Şimdi Ara

TELEFONCUDAN ALDIĞIM 0 CİHAZ ÇALINTI ÇIKTI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
3.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam merhaba 2 gün önce beni karakola çağirdilar gasp suçu şüphelisi olarak bugün karakola gittim kullandığım telefon çalıntıymış,faturayı gösterdim satan kişiden şikayetçi oldum. telefoncu arkadaşim 0 telefon diye sattı oda başka telefoncudan almiş bana şikayetçi olduğum için telefonu elimden almadılar,telefon şu an bende.
    Telefonun ilk sahibi TÜRK TELEKOMDAN 12 ay taksitli 5500 tl ye almiş telefonu bana satan telefoncuda 3300 e bana sattı şimdi mahkeme sonucunda telefonu benim elimden alacaklar mı eğer elimden alınırsa , benim zararımı kim karşilayacak,süreç nasıl işleyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 21 Ocak 2019; 8:0:57 >

• Elinizden alınmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawyer066

Elinizden alınmaz
    hocam süreç nasıl işleyecek polis ilk sahip isterse telefonu senden alabilir demişti benim zararımı kim karşilayacak?
  • tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    Siz iyi niyetli olarak aldıysanız yani bunun çalıntı olduğunu bilmeden, bu durumda o kişinin telefonu alabilmesi için size 3300 ödemesi gerekir öyle direk telefonu alamaz. Sizin 3300 e aldiginiza dair bir belge var mı fatura fiş vs ? Bir de telefoncu dediğiniz kişi dükkanı olan birisi değil mi ?

• quote:

Siz iyi niyetli olarak aldıysanız yani bunun çalıntı olduğunu bilmeden, bu durumda o kişinin telefonu alabilmesi için size 3300 ödemesi gerekir öyle direk telefonu alamaz. Sizin 3300 e aldiginiza dair bir belge var mı fatura fiş vs ? Bir de telefoncu dediğiniz kişi dükkanı olan birisi değil mi ?
    evet küçük esnaf kendisi faturalı 0 diye sattı bana karakolda faturanın fotokobisini çektiler bana paramı telefonun ilk sahibi verecek değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 21 Ocak 2019; 11:15:1 >
    İlk sahibi verecek

• quote:

İlk sahibi verecek
    HOCAM ödeme için mahkemenin sonuçlanmasını mı bekleyecek ya ödemezse ne olacak ben yine telefonumu kullanabilecek miyim
  • Telefon iadesi mülkiyete ilişkin ayrı bir davadır ödemeden alamaz

• quote:

Telefon iadesi mülkiyete ilişkin ayrı bir davadır ödemeden alamaz
    TELEFONUN bugünkü değerini mi yoksa faturada yazan tutarı mı ödemek zorunda
  • Fatura değeri ödenir 3300

• Bu söylediklerim gerçek sahibinin alması halinde olacak durumlar. Telefonun fiyatında artış olmuşsa zararın kalan kısmını telefonu satandan tahsil edeceksiniz

• quote:

Bu söylediklerim gerçek sahibinin alması halinde olacak durumlar. Telefonun fiyatında artış olmuşsa zararın kalan kısmını telefonu satandan tahsil edeceksiniz
    hocam faturada 3350 tl şimdiki değeri 4000 aradaki farkı telefoncu mu verecek
    Aynen öyle. Tabi bunu gidip anlatsaniz vermez muhtemelen dava açmak lazım. Konu başlığı satıcının zapttan sorumluğu. Bu şekilde biraz araştırabilirsiniz.

• quote:

Aynen öyle. Tabi bunu gidip anlatsaniz vermez muhtemelen dava açmak lazım. Konu başlığı satıcının zapttan sorumluğu. Bu şekilde biraz araştırabilirsiniz.
    hocam ek kovuşturmaya yer olmadiğina dair karar yazısı geldi evime bu ne demek oluyor dosya kapandı mı telefonu benden almayacakalar mı
  • İslediginiz iddia edilen suça ilişkin olarak takipsizlik vermiş savcılık . İtiraz süresi geçince dosya kapanır

• quote:

İslediginiz iddia edilen suça ilişkin olarak takipsizlik vermiş savcılık . İtiraz süresi geçince dosya kapanır
    hocam bi telefon aldım başıma gelmeyen kalmadı dünde eve kağit gelmiş,şimdide ruhsatsız silah falan yazıyor bu ne demek oluyor,gitmek zorunda mıyım duruşmayaTELEFONCUDAN ALDIĞIM 0 CİHAZ ÇALINTI ÇIKTI
    TELEFONCUDAN ALDIĞIM 0 CİHAZ ÇALINTI ÇIKTI

• 1998den olan bir olay . Sizinle alakası yok mu ?

• quote:

1998den olan bir olay . Sizinle alakası yok mu ?
    ben 1985 doğumluyum o tarihte 13 yaşında oluyorum bir tek askerde silah gördüm,ben bu olayda şahit olarak mı suçlu olarak mı ne için çağirildiğimi anlamadım
    Tebligat yanlış yapılmış olabilir. Gelen bilgiler doğru mu peki isminiz vs? Tebligat dahil fotonun tamamını özelden atarsanız yardımcı olmaya çalışırım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.