmiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ötv indirimli ise neden 1.0 araba?

• Mali durum.

• Jetta alırsanız, muhtemelen 5 yıl sonra satarken zorlanmazsınız, pejoda full ve otomatik dizel olduğu için 2. elde o da üzmez ama octavia hakkında bilgim yok lakin jetta ile 3 aşağı beş yukarı aynı gözümde, VAG sağolsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi şöyle bayi bayi gezdik. Fiyat aldık. 301 uygun eski fiyat üzerinden hesapladılar ay sonuna kadar. 65 civarydı sanırım. Sonriki fiyat 74900. Ötvsiz 42 bin tl

Octavia ise 56 bin tl ötvsiz. 1.0 115 bg

Jetta 52 bin ama 2016 model 1.2 105 bg

Yani 301 e 42 verene kadar 50 küsür bine jetta veya octavia daha mantıklı ama motor ları küçük.

• jackbaron kullanıcısına yanıt
    Motorları küçükten ziyade Donanım olarak ne sunuyorlar, zaten düz vites olmalarından bir puan kaybettiler, boş araçlarsa bir puan daha sil, birde 10 bin fazla vereceksin derken sorular cevabını bulur, işin kolaylaşır

• 301 full

Jetta ve octavia orta paketler.

Fena değil, sanırım aralarında en yeni motor 1.0 lık octavia motoru, yorumlar olumlu ise düşünülebilir, pejo zaten motor konusunda kendini kanıtlamış dizelde. Sanırım sedan araç istiyorsunuz Kolay gelsin diyelim zor seçimler.

• Evet sedan işimize yarıyor. Yırumlarınız için teşekkürler

• Bende aynı ötvsiz araç bakıyorum aynı fiyat aralığında jettanın eski yüzüne 52bin tl bağlamaktansa 2017 honda civic elegans otomatik için bayi 57500 fiyat veriyor.2016 sı veya düz vites isterseniz 55 e düşer diye düşünüyorum. Bu arada motor küçük olmasına takılmayın eskidenmiş o durum.gayet yeterli performansları var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwy -- 24 Mart 2017; 22:34:40 >
    Hocam almışken güzel birşey olsun eğer bütçeyi 301'in üzerine çıkartabiliyorsanız teneke 301'e para vermeyin.

Dsg alacaksanız muhakkak garanti uzatma yaptırın.Ama eğer sorunsuz bir otomatik istiyorsanız eat6 Peugeot 308 bakın, gerçi sedan değil ama en azından şanzıman konusunda kafanız rahat olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gwy

Bende aynı ötvsiz araç bakıyorum aynı fiyat aralığında jettanın eski yüzüne 52bin tl bağlamaktansa 2017 honda civic elegans otomatik için bayi 57500 fiyat veriyor.2016 sı veya düz vites isterseniz 55 e düşer diye düşünüyorum.

Civic yakıt değerleri yüksek o yüzden pek bakmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: jackbaron

quote:

Orijinalden alıntı: Gwy

Bende aynı ötvsiz araç bakıyorum aynı fiyat aralığında jettanın eski yüzüne 52bin tl bağlamaktansa 2017 honda civic elegans otomatik için bayi 57500 fiyat veriyor.2016 sı veya düz vites isterseniz 55 e düşer diye düşünüyorum.

Civic yakıt değerleri yüksek o yüzden pek bakmadım.

Haklısınız ama en azından ileride tüp taktırsanız sıkıntısız binebilirsiniz.Sonuçta 5 yıl satılmıcak araç.bu arada elegans otomatik eco olanıda 61 e bırakıyorlar.Bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hlksnrr

Hocam almışken güzel birşey olsun eğer bütçeyi 301'in üzerine çıkartabiliyorsanız teneke 301'e para vermeyin.

Dsg alacaksanız muhakkak garanti uzatma yaptırın.Ama eğer sorunsuz bir otomatik istiyorsanız eat6 Peugeot 308 bakın, gerçi sedan değil ama en azından şanzıman konusunda kafanız rahat olur.

Haklısınız ama sedan bakıyorum.

• Gwy kullanıcısına yanıt
    Olmaz sa honda ya da bakarız. Tüp olayı diğerlerine de olmuyormu. Jetta ve octavia benzin modelleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: jackbaron

Olmaz sa honda ya da bakarız. Tüp olayı diğerlerine de olmuyormu. Jetta ve octavia benzin modelleri.

Tam olarak verimli olmuyor turbo motor oldugu için sorun cıkarma olasılıgı yüksek diye biliyorum.Ama yinede bir araştırın derim.Ne olursa olsun civic kadar lpg uyumlu olmıcaktır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwy -- 24 Mart 2017; 22:49:3 >
    O zaman motor konusunda birkaç şey yazayım.Öyle çok performans merakınız yoksa küçük hacimli motorlar sizi gayet tatmin edecektir, yokuşlarda sıkıntı yaşamazsınız.

Bir tanıdığım son kasa Peugeot 308 -1.2 82hp benzinli / manuel kullanıyor. Arabanın performansı şehir içi için gayet yeterli ve sakin kullanımda yakıt tüketimi gayet iyi.Kendisi düşük yakıt tüketmekten zevk duyduğu için çok sakin kullanıyor ve Ankara içi trafiksiz tüketimi 4.5-5 litre civarı.Uzun yolda ise Ankara - Denizli arası 3.9 litre yakmıştı (klima kapalı - 3 kişi - bağaj çok azdı) yine çok sakin bir kullanım olduğundan tüketim azdı ama işkence gibi yolculuktu yol çok uzun sürdü.

Bu açıdan bakınca 1.0 Tsi motor sizi gayet tatmin edecektir ve sakin kullanırsanız çok fazla bir tüketimi olmayacaktır.

Eğer malzeme kalitesi çok önemli değil idare etsin ekonomik olsun, bağajı büyük olsun derseniz 301 en güzel tercih olur.1.6 HDI motor kendini kanıtlamış çok sağlam, sorunsuz ve çok ekonomik bir motor.Ben 1.6 HDI 90 hp'lik versiyonu kullanıyorum uzun dönem şehir içi dışı tüketimim 5.4 litre.Ankara içi çok çok nadir trafikli ve normal trafikte 5.3-5.5 arası tüketiyorum.Uzun yolda ise 110 civarı kullanımda yaklaşık 4.9 litre tüketiyor.

301'in bagaj hacmi sizi çok memnun edecektir.Ama yakıt tüketimi ise mest edecektir.Eğer ekonomik bir araba isterseniz 301 yeter ama en full olmadı boş 301'e nazaran daha kullanılabilir ve tercih edilebilir.Tabi dizel isterseniz.Ama eğer benzinli derseniz Octavia'da çok güzel bir model.Bana kalırsa Jetta yerine Octavia tercih ederim.Tabi bu tercih fiyatlara göre değişir,

Ekleme:

Fiyatları gördüm, ikinci elde Jetta'nın gayet güzel avantajı var, bence Jetta ikinci el için ve 4.000 lira daha uygun fiyatıyla tercih edilebilir ama Octavia'yı ben daha başarılı buluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hlksnrr -- 24 Mart 2017; 22:54:30 >

• hlksnrr kullanıcısına yanıt
    Öncelikle değerli yorumun için teşekkürler. Octavia 2017 optimal orta paket 1.0 115 bg 84 satışı var. 56 fiyat verdi.

Jetta ya 2016 1.2 tsi 105 bg bmt orta paket 52 olur dedi.

Renault megane symbol hyundai accent i20 ve active sorduk. Hemen hemen hepsi 46-50 arası. Egea da 48-50 civarı. Eledik bu 3 ü kaldı. Honda ve Citroen bakmadık.

• Tavsiyem 301'e bakmayın. Hem daha ufaktır hacim olarak hem daha kalitesizdir.

1.0 TSI konusunda sıkıntımız olmasın, koskoca Ateca'yı çekiyor Octavia'yı hayli hayli götürür. Jetta ve Octavia'yı kıyaslarsak ben Octavia derim, hem daha kaliteli bence, hem vergi avantajı var. Alternatif olarak Rapid veya Toledo bakılabilir. Atmosferik Civic'e hiç bulaşmayın, Megane alın geçin.

• Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    1.0 tsi motor incelemerine baktım sonuç olumlu. Hatta şaşırtıcı derece de iyi diyorlar. Bakalım artık bi alman da karar kılacaz gibi geliyor. Bakalım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.