Şimdi Ara

Telif Hakkı Olmayan Görsel ve Videoları Nasıl Bulurum ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Youtube kanalı açtım. Aklımda güzel fikirler var. Yapılmamış bir konsept ve içerikleri barındıran bir kanal olacak. Ancak anlatacağım şeyler hakkında görseller ve videolar bulmam gerekiyor. Bildiğiniz üzere youtube telif diye bir şey var. Telif haklarını ihlal etmeden görselleri ve videoları nasıl bulur ve kullanırım. Bazı kanallar dizilerin, filmlerin birkaç saniyelerini koyarak üstünde konuşarak video yapıyorlar ve çoğunun da abonesi 500.000 den fazla. Bunlar nasıl telif yemiyor? Bir yöntemi mi var. Konu hakkında net olarak bilgisi olanlar cevaplarsa çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

• bulamazsın sureklı para ödemek zorundasın

• Bu ruhi çenet ve onun gibi kanallar falan hep para mı ödüyor? emin misin?

• Pixabay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pixabay gibi sitelerde işimi görecek videolar yok maalesef. Merak ettiğim örneğin pargalı ibrahimin videosunu çekmiş adam, videoda da muhteşem yüzyıldan videolar kesitler koymuş. bu adam nasıl telif yemiyo da bukadar izleniyo videoları? bir kaçış yolu falan mı var acaba?

• Pexels

• TEHET kullanıcısına yanıt

O tür sitelerdeki videolardan bahsetmiyorum. Mesela dizilerden birkaç saniye paylaşıp konuşuyorlar. bu telif hakkına girmiyor mu? 7 saniye kuralı diye bir şey duymuştum, telif hakkı olan videoyu 7 saniye falan yayınlayıp video haline getirebiliyor muyuz? böyle yada buna benzer bir şey var mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.