Şimdi Ara

Temettüsünü en az beş yıl boyunca arttırmayı başaran hisseler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Temettü Padişahları 2018 Listesi (Temettülerini En az 5 Yıl Arttıran Hisseler)
    Herkese selamlar. Sonunda Temettü Padişahları 2018 listesi

Temettüsünü en az beş yıl boyunca arttırmayı başaran hisselerden oluşan bu grup; Amerika’daki temettüsünü 25 yıl önce oluşturan Dividend Aristocrats (Temettü Asilzadeleri ve 50 yıl boyunca arttıran Dividend Kings (temettü Kralları)’nı örnek alarak hazırlamaya başlamıştım.

Sonra baktım bizde bırak 25 yılı, 5 yıl arttıran şirket zor bulunuyor. Ben de ismini Temettü Padişahları koyup 5 yıllık hazırlamaya başladım. Umarım zaman geçtikçe 10, 25, 50 yıllıkları da hazırlayabilirim (ömrüm yeterse tabii)

İlk Temettü Padişahlarını 2016 yılında hazırladım. Biraz acemiliğime denk gelmişti. Daha sonra 2017 yılında güncelledim.

Ayrıca her hissenin sonuna hangi yabancı fonların yatırım yaptıklarını da ekledim.

http://www.lattedenborsaya.com/2018/04/15/temettu-padisahlari-2018-listesi-temettulerini-en-az-5-yil-arttiran-hisseler/

yazi alintidir, linkini paylastigim siteden gorebilirsini, ordan kopyalayip ekledim giris bolumunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RichardB -- 27 Ağustos 2018; 7:6:4 >

• Çalışman için tebrik ederim devam etmesi dileğiyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel çalışma olmuş tebrik ederim. Bu çalışma dolar bazlı yapılırsa daha verimli olur diye düşünüyorum.

• Borsaya girmek istiyorum ama arastirmaya vs useniyorum. Altin almak vadeli hesap vs daha kolay

• ekonomi doktoru E kullanıcısına yanıt
    yani bende aslinda yabanci borsalarla ilgileniyorum dolayisiyla sadece doviz bazli calisiyorum ama son zamanlarda Bist yerlerde surunuyor "TL deki deger kaybindna dolayi"

o yuzden yoksa turk sirketleri herkesin bildigi gii patron kagidi , veya firmalar tuhaf sekilde harekete ediyor ,

benim takibimde Bist 30 sirketleri digerleri zaten ne olacagi belli degil
  • Yazı size mi ait yoksa alıntı mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam bir dönem ben de uzun vade için tupras, ttrak, hekts biriktiriyordum. İhtiyaç olunca hepsini satmıstım

Şimdi sisteme tekrar giresim var ama bu ortamda amerika borsaları bana daha güven veriyor, siz ne düşünüyorsunuz? ABD de hesap açma, vergi durumu vs siz bu konuyu araştırınız mi? Hatta Blogunuza koyarsanız çok kişi faydalanır.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: safak999

Selam bir dönem ben de uzun vade için tupras, ttrak, hekts biriktiriyordum. İhtiyaç olunca hepsini satmıstım

Şimdi sisteme tekrar giresim var ama bu ortamda amerika borsaları bana daha güven veriyor, siz ne düşünüyorsunuz? ABD de hesap açma, vergi durumu vs siz bu konuyu araştırınız mi? Hatta Blogunuza koyarsanız çok kişi faydalanır.

Kolay gelsin.
    @rockclimber yazi bana ait degil ama takip ettigim kisilerden biri arada bakarim

yurtdisinda islem yapmak icinhttp://www.mrmilyoner.com/yurtdisi-piyasalarda-islem-yapmak/

yurtdisinda islem yapmanin vergi boyutu http://www.mrmilyoner.com/yurtdisi-piyasalarda-islem-yapmanin-vergi-boyutu/

• RichardB kullanıcısına yanıt
    Kaynak hem güncel hem de doyurucu, teşekkürler hocam

• quote:

Kaynak hem güncel hem de doyurucu, teşekkürler hocam
    sagolsun bu arkadas sayesinde yurtdidinda yatirim aypan cok tanidigim var, yani boyle bir bilgiyi hic bir banka sunmuyor ee haliyle millet altin alip yastik altina koyuyor, ve atil yatirim oluyor yazik
  • Bende ilk günden beri takip ediyorum Yiğit Beyi. Kendiniz yazmış gibi davrandığınızdan sordum. Ama yazılarınızdan sizin olmadığını anlamıştım zaten. Alıntı yazısını eklemeniz daha iyi oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtdışı hisse seçimi biraz zorlayıcı, sizler hangi hisseleri aldınız ya da izliyorsunuz?

Benim için şu aşamada hissenin çok artmasından ziyade düzenli (temettü) ve mantıklı (faizden yukarı olmalı) bir gelir getirmesi. Şu an şişmiş sene inermiş vs beni ilgilendirmiyor, çünkü ben düzenli alıp biriktirmeyi düşünüyorum. Elbet tepeden aldığım gibi dipten de alacağım için ortalamada bir mantıklı maliyet oluştururum gibi geliyor.

Sizin fikirleriniz nelerdir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yurtdışı hisse seçimi biraz zorlayıcı, sizler hangi hisseleri aldınız ya da izliyorsunuz?

Benim için şu aşamada hissenin çok artmasından ziyade düzenli (temettü) ve mantıklı (faizden yukarı olmalı) bir gelir getirmesi. Şu an şişmiş sene inermiş vs beni ilgilendirmiyor, çünkü ben düzenli alıp biriktirmeyi düşünüyorum. Elbet tepeden aldığım gibi dipten de alacağım için ortalamada bir mantıklı maliyet oluştururum gibi geliyor.

Sizin fikirleriniz nelerdir?
    kardesim gelecek 10 yil icinde yukselecek sektoruler , firmalar gozune kestir ve al alirim

misal agir yukselecek olan Apple, Amazon, Google , Ali Baba bunlar gozu kapali aliancak hisseler ama degerleri yuksek, primlerini yamislar gibi dusunuluyor dimi? ama iste oyle degil gecen sene Apple %46 yukselmis, muhtemelen busenede %30-40 arasi yukselir keza Google da

ben acikcasi boyle bir iki hisse ve dozenli temettu odeyen sirketler secerdim , misal su admai takip edebilirsin, adam sande temettu gleiriyle yasiyor

adamin portfoyunde benimde takip ettigim cok hisse var

http://www.mrfreeat33.com/portfolio/

Yani bence de gidecek yolları var, çok hisse var, önce sektör belirleyip o sektörün sağlamı ve bombasını seçmek filan lazım gibi...

Bu vergi işinde anlamadığım bir nokta var. Diyelim 1000$ ı ABD deki bir bankaya swift ettim. hisse aldım temettü kazandım %20 si kesildi vs. aradan zaman geçti ve ben atıyorum 500$ ı türkiye ye swift ettim. Şimdi devlet bunun vergilenmesi gereken bir para olduğunu nasıl anlıyor? bankacılık sistemi kendi aralarında kazanılan temettüleri takip edip ilgili devletlere mi bildiriyor?

Sadece beyan usulü mü çalışması suistimale çok açık olacağından aklıma pek yatmadı?!?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yani bence de gidecek yolları var, çok hisse var, önce sektör belirleyip o sektörün sağlamı ve bombasını seçmek filan lazım gibi...

Bu vergi işinde anlamadığım bir nokta var. Diyelim 1000$ ı ABD deki bir bankaya swift ettim. hisse aldım temettü kazandım %20 si kesildi vs. aradan zaman geçti ve ben atıyorum 500$ ı türkiye ye swift ettim. Şimdi devlet bunun vergilenmesi gereken bir para olduğunu nasıl anlıyor? bankacılık sistemi kendi aralarında kazanılan temettüleri takip edip ilgili devletlere mi bildiriyor?

Sadece beyan usulü mü çalışması suistimale çok açık olacağından aklıma pek yatmadı?!?
    nasil anliyamadin yahu, sen ameriakda kar ettiginde vergi odersin, ama parayi turkiyeye yolladiginda , Turkiye bu paranin ne parasi oldugunu bilmeiyecegi icin vergi kesemez, kesmez,

ama garantide, veya is bankasinda hesap acarsan direk %30 keser,
    ama amerikada yatirim hesabin var ve orda islem yapinca amerika senden %20 kesiyor , bu niye boyle anlasilir gibi degil, gercekten cok aciz yetkililer, amerika %20 kesiyor ama biz %30 oduyoruz gercekten cok aptalca

• İşte anlamadığım dedim nokta buydu, yurtdışı hesap açmak varken (hem komisyonları düşük hem vergisi az) burada açmak mantıklı mı, yani göremediğim bir avantajı var mı? Galiba yok

• quote:

İşte anlamadığım dedim nokta buydu, yurtdışı hesap açmak varken (hem komisyonları düşük hem vergisi az) burada açmak mantıklı mı, yani göremediğim bir avantajı var mı? Galiba yok
    peki sen yurtdisinda nasil hesab acacaksin ? orda oturumun yoksa

en ufak yasal bosluk birakmaya calis yoksa sonra hesabini dondururlar , ama yurtdisinda yasiyorsan kesinlikle yurtdisi hesap ac
    Yok hocam oturum Türkiye de.

Yukarıda paylaştığın mr milyoner in blogunu okudum da, bireysel TD Ameritrade de açmayı düşünüyorum. Yani blog da bir sakıncadan bahsetmemiş? Neye dikkat etmek lazım?

• quote:

Yok hocam oturum Türkiye de.

Yukarıda paylaştığın mr milyoner in blogunu okudum da, bireysel TD Ameritrade de açmayı düşünüyorum. Yani blog da bir sakıncadan bahsetmemiş? Neye dikkat etmek lazım?
    acabailirsiniz tabiki, adamalr sonucta yasal olarak sana bu izni vermis, bildgiin gibi GAarnti , is bankasi gibi bankalarda rahatlikla calisabiliyorsun. secim sizin, benimkisi yurt ici bankada , hic memnun deiglim, islem basina 25 dolar cok hatta 25 degil satimida dusndunmu 50 dolar el insaf
  • Ben hisse senedi yatırımlarımı Alnus Yatırım aracılığı ile gerçekleştiriyorum. Genel değerlendirme yapacak olursamhttps://www.alnusyatirim.com/hisse-senedi burada da görebileceğiniz gibi hisse senetlerinde vade sınırı yok ve hisseleri istediğim zaman alıp istediğim zaman satabiliyorum. Ancak kısa vadede küçük kazançlar elde etmekteyim. Kazançlarımı hisse senedi yatırımı ile daha fazla yükseltebilmemin bir yolu var mıdır? Yılın sonuna kadar özellikle aselsanda (asels) kalmayı düşünüyorum sizin öneriniz nedir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.