Şimdi Ara

Temmuz 2011 Masaüstü Görüntüleri (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
9.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Temmuz 2011 Masaüstü Görüntüleri
  • Murat abi tema çok güzel görünüyor,kolay gelsin :)
  • Tutup mac'e bi dünya para verirsem sorumlusu bu adam olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: torque89

Murat abi tema çok güzel görünüyor,kolay gelsin :)

Mersi canım, henüz daha temayı tamamen yapacak program çıkmadı, malüm LION çıkalı 3-5 gün oldu henüz. Ancak sınırlı yerlerini modlayacak imkan var. Onu da yaptım şimdilik.

Beklemediyim program için ;)

@k@llone;

Donanım uygunsa Hacintosh yap, olmuyor mu ?
  • Murat abi ben 4-5 ay önce denemiştim çok hatayla karşılaşmıştım 3-4 gün uğraştım ama kuramamıştım , Lion sürümü uyumlu olabilirbelki nereden bakabilirim donanım uygunluğuna ?
  • Aha burdan desktop PC (Belli markalar gibi) için;
    http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.7.0/Desktops

Aha burdan laptop;
    http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.7.0/Portables

Aha burdan da genel sistem için bakabilirsin... (toplama kullananlar için diyelim biz)
    http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.7.0

Vakti zamanında Murat Abi göstermişti burayı, SL kurarkene çok işime yaramıştı, tek denemede başardıydımdı...

• Murat Abi wall paylaşımın mümkün mü?
  • of course

Yakında 27" e geçecem, hazırlık yapıyorum büyük wallara :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 24 Temmuz 2011; 23:55:28 >
  • @2smoke
    Hiç denemedim aslında, aynı hardiske kurulabiliyorsa deneyim olmazsa, pc laptop samsung r522.
  • r522 lere ilk çıktığında çok zor kuruluyordu, ya wifi patch gerekiyordu, yada vga patch gerekiyordu, denemekten kafayı sıyırmıştım,ama sonunda ne yazıkki wifi tanıtmada başarılı olamamıştım. Ama benim bahsettiğim versiyon 10.5.8 di, 10.6.2'yi de denedim onda da sorunlar vardı... Lion için bişi diyemem

@2smoke;
    Tşk ediyorum abicim, ne güzel 2560 px deymiş wall'da... Bu arada 30" cinema displaylerin 2560x1600 olduğunu sanıyordum, 27" lerde 2560x1440 mı oluyor. Bu durumda WS özelliği olmuyor mu? Tabi hayırlı da olsun ne diyelim...
  • 27 nin 30 dan farkı hem led olması, hemde 7.5cm küçük olmasına ramen sadece 160px dar olması müthiş avantaj. Pixel ne kadar sıkışırsa kalite o kadar artar doğal olarak. 30 lar zaten artık yok. WS olmuyormu sorusuna cevap ise WS değil HD oluyor, orantılı küçültmede 1920x1080 e boyutlanır misal.

İş yerini bekliyorum, revizyona gidince benim mac ı da arada çakacam, toplu alım satım olduğu için ucuza geliyor biraz, maaşımdan kestiriyorum sonra taksit taksit :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

27 nin 30 dan farkı hem led olması, hemde 7.5cm küçük olmasına ramen sadece 160px dar olması müthiş avantaj. Pixel ne kadar sıkışırsa kalite o kadar artar doğal olarak. 30 lar zaten artık yok. WS olmuyormu sorusuna cevap ise WS değil HD oluyor, orantılı küçültmede 1920x1080 e boyutlanır misal.

İş yerini bekliyorum, revizyona gidince benim mac ı da arada çakacam, toplu alım satım olduğu için ucuza geliyor biraz, maaşımdan kestiriyorum sonra taksit taksit :)

Hocam SL de tema için kullanılıcak programlar neler örneğin candybar,coverart gibi.
    http://neodesktop.deviantart.com/art/Transformers-215866700?q=gallery%3Aneodesktop%2F262100&qo=4
    Burda finder ın rengini nasıl değiştirdiniz örneğin

• quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

27 nin 30 dan farkı hem led olması, hemde 7.5cm küçük olmasına ramen sadece 160px dar olması müthiş avantaj. Pixel ne kadar sıkışırsa kalite o kadar artar doğal olarak. 30 lar zaten artık yok. WS olmuyormu sorusuna cevap ise WS değil HD oluyor, orantılı küçültmede 1920x1080 e boyutlanır misal.

Abi 27"lik iMac'ler çok mükemmel. Şimdiden hayırlı olsun. Bu aradabu akşam belki başını hafiften ağırtabilirim abi kurulum ile ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkán -- 26 Temmuz 2011; 11:26:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed_Passion
    Hocam SL de tema için kullanılıcak programlar neler örneğin candybar,coverart gibi.
    http://neodesktop.deviantart.com/art/Transformers-215866700?q=gallery%3Aneodesktop%2F262100&qo=4
    Burda finder ın rengini nasıl değiştirdiniz örneğin

Temaları kendim yapıyorum themepark isimli program yardımı ile resource ları açıyorum, PS ile de resimleri hazırlıyorum. Sonra manuel olarak bazı framework lerde değişiklik yapıyorum.

Windows gibi zırt olan bişey değil yani. Zaten bu sektörde tema yapanda az. Bir ben varım birde 1-2 kişi daha anca.. Zaten onların da çoğu kaynağını ben sağlıyorum.

Benim galeride plasticpulse isminde bir tema var, çok klastır. Onu kullan. Nerelere neyi atman gerektiği yazıyor.

Yinede hatırlatayım; her zaman yedek alın öncelikle.

• Hangisi link atarmısın
  • quote:

Hangisi link atarmısın

http://neodesktop.deviantart.com/art/Plastic-Pulse-FINAL-184203041?q=gallery%3Aneodesktop%2F347789&qo=7
  • Bunu gördümde benim verdiğim linkte finder siyah griydi öyle yaptığın bir temanın anlatımı varmı
  • Hazır konusu açılmışken, hackintosh kullanıyordum bi ara fakat ses problemi yüzünden silmiştim. Mesajı aynen kopyalayayım.

quote:

Orijinalden alıntı: Owl City.

Beyler benim ses sorunum var. 5.1 ses sistemimden sadece 2 hopörlerden ses geliyor..
    VoodooHDA kullanıyorum. Realtek ALC662 var ve anakart Gigabyte P31-S3G.
    Audio/MIDI ve Infodan bir ss vereyim;

SPDIF-Out aktif olmuyor, onu yapsam hepsinden ses çıkıcak sanırım..

Bunu halledebilirsem mac kullanmaya başlayacağım, çözümü var mı acaba ?

• quote:

Bunu gördümde benim verdiğim linkte finder siyah griydi öyle yaptığın bir temanın anlatımı varmı

Finder dediğin yer menubar ise onu bitane kendime özel yaptım. Zaten sadece menubar siyah, gerisi plasticpulse ın aynısı. Orayı siyah yaptığında bir çok şeyi değiştirmen gerekiyor, sağ taraftaki ikonları, yazı rengini vs.vs.. çok zahmetli yani. Hepsini de ellen yapmak zorunda olduğun için paylaşmadım biryerde. Çünkü çok uzun ve zahmetli yapılışı. Dolayıs ile anlatımı da.
  • tema bölümü konuya hücum :p

@@ HERKES MASAÜSTÜ GÜRÜNTÜSÜNÜ YÜKLESİN BAKALIM NE CEVHERLER VARMIŞ @@ :)

http://forum.donanimhaber.com/m_51072970/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 27 Temmuz 2011; 0:12:48 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.