Şimdi Ara

Telefonumun Arka Kamerasının Dışındaki Siyah Yer Parçalandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle telefonumun modelinden bahsetmek gerekirse modeli "GM 5d". Daha alalı 1 ay olmadı ki aksilik ya işte, bacağımı kaloriferin köşesine çarptım ve cebimdeki telefonun arka kamerasının siyah olan dış kısmını parçaladım (ne işe yaradığını bilmediğimden böyle bir betimleme yapıyorum). Kamera çalışıyor ancak yazıları çekemiyorum; blur çıkıyor. Servise yollarsam en az 20 gün içinde gelmeyecek ve zaten şu gönderme sürecinden dolayı pek istemiyorum. Sorularım şunlar
    1) Bu kısım kameranın olmazsa olmaz kısmı mı?
    2) Bu kısmınTelefonumun Arka Kamerasının Dışındaki Siyah Yer Parçalandı kırılmasından ziyade kameranın kendisine zarar verdiğim için mi böyle bir sorunla karşı karşıyayım?
    3) Sorun bundan kaynaklı ise fiyatı bana ne kadara patlar?
    4) Yetkili servis bu işi halledebilir mi?
    Yazacaklarınızın diğer insanlar için de faydalı olacağı kanaatindeyim. Eğer forumda daha önceden açıldı ise özrüm affola. Sayfa bağlantısını atabilirsiniz. Teşekkür ederim.

• cihaz plus modelimi yoksa gm5 küçük model mi
  • Küçük modeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyuyas -- 12 Nisan 2017; 23:35:46 >
  • gyuyas kullanıcısına yanıt
    KAmera camı sadece hasar aldıysa kamerada hasar yoksa 50tl. kamera da da hasar 100 tl de o. yanlız bı fiyatlar içinde işcilikte var. ikisi birden yapılırsa tek işcilik alınacagı için 150 tl nin altında bir rakama gelmesi lazım 120-130 tl gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

KAmera camı sadece hasar aldıysa kamerada hasar yoksa 50tl. kamera da da hasar 100 tl de o. yanlız bı fiyatlar içinde işcilikte var. ikisi birden yapılırsa tek işcilik alınacagı için 150 tl nin altında bir rakama gelmesi lazım 120-130 tl gibi

Bir cam parçası 50 lira nasıl olabilir aklım almıyor. Yaptırmam daha iyi. En azından uzaktan çekip yakınlaştırınca yazıları falan okuyabiliyorum. Dışa bir cam takacaklar. Vallahi bir de işçilik demişsiniz. Neyin işçiliği ise bu artık. Teşekkür ederim yine de.
  • Hocam banti aliyorsunuz elinize ve o cama bi anda yapistirip kendinize cekiyorsunuz zaten kirik ve flu cekiyor.Sonra cami cikardiktan sonra bantin temiz olan kismini (bazen cizgi cizgi oluyor ya o kisim olmasin olabildiğince temiz ve seffaf olsun bulanik olmasin.Banti bir anda cekerseniz temiz bir kisim elde edersiniz kucuk bi kismi bile olsa yeter yani kucuk dedigim kameranin o acik kismini kapatacak kadar)sonra onu yapistiriyorsunuz biraz uzun yapistirin ki kapagi kapatinca belli olmasin.Sonra da bana tesekkur edersiniz.Cami saklayin belki birsey olursa takarsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrica benim cami cikardim benimki de cok cizik ve fluluyduhttps://forum.donanimhaber.com/general-mobile-4g-kullanicilari-kulubu-android-one--106338268-1154 altta yaziyor benim mesajim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim cam tuzla buz oldu zaten cam diye birşey yok :D. Şu bant olayında tam anlamadım nasıl yapacağımı. Böyle daha açık yazsan hoş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyuyas

Benim cam tuzla buz oldu zaten cam diye birşey yok :D. Şu bant olayında tam anlamadım nasıl yapacağımı. Böyle daha açık yazsan hoş olur.

1-)Selobanti alıyorsunuz ve yapiskanli olan kismi tuzla buz olan camin uzerine yapistirip hizlica cekiyorsunuz ama dikkat edin sadece cama yapissin kenarlara degil yoksa cam cikmaz.

2-)Arka kapagi cikariyorsunuz

3-) Banti normalde cekince bulanik olur ancak birden cektiginizde hizli cektiginiz kisimlar seffaf olur.O kismi cikan cam yerine (kamera lensi olan kisma ) gelecek sekilde yapistiriyorsunuz.Sadece cam kismini kapatmayin saga ve sola da bant gitsin yani kamera cami ve cercevesini kaplasin ve disariya dogru uzasin.Cunku sadece cam olan kismi kapatirsaniz eliniz carptikca o kisim cikar.Sonra uzerine arka kapagi takiyorsunuz.Hayirli olsun sormak istediginiz yer varsa sorabilirsiniz.Ayrica size soyle de anlatabilirim bu kismihttp://sketchtoy.com/68033096

4-)Ayrica bir kere üzerine bant yapistirin.

5-)Banti istediginiz zaman 2-3 hafta da bir 10 dk da degistirirsiniz veya ben 1 aydir degistirmiyorum hiçbir sıkıntı yok.

6-) Yağmurlu havalarda da kullandim arka kapak bantin uzerine geldiginden dolayi hicbir sikinti olmuyor ve cikmiyor bant.

7-) Yaptıktan sonra bir tesekkur alirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.