Şimdi Ara

Telekom kotaları şişiriyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 31 ekim akşamı 2.54 gblik bir download başlattım. bunun 2.2 gbsi gece yarısından sonra olduğu için kasıma sarktı. sabah kota sayfasından baktım. saat 2:46 itibari ile yani kasım ayına gireli 2saat 46 dk olmasına rağmen kota sayfasında 4.3 gb gördüm. tekrar girdim yine aynı şekildeydi. birkaç saat sonra 6:30 kaydı girmişti. Bu kayıta 5.85 gb idi. Benim bilgisayara inen dosya 2.54 gb . bunu bırakın değil 1mbit 4 mbitle bile 2s 46 dk da 4.3 gb imkansız. 6 s 30 dkde de 5.85 gb imkansız. tt çağrı merkezi de hiçbir işe yaramıyor. Adamlar ya çok aptal ya da aptala yatıyorlar.Bence tt bir telekom şirketinden çok çıkar amaçlı kurulmuş bir suç örgütüdür. Bugün hangi sektör sabit ücret alıyor ttden başka bırakın onu sabit ücret karşılığı verdiği kontörleri saat uygulaması yüzünden kullanamıyorum bile çoğu ay 10 dk görüşüp 20 lira civarı fatura da cabası. Devletten de bu soyguna dur diyen yok. Allah sonumuzu hayıretsin. bahsettiğim girişlerin ekran görüntülerini altım tüketici mahkemesine şikayet etmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mceliker -- 2 Kasım 2007; 9:39:59 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mceliker

31 ekim akşamı 2.54 gblik bir download başlattım. bunun 2.2 gbsi gece yarısından sonra olduğu için kasıma sarktı. sabah kota sayfasından baktım. saat 2:46 itibari ile yani kasım ayına gireli 2saat 46 dk olmasına rağmen kota sayfasında 4.3 gb gördüm. tekrar girdim yine aynı şekildeydi. birkaç saat sonra 6:30 kaydı girmişti. Bu kayıta 5.85 gb idi. Benim bilgisayara inen dosya 2.54 gb . bunu bırakın değil 1mbit 4 mbitle bile 2s 46 dk da 4.3 gb imkansız. 6 s 30 dkde de 5.85 gb imkansız. tt çağrı merkezi de hiçbir işe yaramıyor. Adamlar ya çok aptal ya da aptala yatıyorlar.Bence tt bir telekom şirketinden çok çıkar amaçlı kurulmuş bir suç örgütüdür. Bugün hangi sektör sabit ücret alıyor ttden başka bırakın onu sabit ücret karşılığı verdiği kontörleri saat uygulaması yüzünden kullanamıyorum bile çoğu ay 10 dk görüşüp 20 lira civarı fatura da cabası. Devletten de bu soyguna dur diyen yok. Allah sonumuzu hayıretsin. bahsettiğim girişlerin ekran görüntülerini altım tüketici mahkemesine şikayet etmeyi düşünüyorum.

arkadaşım aynı olay benimde dün başıma geldi.Dün akşam baktım kota 0 lanmış ne güzel dedim girdim youtube ye 4-5 video seyrettim en fazla 2-3 dakikalık kapattım.sonra bilgisayarıda kapadım bugün öğlen baktığımda 560 mb civarı bişiydi bunasıl bişey ya

• telekom bu ne yapsa yeridir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssbrc

telekom bu ne yapsa yeridir

Artık sıkıldım ben böyle demekten buna kim dur diyicek keriz gibi yoluyorlar bizi ve kimsenin elinden birşey gelmiyor.Davamı açsak protestomu etsek bıktık ya
  • Bunu izah edebileceğimiz bir müşteri temsilcisi bulamamamız ise daha üzücü.
  • Ya şuna sinir oldum. Evdeki 4gb kotalının ayın son günü 3gb dayken fayton gibi çalışıp 1 gbı doru dürüst kullanamazken ;
    ay başına geçtiği zaman internet hızının normale dönmesi hatta hızlanması fıtık etti beni. ne bu
  • p.tesi başka bir işim çıkmazsa leventteki tüketici mahkemesine başvurmayı düşünüyorum. telekomu tekrar aradım adamlar gerizekalı ne de olsa hemen virüs yapmıştır diyorlar. virüsün işi gücü yok download mı yapacak. ve niye bu virüsler durup dururken telekomun değirmenine su taşıyor. anlayabilmiş değilim. 2s 46 dk 4.3 gb lik download tr şartlarında anca kiralık hatla falan olur. 4mbit bile yapamaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mceliker

p.tesi başka bir işim çıkmazsa leventteki tüketici mahkemesine başvurmayı düşünüyorum. telekomu tekrar aradım adamlar gerizekalı ne de olsa hemen virüs yapmıştır diyorlar. virüsün işi gücü yok download mı yapacak. ve niye bu virüsler durup dururken telekomun değirmenine su taşıyor. anlayabilmiş değilim. 2s 46 dk 4.3 gb lik download tr şartlarında anca kiralık hatla falan olur. 4mbit bile yapamaz.

bencede bu kadar madurun adına bir suç duyurusu şart
  • Telekom yeni bir kota virüsü çıkardı heralde..
  • Telekomun bu kadar rahat olmasının sebebi müşteri kaybetmekten korkmuyor 1 kişi kapatıyorsa 10 kişi internet açtırıyor ve kendisi ile yarışabilicek güçte bir şirket yok o yüzden böyle zaten..

Şimdi düşünün telekom gibi köklü servis ağlarına sahip bir şirket daha olsaydı arada rekabet olurdu fiyatlar düşerdi hizmet kalitesi artardı ama..
  • şişiriyorki ne şişiriyor interneti adam gibi kullanmamamıza ragmen(video izleme,mp3 indirme,online oyun oynama) her ay60-70 ytl fatura geliyordu en sonunda sınırsıza geçmeyi akıl ettim :) sınırsıza geçtikten 11 gün sonra 20 gb kullanmıs gösteriyolar beni :D yakında harddisk de yer kalmıcak,baksana 11 günde 20 gb :D :D

• quote:

Orjinalden alıntı: oldcurse

şişiriyorki ne şişiriyor interneti adam gibi kullanmamamıza ragmen(video izleme,mp3 indirme,online oyun oynama) her ay60-70 ytl fatura geliyordu en sonunda sınırsıza geçmeyi akıl ettim :) sınırsıza geçtikten 11 gün sonra 20 gb kullanmıs gösteriyolar beni :D yakında harddisk de yer kalmıcak,baksana 11 günde 20 gb :D :D

Bu gerçekten çok fazla
    Bune ya 20 gb...

• %100 katılıyorum 1 ay içinde youtubedan 7-8 video izliyorum , bazende bir kaç mp3 indiriyorum hemen 2.5 u geçiyor anlamıyorum nasıl oluyor msne de az giriyorum anlamadım nasıl iş
  • aynı sey yazın benim de basıma geldi. sacma sapan bahaneler dediler, yok virüs programı update yapmış vs. (bir gecede yaklasık 500 MB update sacmalık yani).
    telekoma kesinlikle yani. iyice sacmaladılar. sırf tekeller diye..
    soyguncu ve resmen hırsız bu telekom.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.