Şimdi Ara

Tenda V1200 Broadcom işlemcili VDSL modem ( inceleme , test , olumlu ve olumsuz taraflar ) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
11
Favori
68.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WMM ayarlarını yapabileceğimiz bir kısım var mı yoksa kendiliğinden açık mı geliyor?

Kurcaladım ama bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modem fiyatı 450-600 tl bandına çıkmış.

İlgilenen varsa 2022 10 aya kadar garantili modemim satılıktır.Hiçbir problem yaşamadım.

• Dün bu modemi aldım fiyatı uygun olduğu için, ama çok fazla ısınıyor, önceki modemim zyxel vmg3312-b10b bu kadar ısınmıyordu, turknet 75mbit paketini kullanıyorum, aynı sorunu yaşayanlar var mı acaba, iade edip Tp-link vr300 veya Keenetic Extra DSL AC1200 modellerini alsam daha mı iyi olur?

• asdic A kullanıcısına yanıt

Buradaki yorumlara yazılanlara bakabilirsiniz,ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kesinlikle almayın, aldıysanız garanti belgesi fatura vs kaybetmeyin. Benim önerim ucuza iyi bir modem alıp (ikinci el falan) onun WiFi sini kapatın, iyi bir acses point alın Xiaomi keenetic falan onunla wi-fi ihtiyacı nizi giderin , yoksa tek cihaz günümüz internet ihtiyaç lari için yetersiz

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_mrh

Buradaki yorumlara yazılanlara bakabilirsiniz,ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kesinlikle almayın, aldıysanız garanti belgesi fatura vs kaybetmeyin. Benim önerim ucuza iyi bir modem alıp (ikinci el falan) onun WiFi sini kapatın, iyi bir acses point alın Xiaomi keenetic falan onunla wi-fi ihtiyacı nizi giderin , yoksa tek cihaz günümüz internet ihtiyaç lari için yetersiz

Hocam pazartesi iade ettim, keenetic extra dsl aldım 3 gündür kullanıyorum çok memnunum, hatta şu ana kadar boşuna işkence çekiyormuşum.

• Arkadaşlar hepinize selamlar.. Ben Bu modemi aldım ancak daha önceki modemimde seydebildiğim; İpTv üyeliğim olmasına rağmen Tenda V12 modemi bağladıktan sonra seyredemiyorum.. Modem arayüzündeki IPTV sekmesi aktif... Muhtemelen bir ayarı mevcut.. Bilen başına gelen varmı acaba.. Cevap vereceklere şimdiden teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewaz -- 18 Ağustos 2021; 15:52:5 >
  • Yokmu bir fikri olan..

• bu modem varken iptv de sorun yasadığımı hatırlamıyorum. ip tv server da bir sorun olabilir mi? ;modem üzerinden bir ayar yapmamıştım

modem üzerinden dns falan değiştirdiniz mi?

,bu arada keske bu modemi almadan buradaki yorumları okusaydınız, kağıt üzerinde ucuza fazl özellik sunuyor gibi gözükse de sorunlu bir cihaz . garanti belgesini kaybetmeyin

• Merhabalar, Tenda V12 ile bu cihaz aynı cihaz mı acaba? Ne gibi farklar var? Isı sorunu yaşar mıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_mrh

bu modem varken iptv de sorun yasadığımı hatırlamıyorum. ip tv server da bir sorun olabilir mi? ;modem üzerinden bir ayar yapmamıştım

modem üzerinden dns falan değiştirdiniz mi?

,bu arada keske bu modemi almadan buradaki yorumları okusaydınız, kağıt üzerinde ucuza fazl özellik sunuyor gibi gözükse de sorunlu bir cihaz . garanti belgesini kaybetmeyin

Hocam playstation ve xbox kullanan biriyim online oyunlar oynuyorum..daha once apartmanda superonline 200mb fiber kullaniyordum..fakat simdi mustakil bir eve gectim ve fiber yok vdsl var..bunun icin bir modem onerebilirmisiniz bana? Butce max 750₺

• VDSL için tavsiye edebileceğim yeni bir modem yok aslında , bence iyi durumda gelişmiş bir modem bulun ( ikinci el operatör modemleri olabilir, özellikle benim aldığım Vodafone h300s ya da türk Telekom un Tivibu için verdiği modellerden olabilir)

Modemi sadece internet e bağlanmak için kullanın sonra kablo ile Xiaomi ya da Huawei router alın kablolu bağlantı lari ve kablosuz bağlantılar i router üzerinden yapın, modemin wifi yi kapalı tutun.

Eğer yazın çok sıcak günler yaşamıyor iseniz Asus modemler yazılım olarak bana en iyi gözükenler ( tenda Zyxel kullanmadım)

• Guaximo kullanıcısına yanıt

V12 bu modelin en son çıkanıymış gigabit portları yenilenmiş. Içindeki rom daha güncel,daha iyi bir cihazmış. Tenda müşteri hizmetleri baya ilgili ve bilgili özellikleri arasında ne fark olduğunu tek tek açıkladılar aradığım numarada. Ben açıkçası v1200 modelinin 5 GHz performansını Burak Şoltz incelediğinde beğenmiştim. Mesela keenetic ile hız yarıya yarıya düşerken bundan o kayıp çok daha azdı. Bu yüzden sipariş verdim v1200 modelini ancak trendyoldaki satıcı V12 modelini gönderdi. Bende iade ile uğraşmak istemedim daha güncel bir model olunca kalabilir dedim. Ancak okuduklarım beni korkuttu belki altına bir laptop soğutucu alabilirim ileride eğer dediğiniz ısınma sorunu olursa. Şu anda yeni kurulum yaptım 5 GHz hızında güzel ancak 2.4 GHz hızı gerçekten yetersiz. Önceden omni dsl modelini kullanıyordum onun 2.4 ghz hızı daha iyiydi ancak onda da anlık ping yükselmeleri oluyordu oyunlarda. Konumunu değiştirdim, snr ayarını yaptım hız iyi olmasına rağmen ne yaparsam yapayım anlık ping sorunu geçmedi. Bu ürünü daha oyunlarda denemedim onu da deneyince yazacağım.

• Garanti belgesini kaybetme, kutuyu da atma. Yazın yaşadığıniz bölge çok ısınıyor da muhtemelen modem cortlayacak.

Modem+ router kombinasyonu yapmak çok daha mantıklı iki cihaz oluyor ama daha uzun ömürlü oluyor

Bu modem de çok ucuz değil artık 500 u görüyor

Xiaomi nin router lari var 260 lira wifi5 ve 365 liraya wifi6 olan modeller onlardan almayı düşünüyorum ben . Tenda dan sonra aldığım TP link modem de 2 gün önce öldü, şimdi garantide . ( Üstelik 5 GHz açık sadece router olarak kullanırken)

• Lazy_biker L kullanıcısına yanıt

Hocam bu v12 modelde QoS ayarları yokmu kafayı yiyecem wifi hız sınırı koymam lazım. V1200 var ayar kısmı ancak v12 qos bölümünü bulamadım.

• alidarkstone kullanıcısına yanıt

Selamlar modeminizin saat kısmının ekran ss ni atarmisiniz aynı modemden 2 adet var bende biri v1200 diğeri v12 olan

V12 olan modemi wifi tekrarlayıcı olarak ayarlamak istiyorum fakat ne yaparsam yapayım saat yüzünden bir türlü nete v12 üzerinden bağlanıyorum

• ariva01 kullanıcısına yanıt

Merhaba,

O modemi birkaç gün sonra iade etim sıkıntılıydı. Saat kısmı sürekli resetliyordu. Sonrasında TP Link Archer VR2800 aldım rahat ettim.

• Isınıyor ısınıyor diyip durmuşsunuz 60 mbit download yapıyorum 200 300 gb dosyalar bendeki modemde ısınıyor ama ısının herhangi bir etkisi yok.hatta 10mbit kendime ayırıp oyuna giriyorum gayet stabil.

• sevecen69 kullanıcısına yanıt

Kışın ben de öyle düşünüyordum, yazın çok sıcak bir bölge de yaşıyor iseniz dikkat edin. Mutlaka garanti belgesi ve kutuları atmayın

• Hocam hala kullanıyor musunuz access point olarak kullanılır mı bende var ama WAN portu yok galiba airties 5750 de wan portuna bağladığımda direkt access point oluyor wifi dağıtıyor bunda öyle yapabilir miyim?

• Modeme kötü diyen çok fazla kişi olmuş aksine ben çok memnunum. Modemi yan kullanıyorum. Modem ısısı yazın 45 dereceyi pek geçmiyor. Bu da çok normal bence. Kışın 35-40 derece arasında. Modeme 7 adet telefon ve bir bilgisayar bağlı devamlı torrent indirme yapıyor. İndirme varken Telefonda internet kullanımı pek yavaşlamıyor bu çok güzel çünkü önceki modemlerimde bu sorun vardı. Okuduğum yorumlara göre bu modem ısınınca sorun yapıyor arkadaşlar kesin olarak yan kullanmanızı tavsiye ederim. Kapsama alanı çok iyi 5ghz çok verimli çalışıyor.

Modemin eksileri
    -üst kısmı delikli olsaydı ısınma sorunu olmazdı.
    -Güncellemesi yok. Buna anlam veremedim. Buna benzeyen bir model daha var ona çok önem göstermişler. V12 diye geliyor o modem aslında bunu tenda ya danışmak lazım.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.