Şimdi Ara

★Telefon Tavsiyeleri Her Bütçeye Uygun★(Ana Konu)★ (257. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.027
Cevap
183
Favori
521.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran ile alakalı bir sorun olduğu için yaşamanız olası amoled ekranda sorun olmayacak diye bir şey yok hocam. Zenfone 5Z modelini elemeniz iyi olmuş eğer uzun zaman kullanacaksınız 128 GB olan modeli almanız mantıklı Pocophone F1 daha mantıklı oluyor bu denklemde Mi 8 modeli her ne kadar iyi olsa da hafıza kartı desteği yok ve sizin kullanacağınız kulaklık jack girişi yok kutusunun içerisinden çıkan adaptör ile bu sorun çözülür fakat bu seferde 600 mah bir fark oluyor. Kasasının malzemesine takılmam kamerasıda idare eder bir performans versin derseniz Pocophone F1 modelini tercih edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus zenfone 5z 2.700 TL ye alinirmi yoksa yeni çıkan telefonlarımı bekleyeyim..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zenfone 5Z tavsiye etmiyorum yeni modelleri beklemek için pek zaman olmayabilir telefonlardan alınan vergi %50 ye yükseliyor.

• Asus zenfone 5z yıl neden önermiyorsun???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çiz -- 20 Şubat 2019; 17:36:7 >
  • Kamera performansı iyi değil çok fazla grenn yapıyor ön kamerası ve arka kamerasında otomatik olarak arka plan bulanıklaştırma yok kendiniz el ile seçiyorsunuz ve hiç kullanılası değil. Fazla ram tüketimi mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: RdvnKrca

Kamera performansı iyi değil çok fazla grenn yapıyor ön kamerası ve arka kamerasında otomatik olarak arka plan bulanıklaştırma yok kendiniz el ile seçiyorsunuz ve hiç kullanılası değil. Fazla ram tüketimi mevcut.
    mi 9 çıkmış sanırım hocam arkadaş bahsetti biraz önce

bizim planlarda bir değişiklik olur mu acaba
  • TRajikomik kullanıcısına yanıt
    Size kalmış bir durum cep telefonuna gelecek vergi konuşuluyor beklerim riske değer derseniz bekleyin ama bir kaç ay sonra garantili olarak ülkemize absürt bir fiyata geldiğinde bu fiyatlar ne deme durumunuz olmayacaktır.

• General Mobile GM 9 Pro ve Xiaomi Mi 8 Lite arasında hangisini tercih etmeliyim. Kamera öncelikli başka öneriniz var mı.

• RdvnKrca kullanıcısına yanıt
    mi 8 aldım herkese teşekkürler. Gelince yorumlarımı iletirim. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: c4rp3

mi 8 aldım herkese teşekkürler. Gelince yorumlarımı iletirim. :)
    Hayirli olsun, Ne kadara aldınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 21 Şubat 2019; 11:57:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • chemist06 kullanıcısına yanıt
    Xiaomi Mi 8 Lite tercih etmelisiniz. General Mobile verdiği sözleri tutmayan ve kronik sıkıntıları olan bir firma şimdiki modelinde bir sorun olmayabilir ama olmayacak anlamına gelmez vermesi gereken güncellemeleri vermeyen , verse bile çok geç bir zamanda hatalarını kontrol etmeden veren bir firma birçok kişinin bu firmadan vukuatı var.

• c4rp3 C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın hocam.

• quote:

Xiaomi Mi 8 Lite tercih etmelisiniz. General Mobile verdiği sözleri tutmayan ve kronik sıkıntıları olan bir firma şimdiki modelinde bir sorun olmayabilir ama olmayacak anlamına gelmez vermesi gereken güncellemeleri vermeyen , verse bile çok geç bir zamanda hatalarını kontrol etmeden veren bir firma birçok kişinin bu firmadan vukuatı var.
    Teşekkürler

• Hocam selamlar 1800 tl bütçeye mi8 litemi gm9promu psmart 2019mu? Önceliğim yilda 10-20 video anca fotoğraf biraz videoya nazaran daha fazla çekerim ama bu prof fotoğrafçıyım demek değil 50-100 cekerim eş dost akrabalarla bir arada olunca yani sosyal medyaya atınca gayet tatminkar sonuç versin. Birde zaman öldürmelik bilardo 101 ve çağımızın en büyük sorunu pubg oynuyorum. Şuan iPhone 5s kullanıyorum gerek boyut gerekse pil performansı olarak beni yeterince götürdü 5. yıla giricem nerdeyse artık büyük ekranlı bir modele gecmek istiyorum birazda rahatca oyunumu oynayıp resmimi çekip surfumu yapayım istiyorum ne önerirsin?
  • chemist06 kullanıcısına yanıt
    Bende senle aynı ikilemdeyim ama General mobile bu sefer yapmış gibi usta Amoled ekran 3800 mah batarya dolby atmos kulaklık stero hoparlör güncelleme kaygısı yok 2 yıl google güvence altındasın + telpa garantili ne kadar kötüde olsa deltadan iyidir Mi8 litenin bi artısını göremedim ha gm 9 pro düşmese ilk alıcağım cihaz mi8 liteydi orası kesin.
  • Arkadaşlar 1000 1200 arasında telefon almak istiyorum Huawei veya xioami markalarını düşünüyorum tavsiye verebilecek olan var mı?

• r__kara kullanıcısına yanıt
    Mi A2 Lite

• quote:

Mi A2 Lite
    Bunun dışında bir alternatif var mı? Birde fiyatlar ne zaman yükselir ona göre davranayım hocam :)

• Arkadaşlar, 2.el telefonlar için söylüyorum,faturalı sıfır olanlar için değil:
    2.el telefon alacaklar,telefonlarını değiştitecekler çok acelesi yoksa 1-2 ay beklesinler.
    Bu ay yeni telefonların lansmanlarının yapılıp tanıtılması ve satışa sunulmasından sonra piyasa 2.el telefonla dolacak. Bu bilinen öngörülen bir süreç. Özellikle amiral gemisi diye adlandırılan telefonların 2.ellerinde oldukça bir fiyat düşüşü olacak. Örnek vermem gerekirse,Samsung S9,ve aynı şekilde Huawei ve Xiaomi'nin önceki yıllarda satışa çıkardığı amiral gemisi ve bir tık altı telefonları 2.el piyasada artık çok görülecek ve fiyatları oldukça düşecek.

Sadece geçen senenin amiral gemisi telefonlarında değil,2.el piyasasındaki telefon yığılmasının sonucu olarak tüm seviyelerdeki 2.el telefonların piyasası düşecek fiyatları azalacak. Elindeki 2.el telefon yığılan ve tezgahta yer kalmayan telefoncu 2.el telefonları daha düşük fiyata satmak zorunda kalacak. Düşük fiyattan satmak isteyen telefoncu ancak çok düşük fiyattan 2.el telefon alacağı için sahibinden satanların da fiyatları normal olarak düşecek. Sahibinden,GittiGidiyor,Letgo gibi sitelerdeki 2.el telefon fiyatları da düşecek. Bu hep böyledir. Bu yüzden bekleyebilecekler 1 yada 2 ay beklesinler.

Önceki yılların amiral gemisi telefonları uygun fiyata almak isteyenlerin en az 1 ay beklemelerinde yarar var. Bu telefon modellerinde 2.el olarak birikme olacağını düşünüyorum. Satacakların da şimdiden en uygun fiyatı verip satmaları kendileri için kazançlı olur.

Sıfır telefonlar için de durum tam tersi,Rıdvan arkadaşımızın da söylediği gibi 2400 TL'den yüksek fiyata satılan telefonlarda ÖTV %25'den %50 ye olması planlanıyor,hatta torba yasa ile meclisten geçti.
    Bu yüzden fatura tutarı 2400 TL'yi geçen telefonlarda ÖTV %25 artarak %50 olacak. Yani alacağı telefon 2410 TL olan biri 2399 TL'lik telefon alan birinden sadece 10 TL fazla değil,yaklaşık 420 TL fazla ödeyecek.
    Bu yüzden sıfır faturalı telefon alacaklar acele etmeli diyeceğim ama belki de bu hafta 2400 TL üstü telefonlarda ÖTV %50 olarak uygulanmaya başlayabilir.

YAZIMIN YARARLI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ YAZIMIN SAĞ ÜSTÜNDEKI OKEY ONAYLIYORUM ANLAMINDAKİ 🖒 PARMAĞA TIKLAYARAK TEŞEKKÜR EDEBİLİR,DAHA FAZLA OKUNMASINI VE BENİM DE BU GİBI YAZILARI DAHA FAZLA YAZMAMI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekli Komutan -- 22 Şubat 2019; 7:10:48 >

• r__kara kullanıcısına yanıt
    Fiyatların yükselmesi yakındır hocam bence Şubat ayı bitmeden bir telefon alınmalı.

Motorola Moto G5S Plus

Honor 9 Lite

Mi A2 Lite

Redmi S2

Modellerine bakılabilir hocam.

• 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.