Şimdi Ara

Temyiz davası ne kadar sürer (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
7
Favori
169.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kutay kardeş ben senden haber bekliyorum senle bizim dosyamız yakın tarihte
  • quote:

Orijinalden alıntı: turanelektrik

Kutay kardeş ben senden haber bekliyorum senle bizim dosyamız yakın tarihte
    Bekliyoruz ama bosa, kazandigimiz davada alacagim para 8.500 tl 6 yil calismaya bu tazminat cikmisti. Lakin suan en dusuk kidem tazminat 2558 tl . Tabi bu asgari ucret icin gecerli. Ben asgari ucretin neredeyse yuzde 20 fazlasini aliyordum.

Yani yaklasik 3000 tl den hesaplaniyor suan. 3000×6 = 18000 tl gibi bir rakam ediyor.

Ben isten ciktigimda almam gereken rakam 8.500 tl idi. simdi yasal faizle 13 veya 14 bi alacagim. aradaki zararim ne olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kutay2455 kullanıcısına yanıt
    Tamamen haklısın benimde 2011 de 21000 ana para idi o zaman alsaydım çok iyiydi ama yapacak bir şey yok 7 yılı geçti halen bekliyoruz. Sistem böyle işliyor.
  • Ankara 9 bam de dosyası olan var mı?

• kutay2455 kullanıcısına yanıt
    5 Brüt 4 Net maaş olarak biliyorum ben hesaplamayı
    Benim 17 ocakta karar verildi. Şimdi 1 aylık son süreci bekliyorum.
    Sizin hesaplama şekli farklı geldi. 10 Yıl için bakalım ne kadar alacağız.
  • kutay bey 25 ocak itibari ile karara çıkmış görünüyor dosyam
  • quote:

Orijinalden alıntı: saban33

kutay bey 25 ocak itibari ile karara çıkmış görünüyor dosyam
    Hayirli olsun Saban bey, sonuc nedir bilgi alabildin mi. Ne yonde karar verilmis.
    Benim dosya hala on inceleme icin atama bekliyor gozukmekte.

• sağolun,bilgi alamadım sadece karara çıkmış ve gerekçeli karar yazılmamış bekliyoruz.
  • saban33 kullanıcısına yanıt
    Hayirlisi olsun. Biran once karar yazilir da kurtulursun.
    Biz beklemeye devam...

• sağolun inşallah ,daha kararın bozma mı onama mı olduğunu da göremiyoruz beklemeye devam 15 gün oldu karara çıkmış olarak duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ece Aktaş

Merhabalar , İstanbul 32. Hukuk ta istinaf dosyam var ( davayı kazandım karşı taraf istinafa gitti )

Sıra nosunu da avukatımdan öğrendim. , kaçıncı sıradaki dosyanın incelemesinde olduklarını telefon açınca söyliyorlar mı yoksa şahsen gitmek mi gerekir ?
    Buradan ahberleşelim, lütfen konuya yazar mısınız https://forum.donanimhaber.com/istanbul-bam-32-hukuk-dairesi--137068806
  • 14/11.2017 tarihinden itibaren dosyam ön inceleme icin atama bekliyor yaziyor.

• ankara 17. hukuk davam var arşivde 01.12.2016 da gelmiş yargıtaya suan hangi sırada bilen varsa yazsın veya öğrenebilceğim bir yer varmı

• Merhaba arkadaşlar
    işveren işçi uyuşmazlık davamı 2015 nisan ayında açtım istanbul iş mahkemesinde 2017 kasım ayında bitti. 2018 şubat ayında istanbul BAM a gitti. 2019 şubat ayında BAM gerekçeli kararını yazdı iş mahkemesinin kararını aynen onadı. şimdi iş veren Yargıta ya temyize gidecek.
  • Merhaba,

benim tazminat dosyam 2016 yılının 3.ayında temyiz dosyası olarak yargıtaya girdi,yıllardır bekiyorum hala arşivde en son 9.hukuk dairesini aradığımda 7000 lerdeyiz demişti benim dosyam 8000 lerde.Benim merak ettiğim uyap sisteminde yazan faizli rakam geçerli mi bu faiz nasıl işliyor ayrıca doysamın reddedilme ihtimali nedir.Artık beklemekten yıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: saban33

6 aya kadar gelir diye düşünüyorum işçi alacak davası istinaf yargıtaydan daha kısa olması lazım
    15 Mart 2018 tarihinde

quote:

Şu an 2017/2300 lerdeler. Yaklaşık 2100 dosya var. En az bir yıl unutun.
    Demiştim.

quote:

6 aya kadar gelir diye düşünüyorum işçi alacak davası istinaf yargıtaydan daha kısa olması lazım

quote:

avukata sordum 1 yıl uzamaz diyor
    Cevaplarını almıştım.

Dediğim gibi de olmuş. O zamanlarda içimden dava sonuçlanınca "dediğim çıktı" derim diye düşünmüştüm. Kısmet bugüneymiş. Her gün gerilmek yerine 1 yıl bekleyeceğine güvenseydi daha rahat uyku çekerdi diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ben Bilmem Beyin Bilir -- 25 Aralık 2019; 1:42:36 >

• Benim de benzer durumum oldu. 5 yıllık sigortasız çalışmam için hizmet tespiti davası açmıştım 2014 yılında. Dosya 2016'da lehime sonuçlandı. Davalı firma ve SGK dosyayı istinaf'a taşıdı. İstinaftan 2 hafta önce karar çıktı. Karar yine lehime olup temyiz yolu açıktır şeklinde. Davalı şirket dosyayı temyiz etmeyeceğini belirtmiş avukatıma. Ancak bugün sistemden baktığımda SGK'nin yargıtay için temyiz dilekçesi verdiğini gördüm. Davalı şirket temyiz etmemesine rağmen , SGK'nin başvurusundan dolayı yine 1-2 yıl bekleyecek miyim yoksa yargıtay'ın dilekçeyi geri çevirme gibi bir kararı oluyor mu böyle bir durumda. nereden baksan 6 yıl bekledim, yargıtay için 2-3 yıl daha beklemek paha biçilemez :)
  • Ben Bilmem Beyin Bilir kullanıcısına yanıt
    Hocam sana zahmet benim dosyaya ne kadar kalmis bir baktirsan duaci olurum .2019/84 ankara bolge idare mahkemesi 20. Daire 😔 valla duacin olurum@Ben Bilmem Beyin Bilir

• Geç gelen adalet, adalet değildir.
  • MERHABALAR BENİM DOSYA ANKARA 21.HUKUK DA 05_04_2020DE YARGITAYCA GİTTİ VE EDEVLETTEN BAKTIGIMDA İNCELEME YAZIYORDU ACABA NE KADAR SÜREDE SONUÇLANIR TEMYİZ İŞ KAZASI TAZMİNAT DAVASI

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.