Şimdi Ara

Temmuz MTV Bu Yıl Alınmamalı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mtv alınmasın ama makarna vergisi alınsın
  • Evet bu dönem alınmasın önümüzdeki dönem 3 misline zam yaparlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ver kurtul
  • Devletin vergiye ihtiyacı var. Eğer bizden taşıt vergisi almazsa, bizim bu vergimizi başka kalemlerden tahsil etmek zorunda. Zengin bir ülke değiliz ki. Benim bindiğim arabanın vergisini neden başka vatandaşım başka ürünler üzerinden ödesin ki. Sefasını ben süreyim, cezasını başkaları çeksin. Bu dediğim her türlü vergi içindir. Herkes vergisini ödesin arkadaş. Kimse kimsenin vergisini ödemesin . Vergi affı da olmasın.

• O zaman devam. Vergiyi daha da tabana yaymak lazım. Tavan bi' şekilde masraflarını vergiden düşmeye devam etsin. Deveye diken, vatandaşa katlamalı MTV. Hayırlı Ramazanlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Orhan Hoca

O zaman devam. Vergiyi daha da tabana yaymak lazım. Tavan bi' şekilde masraflarını vergiden düşmeye devam etsin. Deveye diken, vatandaşa katlamalı MTV. Hayırlı Ramazanlar...
    Hayır size katılmıyorum. Vergi indirimi gelmesin demiyorum. Vergi indirimi herşeye gelsin. Adil olsun. Bir ürüne gelip de diğerine gelmemezlik olmasın. Af da aynı şekilde. Ya herkese af gelsin ya da herkes paşa paşa ödesin.

• Bizim devletin milyonlarca araçtan alacağı vergiyi iptal etmesi imkansız ötesi bir şey olmalı :D dünyanın sonu gelmesi lağzım :D
  • CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    Hindistan'da kast sistemine baktınız mı? O sistemde toplum 4 düzeye ayrılmıştır ancak bu ayrım kişilerin gelir düzeyinden cok mesleklerine göredir örneğin polis/asker, din adamı, esnaf, işçi isen ona göre sınıfın vardır. Bizde de ona benzer bir yönelim var. Yeni devlet memuru olan bir arkadaş var, önceki yıl evlenmek üzere kız bakıyordu. Evlilik çağındaki dayımın kızını önerdim ona bana ilk sorduğu şey ne iş yapıyor oldu. Holding'te çalışan mühendis dedim. Olmaz dedi. Başka bişey de sormadı, yani fotoğraf, vs.. Cunku arkadaş sadece devlet memuru ile evlenmek istiyormuş, belki öğretmen de olabilirmiş. Sonradan dikkat etmeye başladım, bazı mesleki gruplar hep belli mesleklerinden kişilerle evleniyor. Memur memur ile, öğretmen polis veya öğretmenle, işçi işçi ile. Bu konular ilk-orta-lise 'de öğretilmediği için ben de yetişkin yaşlarımda tesadüfen öğrendim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel diyorsun da, vergiler belli bazı alanlarda yoğunlaşmış durumda. Örneğin sıfır ev alırken vergi yok (150m2'ye kadar sıfır ev KDV'si %1) sıfır araç alırken %100 vergi var. Şimdi y.parça bile 19.Mayıs tatil günü cıkan karar ile 100% vergiye yaklaştı.

• cellman406 C kullanıcısına yanıt
    Forumu takip eden bir çok bürokrat var, siyasetçi var ama artık iş raydan öyle bir çıktı ki adamların eline öyle yetkiler geçti ki son referandumdan sonra buradaki insanların sesi duyulmaz oldu.
  • CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de bu kadar memur olmasa şu an işsizlik ve enflasyonu katlardık, memurlar şu an ekonominin bel kemiği.
  • Concordato kullanıcısına yanıt
    Memurlar çalışan kişilerin ödediği vergiler ile geçinir. Dolayısıyla onlar ekonominin bel kemiği falan değil, ekonominin sırtında yüktür.

• Cidden şunu demek için zerre ekonomi bilginiz olmaması lazım.

Memurlar oransal olarak en çok para harcayan kesim, oransal bakarsanız zenginlerden daha fazla para harcarlar ve en pozitifi nerdeyse hiç birikim yapmazlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Memurlar çalışan kişilerin ödediği vergiler ile geçinir. Dolayısıyla onlar ekonominin bel kemiği falan değil, ekonominin sırtında yüktür.
    Sanki maaşımızı sen veriyorsun. Yediğim içtiğim kullandığım herşeyde kdv ötv mtv, stv her türlü vergi çeşidi var. Bazı uyanık ve haramzade esnaflar sattığı ürün veya verdiği hizmetin içinde ödediğim devletin vergisini benden alıyor ama fatura, fiş vermeyerek, gelirini düşük gösterek haram yiyorlar. Çok şükür ben de işimi layıkıyla yapıyorum, vergimi ödüyorum, çalıp çırpmıyorum, karın tokluğuna çalışıyorum.

• Her gün her şeye ekstra ekstra vergiler gelirken böyle sağlam bir kalemden vazgeçilmesi hayalden öteye geçemiyor ne yazık ki
  • Imkansiz diyorum başkada yorumum yok hakim bey🙂

• erka1907 kullanıcısına yanıt
    Çok yerinde bir tespit.
  • Aracı alırken zaten almış vergiyi kat kat koyduğun her litre benzinin yarısıda vergi yetmiyor hersene mtv neyin sefasını sürüyorsun ki cefasını başkası çeksin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TORQ4k -- 22 Mayıs 2020; 2:34:30 >
  • Doğru diyosun da zor be kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Hindistan'da kast sistemine baktınız mı? O sistemde toplum 4 düzeye ayrılmıştır ancak bu ayrım kişilerin gelir düzeyinden cok mesleklerine göredir örneğin polis/asker, din adamı, esnaf, işçi isen ona göre sınıfın vardır. Bizde de ona benzer bir yönelim var. Yeni devlet memuru olan bir arkadaş var, önceki yıl evlenmek üzere kız bakıyordu. Evlilik çağındaki dayımın kızını önerdim ona bana ilk sorduğu şey ne iş yapıyor oldu. Holding'te çalışan mühendis dedim. Olmaz dedi. Başka bişey de sormadı, yani fotoğraf, vs.. Cunku arkadaş sadece devlet memuru ile evlenmek istiyormuş, belki öğretmen de olabilirmiş. Sonradan dikkat etmeye başladım, bazı mesleki gruplar hep belli mesleklerinden kişilerle evleniyor. Memur memur ile, öğretmen polis veya öğretmenle, işçi işçi ile. Bu konular ilk-orta-lise 'de öğretilmediği için ben de yetişkin yaşlarımda tesadüfen öğrendim :)
    Onun ismi hindistanda kast burada "davul bile dengi dengine " Ki bence olması gereken bu.Diger türlüsü hayat çekilmez hale gelir

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.