Şimdi Ara

Tellcom QuikNet Kullanıcıları: Sorunlar, Çözümleri ve Teknik Paylaşımlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
998
Cevap
3
Favori
94.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sugurlu84

Şu ana kadar herhangi bir bağlantı sorunu yaşamadım. Gözlemlediğim tek sorun CS:Source'ta internetteki serverları aratırken bağlantının otomatik olarak bir anda kilitlenmesi oldu, 1 2 dk sonra net geri geliyor fakat o zaman boyunca ne sayfa açıyor ne de başka bir şey yapılıyor. Bunun dns den kaynaklanmadığına eminim. Zyxel router kullanıyorum ve sanırım bu sorun routerın max tcp connections ayarlarından kaynaklanıyor gibime geliyor. Bölge ataşehir.

Bilgilendirme için teşekkürler. Sanırım benim bahsettiğim sorun da buna benzer veya aynı sorun. Çok fazla bağlantı yüzünden router sapıtıyordu herhalde.
  • Yaşadığım sorunun zyxel routerdan kaynaklandığına artık eminim. Bilgisayara direk bağlantı yaptığımda ya da d-link router la yaptığım denemelerde benzer bir sorunla karşılaşmadım.
  • açıkçası tellcom un niyeti açık.
    Normalde 10 mbit lik metro ethernet ile bile, doğru düzgün makinalar kullanıyorlar. Çünkü 10 mbit i sonuna kadar kullanıyorlar. Ama siz 100 mbit i sadece bir kaç sn kullanırsınız diye dandik bir router veriyor. Normalde 100 mbit i rahat kaldırması için en az 300 mhz network işlemcisi, 64 mb ram, 16 mb de rom lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sugurlu84

Yaşadığım sorunun zyxel routerdan kaynaklandığına artık eminim. Bilgisayara direk bağlantı yaptığımda ya da d-link router la yaptığım denemelerde benzer bir sorunla karşılaşmadım.

Demek ki o sebeple, müşteri hizmetlerine sorundan bahsettiğimde direk router değişimini önerdiler bana. Ben de sesimi çıkarmadan kabul ettim. İyi ki de etmişim. Siz de müşteri hizmetlerini arayın ve Pirelli router talep edin. Zyxel'den çok daha iyi. Görünüşü hariç
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

açıkçası tellcom un niyeti açık.
    Normalde 10 mbit lik metro ethernet ile bile, doğru düzgün makinalar kullanıyorlar. Çünkü 10 mbit i sonuna kadar kullanıyorlar. Ama siz 100 mbit i sadece bir kaç sn kullanırsınız diye dandik bir router veriyor. Normalde 100 mbit i rahat kaldırması için en az 300 mhz network işlemcisi, 64 mb ram, 16 mb de rom lazım.

Ben ilk Quiknet aldığımda, büyük şüphelerim vardı. Talep ettiğim hızı sağlayamayacaklarından endişe ediyordum ama beklediğimden iyi sonuç aldım. Tam performans vermiyor kesinlikle ama yine de verdiğim paranın hakkını aldığıma inanıyorum. Ayrıca Tellcom müşteri hizmetleri de iyi çalışıyor. Neyin ne olduğunu adam gibi söylüyorlar, TT gibi lafı dönüp dolaştırıp insanın kafasını karıştırmayı denemiyorlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: .ZeuS.

quote:

Orjinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

bu arada benim router de biraz önce reset attı...

nazar mı değdirdik nedir!!

Sorun tekrar etti mi?

şimdilik hayır...
  • Umarım tekrarlamaz...
  • quote:

Tellcom Güvenlik Servisleri

Bilgisayarınız ve İletişiminiz Artık Güvende…:
    ESET Smart Security özellikleri:
    Tam entegre koruma; Anti-virüs, anti-spam, anti-spyware ve personal firewall
    Kişiselleştirilebilir personal firewall ile istenmeyen siteleri engelleme özelliği,
    Anti-virüs (Ödül olan NOD32 ürünü temelli) özelliğiyle adware, bot, rootkit, spyware, trojen, worm ve virüslere karşı koruma sağlar. Hacker saldırılarından korur.
    Phishing saldırılarına karşı korur. (Bankacılık gibi güvenlik gerektiren işlemlerde kullanıcı bilgilerinin ve şifrelerinin çalınmasına karşı)
    Kolay kurulum, kullanıcı dostu arayüz, kolay kullanım
    Threatsense Teknolojisi,
    Çok düşük sistem kaynağı kullanımı,
    yaygın e-posta istemci koruması (MS Outlook, Outlook Express, Windows mail) ve Windows güvenlik merkezi optimizasyonu
    Virüslü dosyalara erişim bloklama
    IPV6 desteği ve e-posta indirirken ve internette gezerken aktif koruma
    Sistem Gereksinimi:
    İşlemci Mimarisi: i386 (Intel® 80386), amd64 (x86-64)
    İşletim Sistemleri: Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Vista
    Bellek: 40 MB
    Gerekli disk alanı: 18 MB

QuikNet abonelerine ilk ürün ücretsiz, sonrakiler ayda sadece 2 YTL(Vergiler dahil)
    Tellcom ADSL abonelerine ayda sadece 2 YTL (Vergiler dahil)

Tellcom aboneleri aylık abonelik ücretlerini ödeyerek, Tellcom ana hizmetlerini kullandıkları süreler boyunca bu hizmetlerden de yararlanabilirler.

Hizmetler icin belirlenmiş aylık ücretlere vergiler dahildir.

Hizmetler için belirlenen ücretler, abonenin kullandığı Tellcom ADSL, QuikNet vb. ürünleri ile birlikte, ilgili ürüne ilişkin faturaya eklenir.

şimdi bu eset smart security bedava mı değil mi??

online işlem merkezi>servislerim>güvenlik paketleri sekmesinde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaktan Kumandan -- 3 Eylül 2008; 15:59:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: criminalmanne

''Turk Telekom ( TT) hattımın bulunduğu santralin ADSL hizmetini destekliyor olması gerekli mi?

Evet. Hattınızın bulunduğu santralin ADSL hizmeti destekliyor olması gerekmektedir. Numaranızı bizimle paylaştığınız taktirde kontrolünü gerçekleştirebilirim.''resmi sitesinden araştırdım ev telefonuna bağlanıyormuş

Adsl hizmeti telefonla veriliyor ama quicknet fiber optik bağlantı, adı üstüne fiber optik kablolarla veri taşındığı için, telefona ihtiyaç olmuyor.

• quote:

quote:

Tellcom Güvenlik Servisleri

Bilgisayarınız ve İletişiminiz Artık Güvende…:
    ESET Smart Security özellikleri:
    Tam entegre koruma; Anti-virüs, anti-spam, anti-spyware ve personal firewall
    Kişiselleştirilebilir personal firewall ile istenmeyen siteleri engelleme özelliği,
    Anti-virüs (Ödül olan NOD32 ürünü temelli) özelliğiyle adware, bot, rootkit, spyware, trojen, worm ve virüslere karşı koruma sağlar. Hacker saldırılarından korur.
    Phishing saldırılarına karşı korur. (Bankacılık gibi güvenlik gerektiren işlemlerde kullanıcı bilgilerinin ve şifrelerinin çalınmasına karşı)
    Kolay kurulum, kullanıcı dostu arayüz, kolay kullanım
    Threatsense Teknolojisi,
    Çok düşük sistem kaynağı kullanımı,
    yaygın e-posta istemci koruması (MS Outlook, Outlook Express, Windows mail) ve Windows güvenlik merkezi optimizasyonu
    Virüslü dosyalara erişim bloklama
    IPV6 desteği ve e-posta indirirken ve internette gezerken aktif koruma
    Sistem Gereksinimi:
    İşlemci Mimarisi: i386 (Intel® 80386), amd64 (x86-64)
    İşletim Sistemleri: Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Vista
    Bellek: 40 MB
    Gerekli disk alanı: 18 MB

QuikNet abonelerine ilk ürün ücretsiz, sonrakiler ayda sadece 2 YTL(Vergiler dahil)
    Tellcom ADSL abonelerine ayda sadece 2 YTL (Vergiler dahil)

Tellcom aboneleri aylık abonelik ücretlerini ödeyerek, Tellcom ana hizmetlerini kullandıkları süreler boyunca bu hizmetlerden de yararlanabilirler.

Hizmetler icin belirlenmiş aylık ücretlere vergiler dahildir.

Hizmetler için belirlenen ücretler, abonenin kullandığı Tellcom ADSL, QuikNet vb. ürünleri ile birlikte, ilgili ürüne ilişkin faturaya eklenir.

şimdi bu eset smart security bedava mı değil mi??

online işlem merkezi>servislerim>güvenlik paketleri sekmesinde...

Onu ben de anlamadım. Müşteri hizmetlerine soracaktım da unutmuşum bak şimdi aklıma geldi Bu arada Tellcom'un online işlem merkezi Firefox ile sapıtıyor, uyuz oldum Ben bir sorayım müşteri hizmetlerine...

• Müşteri hizmetlerini bu hizmet paketleri konusunda aradım.

Bir kere, ADSL aboneleri için ilk aydan itibaren her ay 2 YTL ücret faturaya ekleniyormuş. Orası kesin.

Quiknet aboneleri için ise bir belirsizlik söz konusu. Adam tam emin olamamakla birlikte, ilk ayın ücretsiz olduğunu, daha sonraki aylarda normal ücretlendirileceğini söyledi. Ama oradaki ekranda da detaylı ve tam açıklayıcı bir bilgiye ulaşamadı. Sitedeki açıklamada, ilk ürünün ücretsiz olduğu söyleniyor. İlk ayda ücret alınmayacağı falan söylenmemiş. Ama koskoca Smart Security programını da bedava verecek değiller. Büyük ihtimalle ilk ay ücretsizdir. Maalesef ne ben ne de müşteri hizmetleri yetkilisi bu olaydan tam emin olamadık.

Bir de Digiturk'un web bilmemnesinden ücretsiz film ve maç izleme olayı var Quiknet aboneleri için. Ben direk olarak ücretsiz indirebiliyoruz ve izliyoruz gibi düşünmüştüm ama öyle değilmiş. Digiturk abonesi olmamız gerekiyormuş. Hangi pakete üye isek, o paketin kapsadığı tüm program, film ve maçları ücretsiz indirip izleme şansımız varmış. Ben de birşey sanmıştım, fos çıktı. Aklımdayken belirteyim dedim.

Ben zaten NOD32 Antivirus kullanıyorum. Ama Tellcom'un verdiği Smart Security'yi indirip kurmak isterim doğrusu. Ayda 2 YTL mi vermek daha mantıklı yoksa sitesinden direk satın almak mı, orasını bilmiyorum.

• quote:

Müşteri hizmetlerini bu hizmet paketleri konusunda aradım.

Bir kere, ADSL aboneleri için ilk aydan itibaren her ay 2 YTL ücret faturaya ekleniyormuş. Orası kesin.

Quiknet aboneleri için ise bir belirsizlik söz konusu. Adam tam emin olamamakla birlikte, ilk ayın ücretsiz olduğunu, daha sonraki aylarda normal ücretlendirileceğini söyledi. Ama oradaki ekranda da detaylı ve tam açıklayıcı bir bilgiye ulaşamadı. Sitedeki açıklamada, ilk ürünün ücretsiz olduğu söyleniyor. İlk ayda ücret alınmayacağı falan söylenmemiş. Ama koskoca Smart Security programını da bedava verecek değiller. Büyük ihtimalle ilk ay ücretsizdir. Maalesef ne ben ne de müşteri hizmetleri yetkilisi bu olaydan tam emin olamadık.

Bir de Digiturk'un web bilmemnesinden ücretsiz film ve maç izleme olayı var Quiknet aboneleri için. Ben direk olarak ücretsiz indirebiliyoruz ve izliyoruz gibi düşünmüştüm ama öyle değilmiş. Digiturk abonesi olmamız gerekiyormuş. Hangi pakete üye isek, o paketin kapsadığı tüm program, film ve maçları ücretsiz indirip izleme şansımız varmış. Ben de birşey sanmıştım, fos çıktı. Aklımdayken belirteyim dedim.

Ben zaten NOD32 Antivirus kullanıyorum. Ama Tellcom'un verdiği Smart Security'yi indirip kurmak isterim doğrusu. Ayda 2 YTL mi vermek daha mantıklı yoksa sitesinden direk satın almak mı, orasını bilmiyorum.

işe bak müşteri hizmetleri de bilmiyor...

bu tellcom fiyetlandırmaları adamı bir acayip ediyor...

@ .ZeuS. aramışken firefox işini de söyleseydin...

• Firefox işi derken?
  •  Tellcom QuikNet Kullanıcıları: Sorunlar, Çözümleri ve Teknik Paylaşımlar

Bu arada abone sayısı arttıkça hız mı düşüyor ne?
  • quote:

Firefox işi derken?

online işlem merkezini firefox uyumlu yapsınlar...

Zeus seninki yine iyi yani ben speedtestde en fazla 50000 alabildim
  • quote:

quote:

Firefox işi derken?

online işlem merkezini firefox uyumlu yapsınlar...

Aa evet. Ama onu pek kaale alacaklarını sanmıyorum. Ama söyleyeceğim ilk fırsatta
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blackicee

Tellcom QuikNet Kullanıcıları: Sorunlar, Çözümleri ve Teknik Paylaşımlar

Sen 100Mbit mi kullanıyorsun? Eğer öyle ise mutlaka hattını ve apartmandaki/sitedeki alet edevatı kontrol ettirmelisin. Yarı yarıya performans almak çok saçma çünkü.

Bu sefer de böyle çıktı. Ben 80'den aşağı çıkmadığı sürece memnunum.

• Birkaç test daha koyuyorum,

Sonuçlar çok değişken çıkıyor. Rapid, torrent falan gibi bir dosyayı birden fazla kaynaktan indirme durumlarında sabit ve maksimum hıza ulaşılabiliyor ama tekli bağlantılarda çok değişken hızlar görebiliyorsunuz. Bazen çok hızlı iken bazen inanılmaz yavaş oluyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.