Şimdi Ara

Temel Liseden Meslek Lisesine Nakil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben 9,10,11. sınıfları meslek lisesinde okudum ama son sene üniversiteye hazırlanmak için temel liseye geçtim. Şuan da bazı sebeplerden pişman oldum ve tekrar meslek lisesine dönmek, en azından bazı hakları elde etmek istiyorum.

Okulda 12. sınıf için kontenjan var.
    12.Sınıf oldukları için meslek lisesinde 4 aydır staj yapıyorlar. (4x3 haftada 3 gün 12 gün)Yani 48 gündür staj yapıyorlar.

Sorum su bu sene staj var ve ben buna rağmen temel liseden meslek lisesine geçebilir miyim son sınıfta? son sınıfta zaten 1 tane meslek dersi var sıkıntı olmaz dersler ama staj notu diye birşey var

• meslek lisesine geçersen, zorunlu staj süresini doldurmadan, mezun olamazsın. sen gene eski okulundaki idare ile konuş ama mesleki açık liseden, devam edersin gibi görünüyor.
  • dergul D kullanıcısına yanıt
    İdareyi az çok tanıyorum bağış falan vs yola gelirler diye düşünüyorum. Mesleki açık lisede staj yok mu? Nasıl olur okulun açık liseside var.

veya söyle bir şey var mı seni okula alırız fakat yazın 3 ay staj yaparsın tamamlayınca diplomayı veririz. dediğin gibi en iyisi idareyi aramak kaç yere sordum bu konuyu yaşayan olmamış heralde o yüzden cevap alamadım paralarda gitti temel liseye :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bangbang2 -- 17 Aralık 2017; 20:14:59 >
  • mesleki açık lisede de staj var. orada stajı yaza alabiliyorlar. ama örgün öğretimde, böyle bir şey duymadım. buradaki sorun, işletmelerde beceri eğitimi, staj değil, ders olarak görülüyor. idare ile yapacağın pazarlık, beni ilgilendirmez. aslında duymak bile istemiyorum. ama ters tepme olasılığı da var.
  • Peki hersey tamam diyelim temel lise parayi iade edermi

Sozlesmede 1500+ ders gordugu saat kadar para diyor (1 ders 30tl gibi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Koca forumda 1 kisi yazmis tam anlamiyla konuya hakim biri yokmy

• sorunun için tüketici hakem heyetine baş vurabilirsin.
  • Yok onu demedim temel liseden son sene staj oldugu halde meslege gecilebiliyor bu bunu merak ettim okulu aramaya cekinoyorum...

• Birde sunu sorayim nakil basvurusunu istedigimiz zaman yapabiliyo muyuz ornegin 10 ocak ta veya 13 ocakta veya 4 ocakta gibi... 2.sinavlar bittikten sonra yapmahi dusunuyomki bide o okulda sinav olmiyim

• mesleki açık lisede, nakiller dönem başlarında alınır. örgünde böyle bir kural yok diye biliyorum ama, sen gene idareye bir sor.
  • Prki hocam isletmeletde becefi egitimi kac gun yapilmasi zorunlu veya kac saat son mevzuata gore

• örgün eğitimde, işletmelerde beceri eğitimi ders olarak kabul ettiği için, tüm derslerle beraber, 10 gün özürsüz, 20 gün özürlü devamsızlık yapabilirsin. 2. dönemde liseye kabul edileceğini var sayarsak,(tabi kabul edilirsen) telefi olur mu olmaz mı emin değilim. bunu idareye sorman daha iyi olur.
  • abi naptın bu konuda eski okuluna dönebildinmi acilen cevap verir misin şuan ben aynı durumdayım senden naptığın hakkında bilgi almam lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.