Şimdi Ara

Tenya (Bağırsak solucanı) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
7
Favori
283.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samplus

Kist Hidatik' i bir araştırın. Eğer bunlarla aynı şey değilse çok fazla bilgim yok bu konuda. Şükredersiniz bu solucanlara. Bunlar o hastalığın yanında nezle gibi bir şey

Çiğ et, etli çiğ köfte ve dışarda satılan her türlü sakatattan uzak durun özellikle de kokoreç.

Alıntıları Göster
    horrrrt
  • quote:

Orijinalden alıntı: WalkmaN

Burdakileri okudktan sonra bende eczaneye gidip bu kontil adlı ilacı sordum herhangi bir zararının olmayacağını söyledi bende aldım fakat 3 tane çiğneyin dedi sonra 1 hafta tekrar 3 tane.. Reçetiyi okudum aynı şekilde diyor.. Ama açmı tok mu demiyor orda sormayı da unuttum acaba kullananlar nasıl kullandıklarını yazarlar mı..

ben kullandım ama bir işe yaramadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeSioN

quote:

Burdakileri okudktan sonra bende eczaneye gidip bu kontil adlı ilacı sordum herhangi bir zararının olmayacağını söyledi bende aldım fakat 3 tane çiğneyin dedi sonra 1 hafta tekrar 3 tane.. Reçetiyi okudum aynı şekilde diyor.. Ama açmı tok mu demiyor orda sormayı da unuttum acaba kullananlar nasıl kullandıklarını yazarlar mı..

Alıntıları Göster
    Konu öyle bir hal almışki tenya olmuyan adam bir tarafından tenya çıkartır vallah....

Açıkcası benim ağzımdan gelen salya kimseden gelmiyordur herhalde sabaha kadar akar durur sırtüstü yatınca rahatım akmıyor bazende kendiliğinden duruyor...

boyum 1,86 üstü kilomda 78-84 arası çıkıp gelir hep makat bölgemde kaşınma yok ama inanın konuyu okuyunca kaşındı

El temizliğine önem verin demişsiniz küçükken rüyama birşey girdi bana iğrenç birşey koklattı o gün bugündür günde 25 defadan daha fazla abartmıyorum ellerimi yıkarım ellerim hep kızarır bu yüzden zaten...

Et filan yemem garibanız eti kim bulmuş biz yicez tavuk ara sıra yerim genelde dışkımıda incelerim bir ara kurt endişesi gene düşmüştü bana gayet temiz gözüküyor kilodumuda günlük değiştiririm :D

Açıkcası ben bile huylandım sırf şu salyadan olsa olsa kıl kurttur

Vallah tenya menya çıkarsa hele 9 - 8m kafama sıkarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeSioN

quote:

E sende kurt yokturda ondan işe yaramamıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Horozistan20

Doktora gidemiyorum çünkü sosyal güvencem yok ve ailemin yanında yaşamıyorum.

Tenyadan şikayetçi olan arkadaşlar konuya bakarsa sevinirim.

Teşekkürler cevaplar için

Alıntıları Göster
    Bugünden itibaren çiğ salam ve sosis yemiyorum.

Not: Konuyu okuyunca karnım guruldamaya başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gdraek

Bugünden itibaren çiğ salam ve sosis yemiyorum.

Not: Konuyu okuyunca karnım guruldamaya başladı

• Aman dikkat Bu kurtlar Beyine kadar ilerlerse beyin kanamasına neden olur mesela konuluz kaşındı kaşırken orada bir hareketlenme hissederseniz kurt var demektir anus den geçeleyin cıkıp yumurta verir geçeleyin popusunda kaşıntı olanlar doktora gitsinler tenya olanlar donu delip cıkarsa saşırmayın böyle bir dürümda panik yapmayın aşagıya dogru ıkının tenyayı elinizle koparmadan cikarmaya çalişin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

Aman dikkat Bu kurtlar Beyine kadar ilerlerse beyin kanamasına neden olur mesela konuluz kaşındı kaşırken orada bir hareketlenme hissederseniz kurt var demektir anus den geçeleyin cıkıp yumurta verir geçeleyin popusunda kaşıntı olanlar doktora gitsinler tenya olanlar donu delip cıkarsa saşırmayın böyle bir dürümda panik yapmayın aşagıya dogru ıkının tenyayı elinizle koparmadan cikarmaya çalişin
    Yeni konu açmak istemedim beyler ama bu sorunlar bende de var. Ki son 2 haftadır belirginlik gösteriyor. Umarım cevap yazan olacaktır mutlaka.

Belirtiler: Sabah uyandığımda muhakkak yastıkta salya ile karşılaşıyorum az-çok ama mutlaka ve su gibi değil yapış yapış
    Kendimi bildim bileli karnım ağrır ilkokuldayken sabahları mutlaka ağrırdı yani
    Boyum iyi ama kilom aşırı düşük çok kötüyüm. Genelde iyi besleniyorum meyve-sebze-ana öğünlere dikkat ederim. Kaç senedir kilo alamıyorum (Balık yağı bile kullandım belki düzelir diye)
    Geceleri uyurken karnımda bir hareket hissederim. Ve midemden aç olmadığımda bile gurultular gelir.
    Kaşıntı her zaman olmuyor ama geceleri genelde...

6-7 ay oldu hastane'de büyük abdest testi yaptırdım (İsmini unuttum testin) birşeye rastlanmadı. Doktor VERMAZOL diye bir ilaç verdi. Kullandım onu ama ne olduğunu anlamadım.

Ta ki bugüne kadar ayıptır söylemesi tuvalete çıktığımda temizlerken bir parça gördüm ama böyle beyaz solucan gibi değil bir parça 1 Cm vardır en fazla lastik gibi (Pek anlatamadım ama) Şeffaf tabi bu İnternet'te araştırdığımda TENYA olabileceği şüphesine vardım. En yakın zamanda hastaneye gideceğim ne önerirsiniz bana olabilir mi böyle birşey ?

Kilo alamamamın nedeni TENYA mıdır ? En garibi de bu sesler. Son 3 gündür düzgün uyku uyuyamıyorum. Gaz şikayetim de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakTirpanli -- 19 Mart 2012; 23:04:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakTirpanli

Yeni konu açmak istemedim beyler ama bu sorunlar bende de var. Ki son 2 haftadır belirginlik gösteriyor. Umarım cevap yazan olacaktır mutlaka.

Belirtiler: Sabah uyandığımda muhakkak yastıkta salya ile karşılaşıyorum az-çok ama mutlaka ve su gibi değil yapış yapış
    Kendimi bildim bileli karnım ağrır ilkokuldayken sabahları mutlaka ağrırdı yani
    Boyum iyi ama kilom aşırı düşük çok kötüyüm. Genelde iyi besleniyorum meyve-sebze-ana öğünlere dikkat ederim. Kaç senedir kilo alamıyorum (Balık yağı bile kullandım belki düzelir diye)
    Geceleri uyurken karnımda bir hareket hissederim. Ve midemden aç olmadığımda bile gurultular gelir.
    Kaşıntı her zaman olmuyor ama geceleri genelde...

6-7 ay oldu hastane'de büyük abdest testi yaptırdım (İsmini unuttum testin) birşeye rastlanmadı. Doktor VERMAZOL diye bir ilaç verdi. Kullandım onu ama ne olduğunu anlamadım.

Ta ki bugüne kadar ayıptır söylemesi tuvalete çıktığımda temizlerken bir parça gördüm ama böyle beyaz solucan gibi değil bir parça 1 Cm vardır en fazla lastik gibi (Pek anlatamadım ama) Şeffaf tabi bu İnternet'te araştırdığımda TENYA olabileceği şüphesine vardım. En yakın zamanda hastaneye gideceğim ne önerirsiniz bana olabilir mi böyle birşey ?

Kilo alamamamın nedeni TENYA mıdır ? En garibi de bu sesler. Son 3 gündür düzgün uyku uyuyamıyorum. Gaz şikayetim de var.

Alıntıları Göster
    lan ben de huylandım. O sütle ağızdan çıkarma tedavisini okuyunca bi fena oldum. Ağzımdan 1 metre yaratık çıksa ağlarım lan

Benim de ağzımdan salya geliyo bazen makat kaşınmıyo şimdiye kadar dışkıda hiç kurt murt da görmedim ama zayıfım babam da zayıf.. :( Olabilir mi ki? Hastanede hangi bölüme gdiliyor bunun testi için? bi de test için ayıptır söylemesi sıçmak mı gerekiyo? benim gelmez ki öyle hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

lan ben de huylandım. O sütle ağızdan çıkarma tedavisini okuyunca bi fena oldum. Ağzımdan 1 metre yaratık çıksa ağlarım lan

Benim de ağzımdan salya geliyo bazen makat kaşınmıyo şimdiye kadar dışkıda hiç kurt murt da görmedim ama zayıfım babam da zayıf.. :( Olabilir mi ki? Hastanede hangi bölüme gdiliyor bunun testi için? bi de test için ayıptır söylemesi sıçmak mı gerekiyo? benim gelmez ki öyle hemen

Alıntıları Göster
    bi de alkolle falan ölmüyo mu bu
  • quote:

Hocam aslında genetik gibi de olabilir belki babanızda bile vardır. Çünkü zamanında benim anneannem Tenya'nın torbasının düşürmüş. Çocukken.

Alkol falan etkili olmaz ileri aşaması kötü bunun 6 Metre'ye kadar uzuyor. Ben dahiliye'ye görünmüştüm 6-7 ay önce. Gaida Testi yaptılar bir şey çıkmadı ortaya. Bu sefer hastaneye gidersem Mide bölümüne girerim çünkü kalbime vuruyor ağrı artık. Gaz problemi yüksek. Çok çok zayıfım.
  • geceleri burnum kaşınırsa uyumuş gibi bekliyorum dudağımın üstüne gelince yakalayıp balıklarıma veriyorum geçen geldi bitanesi tuttum kafasından çıkardım baya uzundu yaklaşık 60 cm felandi şerefsizi bıçakla parçalıyıp verdim balıklara yoksa yerdi balıkları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helgin

geceleri burnum kaşınırsa uyumuş gibi bekliyorum dudağımın üstüne gelince yakalayıp balıklarıma veriyorum geçen geldi bitanesi tuttum kafasından çıkardım baya uzundu yaklaşık 60 cm felandi şerefsizi bıçakla parçalıyıp verdim balıklara yoksa yerdi balıkları
    ahaha konuya bak dönen muhabbetlere bak Akvaryumdaki nematodları yok etmek için ilaç ararken sitraxı buldum sitraxı ararken konuyu:=)) Vay arkadaş bende bu balıklar niye kıçlarını sağa sola sürtüyor diyordum sizin kıç muhabbetlerinizi okuduktan sonra anladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: koray_a

ahaha konuya bak dönen muhabbetlere bak Akvaryumdaki nematodları yok etmek için ilaç ararken sitraxı buldum sitraxı ararken konuyu:=)) Vay arkadaş bende bu balıklar niye kıçlarını sağa sola sürtüyor diyordum sizin kıç muhabbetlerinizi okuduktan sonra anladım

Alıntıları Göster
    Update: Beyler eczane'ye gittim geçen... Son 4 gündür tuvalete çıkamadığım için bir Müshil şurubu verdi. Bunu gece yatarken 3 ölçek olmak üzere içtim. Gerekli boşaltımdan sonra YOMESAN aldım tam 4 tane sabah aç karnına toz haline getirip su ile içtim. Bugün WC'ye çıktığımda hani böyle kuru fasulyenin lifi olur ya öyle birşeyler gördüm tenya mıdır acaba bu ?

Tarif edemiyor olabilirim ama böyle nohut kadar dışkının içinde 8-9 tane gördüm yani. Ama incelediğimde besine benzemediğini farkettim umarım doğrudur da kurtulurum şu parazitlerden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakTirpanli

Update: Beyler eczane'ye gittim geçen... Son 4 gündür tuvalete çıkamadığım için bir Müshil şurubu verdi. Bunu gece yatarken 3 ölçek olmak üzere içtim. Gerekli boşaltımdan sonra YOMESAN aldım tam 4 tane sabah aç karnına toz haline getirip su ile içtim. Bugün WC'ye çıktığımda hani böyle kuru fasulyenin lifi olur ya öyle birşeyler gördüm tenya mıdır acaba bu ?

Tarif edemiyor olabilirim ama böyle nohut kadar dışkının içinde 8-9 tane gördüm yani. Ama incelediğimde besine benzemediğini farkettim umarım doğrudur da kurtulurum şu parazitlerden.

Alıntıları Göster
    bende çiğ sosis yeme durumu fazlaydı şimdi bıraktım diyebilirim.ama yazılanları okuyunca endişem bir kat daha arttı şöyleki:
    -kilo alamıyorum
    -makatta ara sıra kaşıntı var
    -ağız kokusu yemekten 1 saat sonra belirgin bir şekilde başlıyor
    -dünyayı yememe rağmen 4 saate kalmadan felaket acıkıyorum ve karın neredeyse doymak bilmiyor

sanırım içime "The Great Tenya Dragon" kaçtı diyebilirim ...yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum
  • quote:

quote:

Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde oturan ve ailesi tarafından mide bulantısı şikayetiyle hastaneye getirilen 3 yaşındaki çocuğun bağırsaklarından yaklaşık 2 kilo ağırlığında bağırsak paraziti çıkarıldı. Tatvan Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Ali Tekin, "Bağırsak içerine yerleşerek hızla üreyen parazitlerinin sayısını görünce şaşırdık. 8 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir olayla karşılaştım" dedi.

Ailesinin açık kimliğini vermediği ve fotoğrafını çektirmediği 3 yaşındaki A.H., 8 gün önce karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle ailesi tarafından Tatvan Devlet Hastanesi'ne getirildi. Yapılan tetkiklerin ardından doktorlar A.H.'nin ameliyat edilmesine karar verdi. Ameliyatı yapan Tatvan Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Tekin, A.H.'nin bağırsaklarından yaklaşık 2 kilo ağırlığında solucan çıkardı. Dr. Tekin, 2 saat süren cerrahi müdahale ardından hayretler içerisinde kalırken, yapılan ameliyatın ardından sağlığına kavuşan 3 yaşındaki A.H. de taburcu edilerek evine gönderildi.

Dr. Tekin, 8 yıllık meslek hayatında ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını söyledi. Dr. Tekin, yapılan tetkikler sonucunda olayın basit bir karın ağrısı şikayetiyle olmadığını Hastanın bağırsaklarında büyük bir kitle olduğunu fark ettiklerini belirterek, şöyle dedi:

"Dünyada her 4 insandan birinde görülebilen bağırsak paraziti olduğunu anlayınca ameliyata karar verdik. Ameliyat sırasında bağırsak içerine yerleşerek ve hızla üreyen bağırsak paraziti yani bağırsak kurdu adının verildiği solucan sayısını gördüğümüzde şaşırdık. 8 yıllık meslek hayatında ilk defa böyle bir olayla karşılaştım."

Dr. Tekin, bu rahatsızlığa Doğu bölgesinde sık rastlandığını bu tür vakaların da genellikle kirlilik ve kanalizasyon sularının içme sularına karışması sonucu ortaya çıktığını belirterek, şöyle devam etti:

"Ellerimizi her iş yaptıktan sonra güzel şekilde yıkarsak hastalığın önüne geçebiliriz. Hastalık bulaşıcı bir hastalık olması nedeniyle dışkı yolu ve el yoluyla bulaşabiliyor. Bunun yanı sıra ailede birine bulaşması durumunda ailenin diğer bireylerinde de gözlemlenebilir. Bu sebeple karın ağrısı, Kusma, ishal, halsizlik, iştahsızlık gibi belirtiler olması durumunda bir hekime başvurulmasında fayda var. Tedavi edilmemesi durumunda bu parazitler beyin içine kadar ve hatta böbreklere kadar girebiliyor. Bu şekilde olması ise işi ölüme kadar götürebilmektedir." - Bitlis / Tatvan
     Tenya (Bağırsak solucanı)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

quote:

quote:

Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde oturan ve ailesi tarafından mide bulantısı şikayetiyle hastaneye getirilen 3 yaşındaki çocuğun bağırsaklarından yaklaşık 2 kilo ağırlığında bağırsak paraziti çıkarıldı. Tatvan Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Ali Tekin, "Bağırsak içerine yerleşerek hızla üreyen parazitlerinin sayısını görünce şaşırdık. 8 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir olayla karşılaştım" dedi.

Ailesinin açık kimliğini vermediği ve fotoğrafını çektirmediği 3 yaşındaki A.H., 8 gün önce karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle ailesi tarafından Tatvan Devlet Hastanesi'ne getirildi. Yapılan tetkiklerin ardından doktorlar A.H.'nin ameliyat edilmesine karar verdi. Ameliyatı yapan Tatvan Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Tekin, A.H.'nin bağırsaklarından yaklaşık 2 kilo ağırlığında solucan çıkardı. Dr. Tekin, 2 saat süren cerrahi müdahale ardından hayretler içerisinde kalırken, yapılan ameliyatın ardından sağlığına kavuşan 3 yaşındaki A.H. de taburcu edilerek evine gönderildi.

Dr. Tekin, 8 yıllık meslek hayatında ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını söyledi. Dr. Tekin, yapılan tetkikler sonucunda olayın basit bir karın ağrısı şikayetiyle olmadığını Hastanın bağırsaklarında büyük bir kitle olduğunu fark ettiklerini belirterek, şöyle dedi:

"Dünyada her 4 insandan birinde görülebilen bağırsak paraziti olduğunu anlayınca ameliyata karar verdik. Ameliyat sırasında bağırsak içerine yerleşerek ve hızla üreyen bağırsak paraziti yani bağırsak kurdu adının verildiği solucan sayısını gördüğümüzde şaşırdık. 8 yıllık meslek hayatında ilk defa böyle bir olayla karşılaştım."

Dr. Tekin, bu rahatsızlığa Doğu bölgesinde sık rastlandığını bu tür vakaların da genellikle kirlilik ve kanalizasyon sularının içme sularına karışması sonucu ortaya çıktığını belirterek, şöyle devam etti:

"Ellerimizi her iş yaptıktan sonra güzel şekilde yıkarsak hastalığın önüne geçebiliriz. Hastalık bulaşıcı bir hastalık olması nedeniyle dışkı yolu ve el yoluyla bulaşabiliyor. Bunun yanı sıra ailede birine bulaşması durumunda ailenin diğer bireylerinde de gözlemlenebilir. Bu sebeple karın ağrısı, Kusma, ishal, halsizlik, iştahsızlık gibi belirtiler olması durumunda bir hekime başvurulmasında fayda var. Tedavi edilmemesi durumunda bu parazitler beyin içine kadar ve hatta böbreklere kadar girebiliyor. Bu şekilde olması ise işi ölüme kadar götürebilmektedir." - Bitlis / Tatvan

Alıntıları Göster
    Beyler YOMESAN kullandığım günler her akşam tuvalete çıkabiliyorum. Nohut kadar şeyler gördüm böyle deriden sanki yumurtası mıdır acaba bunlar tenya'nın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Beyler YOMESAN kullandığım günler her akşam tuvalete çıkabiliyorum. Nohut kadar şeyler gördüm böyle deriden sanki yumurtası mıdır acaba bunlar tenya'nın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iMonster

yumurtası değil parçaları düşüyor. müshil kullandınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.ak

quote:

Orijinalden alıntı: iMonster

yumurtası değil parçaları düşüyor. müshil kullandınız mı?

Kullandım Hocam. Ama 1 ay oldu sanırım... Bu arada böyle süt falan içtiğimde ayıptır söylemesi ishal oluyorum ve gördüğüm şeyler kesinlikle bir besin atığı gibi değil. Böyle kabuk kabuk bir şeyler...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.