Şimdi Ara

Telefonda Umts hspda hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz üzere büyük bir aksilik çıkmaz ise bu yılın sonunu na doğru 3g ihalesi yapılacak ..

Telefonları araştırdığımızda bir kısmı umts desteklemekteyken diğer kısmı hspda demekte..( ikiside 3g değilmi niye ayrılıyor )

Hangisi geleceğe dönük… hangisini tercih etmemiz mantıklı ?

Not:
    Benim için 3g yi 1.tercih nedenim görüntülü konuşma olmayıp, internet ve hızlı data transferidir..

• 3G DEMEK YANLIZCA GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA DEMEK DEĞİLDİR.ÖRNEK OLARAK NOKİA E65 DE 3G VARDIR AMA GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA YOKTUR. UMTS DEN hspda DAHA İYİDİR.DİKKAT EDERSENİZ.SON ÇIKAN BÜTÜN 3GLİ TELLERDE HSPDA VARDIR. BUNLARIN FEREKANSIDA 2100 DÜR. UMTS DE Kİ DATA HIZI HSPDA YA ORANLA DAHA YAVAŞTIR...NOKİANIN N80 DEN SONRAKİ TELEFONLARINDA HSPDA YAZMAKTADIR.BENİM ANLADIĞIM VE ÇIKARDIĞIM SONUÇ HSPDA DAHA HIZLI VERİ ALIŞVERİŞİDİR.GİBİME GELİYOR.
    sitede şöyle yazıyor....Quadband EDGE/GSM 850/900/1800/1900 + Eş zamanlı ses ve veri paketi destekli WCDMA --n serileri için

diğerS40 lar içinde...
    384kbps'a kadar eş zamanlı ses ve paket verisi yüklemesiyle WCDMA 2100
    EDGE: EGPRS multislot sınıf 10 ile mobil geniş bant erişimi, 236.8 kbps’ye kadar karşıdan yükleme hızı
    GPRS (genel paket radyo servisi)*: Multislot sınıf 10, 53,6 kbps'ye kadar karşıdan yükleme
    HSCSD şebekelerinde 43.2 kbit/s’ye kadar HSCSD (yüksek hızlı devre anahtarlamalı veri) transferi
    yazıyor.

N95 TANITIMIDA İS SÖYLE YAZIYOR:
    WCDMA2100 (HSDPA), EGSM900, GSM850/1800/1900 MHz (EGPRS)
    Bantlar ve modlar arası otomatik geçiş
    N95 DE BELİRTİĞİ GİBİ YA İKİSİDE AYNI ÇÜNKÜ PARANTEZLE YAZMIŞ.YADA HSDPA DAHA GELİŞMİŞ BİR SİSTEM

SEVGİLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FKRKN -- 8 Eylül 2008; 16:45:59 >

• peki biz hangisini kullanacağız?
  • ONU BİLMİYORUM.İŞTE AMA BENİM N80 DE İKİSİDE YAZIYOR....BU YILIN SONUNDA ÖĞRENİRİZ İŞALLAH.SEVGİLER
  • 3g ihalesi yapıldı. bu nedenle konuyu güncelliyorum..
    sizce hangisi ?
  • evet bende soruyorum hangisi?
  • hspda : 7.2 mbit iken umts: 384 kbs bendekiler bole
  • Konuya ilişkin uzunca bir açıklamayı yeni bir başlıkta yazdım, umarım yardımcı olur.

http://forum.donanimhaber.com/m_32080966/tm.htm
  • UMTS = 3G
    HSPDA = 3,5G
    DİYE BİLİYORUM
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.