Şimdi Ara

Tenya (Bağırsak solucanı) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
7
Favori
284.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sysgeek

Çok kilo vermişsin normal değil. Bence git bir an önce. Niye aileye söylenmesin doğal birşey herkesin başına gelebilir. Benim arkadaşlarım bile biliyor

Alıntıları Göster
    26 kilo verdim, ancak memnunum aslında, hollywood yıldızından ne eksiğim var
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmavı

Yukarıda bunun ilacı Yomesan Yazıyor bende Tenya olup olmadığına emin değilim ama eczaneden bu ilacı alsam ters bir etkisi olur mu?Yoksa Sarımsakla idare etsek mi?

haci sen kontil al yomesan degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

quote:

Orijinalden alıntı: gokmavı

Yukarıda bunun ilacı Yomesan Yazıyor bende Tenya olup olmadığına emin değilim ama eczaneden bu ilacı alsam ters bir etkisi olur mu?Yoksa Sarımsakla idare etsek mi?

haci sen kontil al yomesan degil

Alıntıları Göster
    Bu tür vakalarda andazol işe yarıyor mu? Yoksa Kontil daha mı etkili?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FeysteBirVidyo

Konuyu okudum k*çım kaşındı anasını satayım ya

quote:

Orijinalden alıntı: egemem

arkadaşlar bide anüse çıkan kurtlar için anüse bir tane sarımsak sokuyormuşsunuz. Kurtlar patır patır dökülüyormuş. Bunu bikaç doktorda söylemişti. Özellikle insanlar böyle durumlarda çok korkuyorlar, yapmak istemiyorlar. Ama şuan bende bile olabilir farkında olmayabilirim. Bende yarın bi kontrole çıkıcam. İnanın büyüyünce daha da iğrençleşiyor kurtulması. Ağıza kadar çekmek, anüsten çekmek. Düşünsenize yolda kız arkadaşınızla geziyorsunuz ve anüsünüzden kafasını çıkartıp hareket ediyor. Naparsınız kızın yanında. Onun için kontrole elden bırakmamak lazım.
    Ben şişmanım gerek yokta demeyin bizim işteki bir abi ameliyat oldu ve kilosu 120 küsür idi afedersin

Düşünsenize umursamıyorsun ve yolda yürürken birden arkadan çıkartıyor kafasını 2 metrelik yılan naparsın

• quote:

ANDAZOL 200 MG 6 FILM TABLET
    KONTİL 250 MG 6 TABLET

kontilın MG daha fazla,,, herhalde kontil daha etkilidir. < ben bu ikisinide kullandım Kullandıktan sonra tekrar cıkmaya başladılar sorun bendemi ilacdamı bilmiyorum ama en son kullandıgım SITRAKS 40 MG/5 ML 30 ML SURUP ilac bu ,,,,,Her p.k yaptıgımda İnceliyorum Daha rastlayamadim.
  • quote:

quote:

KONTİL 250 MG 6 TABLET

kontilın MG daha fazla,,, herhalde kontil daha etkilidir. < ben bu ikisinide kullandım Kullandıktan sonra tekrar cıkmaya başladılar sorun bendemi ilacdamı bilmiyorum ama en son kullandıgım SITRAKS 40 MG/5 ML 30 ML SURUP ilac bu ,,,,,Her p.k yaptıgımda İnceliyorum Daha rastlayamadim.

hocam bu tenya varsa dışkıda kesin görülür mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_

quote:

quote:

KONTİL 250 MG 6 TABLET

Sorunun cevapı : Şanslı isen p.k diş yüzeyinde Görebilirsin. P.k içini Deşersen Daha net ortaya cıkar... Ülkemizde en Cok görülen Kıl Kurtları dır bu yüzden Tenya degil Kıl Kurtlarını Önemseyin. Kıl Kurtlari 2 Milimetre Boyutunda Beyaz Sarımtırak Bir Renktedir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

KONTİL 250 MG 6 TABLET

Sorunun cevapı : Şanslı isen p.k diş yüzeyinde Görebilirsin. P.k içini Deşersen Daha net ortaya cıkar... Ülkemizde en Cok görülen Kıl Kurtları dır bu yüzden Tenya degil Kıl Kurtlarını Önemseyin. Kıl Kurtlari 2 Milimetre Boyutunda Beyaz Sarımtırak Bir Renktedir.

Kıl kurtlarının tenyadan ne gibi kötü yönleri var, benim gece yatarken salyam akıyorda acaba bu olay tenyada da olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GwynBlade -- 29 Nisan 2010; 20:34:28 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

KONTİL 250 MG 6 TABLET

Kıl kurtlarının tenyadan ne gibi kötü yönleri var, benim gece yatarken salyam akıyorda acaba bu olay tenyada da olabilir mi?

valla hepsi kilo aldrmyor ve zayiflatiyor. Sonucta yararli maddeleride onlar yiyor sen degl.bskada bi zarari yok. Ama bazisina karin agrisida yapablyormus.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

KONTİL 250 MG 6 TABLET

Kıl Kurtu belirtisi : Yastıga Türük akmasi - Agız Kokusu - Makat Ve Burunda Kaşıntı --

Şikayetleri : Gecelerı agzımdan salya akıyor ve de 1 saat gecmeden acıkıyorum ve zayıfım. Ne kadar yesem de kılo alamıyorum----
    ---
    Ağırlıklı sabah kalttığımda bazen de gün içinde birden benim de burnum kaşınıyor. Hatta sümkürürken en 2mm boyu. kurt çıktı.--

----

Tenya : En uzun parazitlerdir....CEŞİTLERİ : Sığır tenyasi - domuz tenyasi - Balik Tenyasi - = Belirgindir cok uzundur. parca parca dokulur. 2 cm beyaz renktedir.bagırsakta metrelerce uzayabilir., Şeritleri Ufak ufak Dokulur.

Gelişim bozuklugu - Beslenme bozuklugu karın agrisi -bagırsak tıkanmasI-- Karında Kitle, şişkinlik.

Çig Kofte- Saglıksız Et - İyi Pişirilmemiş Etler.vs
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

KONTİL 250 MG 6 TABLET

Kıl Kurtu belirtisi : Yastıga Türük akmasi - Agız Kokusu - Makat Ve Burunda Kaşıntı --

Şikayetleri : Gecelerı agzımdan salya akıyor ve de 1 saat gecmeden acıkıyorum ve zayıfım. Ne kadar yesem de kılo alamıyorum----
    ---
    Ağırlıklı sabah kalttığımda bazen de gün içinde birden benim de burnum kaşınıyor. Hatta sümkürürken en 2mm boyu. kurt çıktı.--

----

Tenya : En uzun parazitlerdir....CEŞİTLERİ : Sığır tenyasi - domuz tenyasi - Balik Tenyasi - = Belirgindir cok uzundur. parca parca dokulur. 2 cm beyaz renktedir.bagırsakta metrelerce uzayabilir., Şeritleri Ufak ufak Dokulur.

Gelişim bozuklugu - Beslenme bozuklugu karın agrisi -bagırsak tıkanmasI-- Karında Kitle, şişkinlik.

Çig Kofte- Saglıksız Et - İyi Pişirilmemiş Etler.vs

Alıntıları Göster
    Beyler çıkarken çok belli oluyor mu bu iğrenç yaratık? Hadi kıl kurdu neyse gözle bile zor görülüyor da tenyayı cıkartırken harbiden tiskinirim.

İlaç almayı düşünüyorum ama sanırım kıl kurdu var. Tenya olması zor çünkü hayatta çiğ et yemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Brakisefal

Beyler çıkarken çok belli oluyor mu bu iğrenç yaratık? Hadi kıl kurdu neyse gözle bile zor görülüyor da tenyayı cıkartırken harbiden tiskinirim.

İlaç almayı düşünüyorum ama sanırım kıl kurdu var. Tenya olması zor çünkü hayatta çiğ et yemem.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar söylemesi ayıp..
    bende kıl kurdu var..birde afedersiniz sürekleri makat kaşınıyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: SamsunLuysF

arkadaşlar söylemesi ayıp..
    bende kıl kurdu var..birde afedersiniz sürekleri makat kaşınıyor....

Alıntıları Göster
    arkadasim samsunlu,,,bendede ayni sorun vardi..ozellikle 18 yasina kadar muzdariptim bu sorunla.. 3-4 yil ilginctir sicak havalarda ve gecelerde yogunlasirdi kasinmalarim...ozellikle geceleri kicimdan elimi cikarmazdim..o derece kotu br durumdaydim..wc ye gittigimde diskimda 50 kusur tenya saymisligim bile vardir....gotumden tenya topladimida bilirim...gunduzleri ise bu tenyalarin farkinda bile degilsin...
    sana tavsiyem hemen bir doktora basvur..utanma sikilma olmasin...gelisimini engeller bunlar senin...ben duzenli olarak ilac tedavisi aldim ve gecti..hatirlamiorum hangi ilac oldugunu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbuzik

quote:

quote:

beyler bende 186 boy var 56 kiloyum. ayrıca burnumda kaşıntı ve gece ağzımdan su geliyor. doktora gitmek istemiyorum ama bende şüpheleniyorum. temizlik konusunda da geyet temizimdir. ellerim her daim temizdir sık sık banyo yaparım. şimdi bu kurtları dökünce tekrar ortaya çıkarlar mı?

makat bölgesinde kaşinti var mi ? S.ç ken p.k unu inçele kücük beyaz veya sarimtırak renkte kurtlar gorürsen eczaneye git Kontil al. kurtcuklar biz gece uyurken makat bolgesinden veya Burundan dışarı çıkarlar için.kaşıntıya sepep olur. kurtlar kurtulmak icin aile nın tmamı tedavi olmasi gerek. Yatıgın yorgan giyisiler yüksek ısıda yıkanmalı..

kardeş bu ilacı kullandıktan sonra kurtçuklar sadece tuvalette dışkı yaparken çıkmayacak mı? durduk yere burnumuzdan ağzımızdan mı çıkacak? öyleyse ben almıyım. tedavi filan olmuyorum.

Alıntıları Göster
    valla dostum tenya falan çıkmadı geceleri bakıyorum yok her gün bir kaç defa banyo yapıyorum kıl kurtları iyice kayboldu,kaşıntı da azaldı,peki ya kaşıyınca bu tenyalar ezilmiormu ?
  • quote:

quote:

KONTİL 250 MG 6 TABLET

dostum sitraks aldım ama nasıl kullancağız doktor 3 ölçek dedi.aç mı tok mu bişey demedi..
    ve kaç kere günde?
  • quote:

Benim 10 yaşındaki kardeşimde cok zayıftı. biz ailecek şişmanızdır
    Doktora gittik tahlil sonucu tenya çıktı. Zaten midesi bazen ağrıyordu asitli şeylerde , yemeklerden sonra ve sıcaklarda.
    Hap verdi herhangi bir sonuç çıkmadı dışkıda. Tenya öyle yapışmış ve büyümüşki onca zamanda hapla bile düşüremiyorlar
    Ameliyata aldılar ve 1.78m uzunlukte incecik kurdele gibi tenya çıktı.http://www.nuveforum.net/attachments/15864d1234660075t-taenia-jpg

serçe parmak kalınlıgında acaip bi yaratık. Bazıları hapla düşmüyor ve öldürücü olabiliyormuş.

Birde önemli not. Tavsiye edilen : Öldürmek için 2 gün aç kalınıp 2. gün akşamı ağıza bir miktar süt alınırmış. Tenya kıvrana kıvrana ağıza kadar gelirmiş açlıktan. Sizde elinizde boğazınızdan bu yaratığı çekip çıkartabilirmişsiniz.

Aynısı bende de oldu. 2 gün aç kaldım. Doktor bi ilaç verdi onu sütle karıştırıp içtim. 1 metre boyunda tenya ağzımdan çıktı. Sonra baya kusmak zorunda kaldım. Bi kaç gün bişey yiyemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Narrator

quote:

Benim 10 yaşındaki kardeşimde cok zayıftı. biz ailecek şişmanızdır
    Doktora gittik tahlil sonucu tenya çıktı. Zaten midesi bazen ağrıyordu asitli şeylerde , yemeklerden sonra ve sıcaklarda.
    Hap verdi herhangi bir sonuç çıkmadı dışkıda. Tenya öyle yapışmış ve büyümüşki onca zamanda hapla bile düşüremiyorlar
    Ameliyata aldılar ve 1.78m uzunlukte incecik kurdele gibi tenya çıktı.http://www.nuveforum.net/attachments/15864d1234660075t-taenia-jpg

serçe parmak kalınlıgında acaip bi yaratık. Bazıları hapla düşmüyor ve öldürücü olabiliyormuş.

Birde önemli not. Tavsiye edilen : Öldürmek için 2 gün aç kalınıp 2. gün akşamı ağıza bir miktar süt alınırmış. Tenya kıvrana kıvrana ağıza kadar gelirmiş açlıktan. Sizde elinizde boğazınızdan bu yaratığı çekip çıkartabilirmişsiniz.

Aynısı bende de oldu. 2 gün aç kaldım. Doktor bi ilaç verdi onu sütle karıştırıp içtim. 1 metre boyunda tenya ağzımdan çıktı. Sonra baya kusmak zorunda kaldım. Bi kaç gün bişey yiyemedim.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar tenyadan bende müzdaripim, 1 seneye yakın bir zaman oldu. Kaşıntı fena oluyor ve dışkıda görünüyor hemde sayısı oldukça fazla şekilde.

Doktora gidemem ne yazık ki sizin kullandığınız ilaçlardan kullanıcam mecbur olarak ancak kesin bir çözüm bulan var mı aranızda ?

Tenya erişte tanesi kadar, hafif sarımtırak renkte olan ve kaşıntı yapıyor hatta çoğu zaman kendi kendine dışarı çıkmaya çalışıyor, çok uzun olmuyorlar genelde, 1 - 2 cm arası bir şey oluyor.

Yemem gereken besinler ve kullanmam gereken ilaçları söylermisiniz, bugün hemen başlıyayım, hazır ramazan gelmişken mideyi de boşaltayım dediğiniz gibi 2 gün bir şey yemeyeyim ( ölmezsem tabi )

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azap

Arkadaşlar tenyadan bende müzdaripim, 1 seneye yakın bir zaman oldu. Kaşıntı fena oluyor ve dışkıda görünüyor hemde sayısı oldukça fazla şekilde.

Doktora gidemem ne yazık ki sizin kullandığınız ilaçlardan kullanıcam mecbur olarak ancak kesin bir çözüm bulan var mı aranızda ?

Tenya erişte tanesi kadar, hafif sarımtırak renkte olan ve kaşıntı yapıyor hatta çoğu zaman kendi kendine dışarı çıkmaya çalışıyor, çok uzun olmuyorlar genelde, 1 - 2 cm arası bir şey oluyor.

Yemem gereken besinler ve kullanmam gereken ilaçları söylermisiniz, bugün hemen başlıyayım, hazır ramazan gelmişken mideyi de boşaltayım dediğiniz gibi 2 gün bir şey yemeyeyim ( ölmezsem tabi )

doktora neden gidemiyorsun?ilaçlar öyle kullanılmaz dostum
    bana sitraks verdi ama kullanımı muamma doktor ne dedi hatırlamıyorum..eczaneler farklı söylüyor..
    bende sabah 3 kaşık içtim..direk ishal yaptı..baktım bişey yok görünen..umarım yoktur..
    fiyatı 2 lira mı öyle bişey küçük bi şurup parazit için filan kullanılıyormuş..
    ama tenya da ne yapar bilemem..tenyalar bayağı uzun olabiliyorlarmış..
    yukarıda biri yazmış süt ilaç içtim ağzımdan geldi diye...korkutucu ama mecbursak yapacak birşey yok..
    kıçım kaşınıyor,ağzımdan biraz su akıyordu bazen onun için gittim doktora tahlil bile yapmadan onu verdi..zararı olduğunu düşünmüyorum ben.
    al dene belki iyi yapar seni
  • quote:

Orijinalden alıntı: walkmania

quote:

Orijinalden alıntı: Azap

doktora neden gidemiyorsun?ilaçlar öyle kullanılmaz dostum
    bana sitraks verdi ama kullanımı muamma doktor ne dedi hatırlamıyorum..eczaneler farklı söylüyor..
    bende sabah 3 kaşık içtim..direk ishal yaptı..baktım bişey yok görünen..umarım yoktur..
    fiyatı 2 lira mı öyle bişey küçük bi şurup parazit için filan kullanılıyormuş..
    ama tenya da ne yapar bilemem..tenyalar bayağı uzun olabiliyorlarmış..
    yukarıda biri yazmış süt ilaç içtim ağzımdan geldi diye...korkutucu ama mecbursak yapacak birşey yok..
    kıçım kaşınıyor,ağzımdan biraz su akıyordu bazen onun için gittim doktora tahlil bile yapmadan onu verdi..zararı olduğunu düşünmüyorum ben.
    al dene belki iyi yapar seni

Alıntıları Göster
    Doktora gidemiyorum çünkü sosyal güvencem yok ve ailemin yanında yaşamıyorum.

Tenyadan şikayetçi olan arkadaşlar konuya bakarsa sevinirim.

Teşekkürler cevaplar için
  • quote:

quote:

beyler bende 186 boy var 56 kiloyum. ayrıca burnumda kaşıntı ve gece ağzımdan su geliyor. doktora gitmek istemiyorum ama bende şüpheleniyorum. temizlik konusunda da geyet temizimdir. ellerim her daim temizdir sık sık banyo yaparım. şimdi bu kurtları dökünce tekrar ortaya çıkarlar mı?

makat bölgesinde kaşinti var mi ? S.ç ken p.k unu inçele kücük beyaz veya sarimtırak renkte kurtlar gorürsen eczaneye git Kontil al. kurtcuklar biz gece uyurken makat bolgesinden veya Burundan dışarı çıkarlar üremek için ve kaşıntıya sepep olur. kurtlar kurtulmak icin aile nın tmamı tedavi olmasi gerek. Yatıgın yorgan giyisiler yüksek ısıda yıkanmalı.. tenyalarin boylari 1 metreye kadar uzayabilir kil kurtlarin boylari 1 ile 2 mm arasındadir.

Alıntıları Göster
    en uzun 18 metreymiş house izlerken gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brnk -- 10 Ağustos 2010; 20:06:56 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.