Şimdi Ara

[TENİS] *GRAND-SLAM* /// Avustralya Açık, Fransa Açık, Wimbledon, Amerika Açık (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.373
Cevap
17
Favori
141.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle şunu söyleyim.Bugün ki maçı kim alırsa alsın kupayı o kaldıracak diye bir düşüncem vardı o da gördüm ki doğru çıktı.Bu bir final maçıydı...Nadal pazar günü yine kupayı kaldıracak bundan eminim...
    Ve 1.düşüncem bundan sonra bu turnuvayı ya bu adamlar sunmasınlar yada başka bir kanalda yayınlansın.İlk 2 seti izledikten sonra sunucu adam 3 set başlar başlamaz Novak maçı bırakacak ama seyirciye saygısızlık olmasın diye bırakmıyor diye diye ben 4.seti bile nerdeyse bu maç heran bitebilir düşüncesinde izledim.Be adam belki de bir taktik düşünmüş olamaz mı???Ne bileyim Nadal bile hızını düşürmüştü.Sakat olan bir adam bu kadar mücadeleyi sürdürürmü???4.sette Nadal ın elinden maçı çevirmişti.
    Final setinin başını kaçırdım ama döndüğüm de 3-1 Novak öndeydi.Ooo süper bu sefer kesin Nadal gidici dedim.Ama Nadal gerçekten süper bir oyuncu.Hiçbir zaman pes etmiyor.Ve kesinlikle sevmesem bile kendilerini çok takdire şayan bir oyunculuk sergiliyor.Çok güzel heyecanlı bir maçtı.Zaten Novak Nadal maçları hep süper geçiyor.Federer Nadal a karşı asla böyle mücadeleci bir oyun sergileyemedi.Yada en azından bu kortta.İnanılmaz güzel bir maçtı.Novak çok üzgün bir şekilde ayrıldı.Oysaki çok yaklaşmıştı.O servisi kırdırmasaydı 6-4 maçı alırdı.Eminim o da şuan bunları düşünüyordur.Ben nasıl ol servisi kırdırdım diye...
    Sizi bilmem ama ben sonraki maçı izlemediM.Arada bir skora baktım o kadar.Gördüğüm kadarıyla Tsonga biraz pasif oynadı.Federer ile oynarken canavar kesiliyordu.Ferrer ile de böyle oynarsa kesin finale çıkar diye düşünmüştüm...Ama olmamış...Neyse önceki maçtan sonra saygısızlık olmasın ama bu pasif geldi.
    Finalde dediğim gibi kupa Nadal ın..Ferrer in pek de iyi bir ıyun çıkaracağını sanmıyorum.O heyecana yenik düşer bana göre.Ve Nadal Novak gibi güçlü bir rakibi yendiğine göre gerisi tabiri caizse çerez gibi gelir.Ferrer belki onu tiebreaka götürür ki o da 1 seferlik olabilir.Ben 3-0 Nadal yener diye düşünüyorum.
    Bugün ki seyirci gerçekten de çok şanslıydı.Muhteşem bir maç izlediler.İşin ucunda kupa olmasaydı ikisinin de hakkıydı bu kupayı kaldırmak.Gel gör ki hayat gibi sadece 1 puanla herşey değişebiliyor...(((1 puanla giden sınavlar))))))

• Bu arada finalden bağımsız olarak Nadal ATP sıralamasında beşinci sıraya geriledi. Ferrer 4. sırada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Final tahminlerim ;

NADAL 3-1 /// SERANA 2-1 kazanır olarak güzel bir KOMBO yapacağım hadi bakalım !
  • Ekselansı finalde görseydik iyiydi, ama malum yaş ilerleyince, Tsonga gibi güçlü oyunculara karşı kolay duramıyor insan, hak vermek lazım 31 mi oldu ne ?

Djokovic, toprağın en iyisi Nadal'a karşı çok iyi oynadı, zaten Djoko bariz heryerde inatçı, güçlü, bir o kadar da teknik. Fakat tek sorunu öfkesini kontrol edemiyor bazen, çok yakınıyor...Nadal finalde Ferrer'i yenecektir, burdan bırakmaz.

Nadal ne kadar Real Madrid taraftarı olsa da bi türlü sevemedim, ısınamadım kendisine , tabi mükemmel bi oyuncu olduğunu inkar edemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Windrider

Bazı arkadaşlar demiş Nadal defansif oynuyor Djokovic agresif diye amahttp://www.rolandgarros.com/en_FR/scores/stats/day18/1601ms.html istatistiklere bakarlarsa Nadal'ın winnerlarda (direkt sayı getiren puanlarda) Djokovic ' ten önde olduğunu görebilirler.Her topa yetişiyor diye adamı anti-tenis oyuncusu olarak tanımlamak yanlış bu adam defansif oyun oynamaya müsait olmayan bir grand slam (wimbledon) da 5 kere final oynayıp 2 sini kazanmıştır ki birini ekselanslara karşı.

İste bu kadar. Bugünkü macı objektif olarak izleyen biri Nadal'in aldığı sayıların Djokovic'e göre çok daha teknik olduğunu anlayabilir.

Nadal kendi servis oyunlarini basit hatalar ile kaybetti. Fakat servisleri üst düzey winnerlarla kırdı. Sadece bu istatistiğe bakarsak Nadal'in Djokovic'ten daha agesif oynadığını kanitlayabiliriz.

Nadal djokovic in toplarına yetişiyor . Demek ki Djokovic yetisilmeyecek toplar atmıyor. Oysa ki Nafal'in forehand paralellerine djokovic hareket bile edemiyor. Bu durumda risk almayan ve kendi servis oyununa tutunmaya çalışan Djokovic. Eğer biri anti tenis oynadıysa o Nadal degildi.

Kaldı ki teniste anti- futbol gibi bir kavram zaten yok. Sadece vurduğum karsı tarafa geçsin mantığıyla oynayamazsiniz. Oynarsanız, istediğiniz kadar çevik olun,1 tür bile geçemezsiniz.

• Arkadaşlar farkındaysanız Novk hep kendi veriyor oyunlarını, evet rakipte iyi tabiki ama Novak ı ilzerken sanki tenize yeni başlamış gibi basit hataar ve yanlış seçimler yapıp veriyor maçı, aldığı puanlara bakıyorum harika işler çıkartıyor, oysa o basit hatalarını azaltsa bugün çok rahat yenicekti. Bu arada ferrer ede helal olsun almış maçı songa yı sevmiyorum zaten
  • bayanlar final maçı saat kaçta başlıyor arkadaşlar ?

İnşallah Masha kazanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

bayanlar final maçı saat kaçta başlıyor arkadaşlar ?

İnşallah Masha kazanır

16 sanirim.

Serena kazanmasin istiyorum ama yine 2 0 kazanacak zorlanmadan diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ank_yer_6

quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

bayanlar final maçı saat kaçta başlıyor arkadaşlar ?

İnşallah Masha kazanır

16 sanirim.

Serena kazanmasin istiyorum ama yine 2 0 kazanacak zorlanmadan diyorum.

evet 16:00 daymış. Sharapova'nın çok ezileceğini düşünmüyorum ama hayırlısı . Serena gerçekten çok güçlü.
  • Sharapova farklı bir stil deneyecekmiş bugün.
  • Mac basliyor 5 dk kaldi.

• GO MASHA
  • Ntv vermiyormu maci

• quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

Ntv vermiyormu maci

Verecek henuz baslamadi mac.

• Serena - Şarapova finali başlıyor, yayın başladı şuan maç birazdan başlayacak, Şarapova'nın şansı hiç yok gibi
  • Serena 12 mac ust ust'e Sharapovayi yeniyor. Ve sadece 1 set kaybetmis.

Sharapova en son 17 yasinda kazanmis

• Serena fırtına gibi başladı ilk oyun 0-40

edit : etkili servisler ile 40-40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akabey -- 8 Haziran 2013; 16:21:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akabey_55

Serena fırtına gibi başladı ilk oyun 0-40

Ovvv 40-40 mariaa

• SHARAPOVA servisler ile etkli olacak gibi

1.oyun AVANTAJ sharapova
  • Ilk oyundan 4 servis kirma sansi yakaladi serena.

Iyi cevirdi
    Serenanin servislerine karsilik verebilecek mi acaba

• 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.