Şimdi Ara

Telekom Fiber ZTE ZXHN H298A Modem access point olarak nasıl ayarlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
17.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar internetten modem diye birinden aldım evimde vdsl hat var ancak bu fiber modemmiş
    dolayısıyla arkada dsl giriş yok wan potu mevcut şimdi. önce telekoma gittim bu modemi vdsl hatta kullanamayacağımı söyledi
    son çare zte müşteri hizmetllerini aradım ordan da kablo çevirici kullanarak mu modemi vdsl hatta kullanabileceğimi söyeledi
    access point olarak nasıl kullanabilirim diye sordum oda bana yeni tr geldi o mooda kullanıma kapalı dedi
    aslında bridge köprü modu aktıf dsable değil biraz uğraştım yapamadım mu modem hakkında bilgi sahibi olan arkadaştan yardım bekliyorum
    Telekom Fiber ZTE ZXHN H298A Modem access point olarak nasıl ayarlarımTelekom Fiber ZTE ZXHN H298A Modem access point olarak nasıl ayarlarımTelekom Fiber ZTE ZXHN H298A Modem access point olarak nasıl ayarlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunresul -- 6 Ekim 2019; 20:29:57 >

• Yokmu bilgisi olup yardım edecek biri
  • telekomun ağzına kürekle vurmak lazım, bir kere bu alet modem değil, modem dediğimiz cihaz içinde modem yongası olan, adsl/vdsl modem özelliği olan router'dır.

neyse küreği bırakalım, bu alem bir router, access point olarak kullanmak için dhcp sunucusunu kapat, aletin ip adresini modem ağındaki gibi (mesela 192.168.1.250) yap, sonra ethernet kablosunu lan portlarından birine tak. kablosuz özelliği olan ethernet switch gibi çalışacaktır.
  • emre1393 kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizi yapınca kendi çift ban sinyallerindenmi yayın yapacak yoksa bi tekrarlayıcı gibimi çalışacak
  • Merhaba arkadaşım benimde sorunum senin durumun ile aynı bende de h298a modem var ve ben bunu evimdeki modeme bağlayığ acses point gibi kullanıp sinyali tüm eve dağıtmak istiyorum ama ne kadar uğraştımsa yapamadım sen yaptıysan bana yardımcı olur musun?
  • hacking53 H kullanıcısına yanıt
    Üstteki arkadaşın değini deneyeceğim eğer netice alırsam haber veririm
  • Selam arkadaşlar.çözüme ulaşan var mı acaba?
  • Modemden buna gelecek olan kabloyu wan portuna takmanız dhcpyi kapatmanız ve sonrasında çalışma modunu (bridge) kötprü,tekrarlayıcı olarak seçmeniz gerekiyor. Unutmadan dhcp kapatırken disable değil dhcp relay olarak ayarların ve istenir ise gateway adresi olarak modemin ip adresini yazın.
  • mfsaydam kullanıcısına yanıt
    Wan kısmına takacağımızdan emin misiniz? Başka bir keenetic modemi lan kısmına bağlayarak yaptım. Ama onun çekim gücü düşük. Bu modemi kullanmak istiyorum ama olmuyor bir türlü. Dhcp kapatamıyorum. Relay seçeneği geliyor. Burada iki tane adres istiyor relay via ve Server ip adress. Bunlara ne yazmalıyım?

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergycan -- 15 Ekim 2020; 0:16:41 >

• https://forum.donanimhaber.com/zxhn-h298a-v1-0-root-hesabi-etkinlestirme--145297438#146116668
    Root hesabında detaylı olarak ayar yapabilirsiniz yada yazılımı elle ztenin orijinal yazılımına çevirebilirsiniz
  • merhaba, vdsl hattımız mevcut ve eski modemimiz arıza yaptı. Yukarıda bahsi geçen ZTE ürünümüz var. Vdsl hattımızda modem şeklinde kullanamıyoruz sanırım öyle değilmi. Okuduğum yorumlardan anladığım kadarıyla.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.