Şimdi Ara

telefon şarjı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben evde şimdi nokia telefon şarjının kac volt ve kac amper oldugunu nasıl bakacam... sorum budur ama size danışmadan once kendim denedim bildigim kadar we şarjı taktım prize sonra ucuna toplu ine soktum we avometre ile DCV de kımında 20 ile ölçtüm karşıma cıkan deger 6.12 oldu daha sonra ewden başka bir şarj aleti aldım aynı telefon icin ama bu biraz daha eski şu buyuk we agır olanlardan
    aynı şekilde olcum yaptıgımda ise 8.30 degerini gordum bir 2ciside telfonumun pilini cıkartım we üstünde 3.6 volt oldugunu yazıyor benn yine avometre ile baktıgımda 3.99 ile karşılaştım :S ve aklıma + - %5 oranında tölerans farkı olacagını dusundum de normal şartlarda bu pili şarj etmek icin kac volta ihtiyacım war :?

ben yapabildiklerimi yaptıgım şekilde anlattım yanlışlarımı eksiklerimi anlatır uyarırsanız cok sewinirim ilgilendiginiz icin teşekur ederim...

• 3,6v batarya için;
    5.7v
    800ma
    bu değerler de şarj olur.
    Verdiğim bilgiler nokia şarj aletinin üzerindeki değrlerdir. Batarya da 3.7.
    En azından ben telfonumu bu değerlerdeki şarj aleti ile dolduruyorum.ve bu şarj aletini senin yaptığın gibi ölçtüğümde 6.12v okuyorum çıkışlarını yük bağlı değilken. Burdaki anahtar sözcük yük(telefona takılı olup olmadığı). Özcesi 6.12v olan ile şarj edebilirsin. Ama meraklı biriysen bir de telfona bağlı iken ölç bakalım kaç volt okuyacaksın. teorik olarak 3.6 gibi bir değer olması gerek.
    Şarj aletinin üzerinde istedğin değrler yazıyordur;input-output_current

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f1varol -- 1 Ağustos 2007; 17:31:08 >
  • bilgi icin teşekur ederim.. peki ben bir şarj aleti yapmak icin hangi degerlere gore bir dewre yapmam gerkiyor :? cunku diger şarj aletinde farklı ya ama sanırsam şarj olurkan 2side aynı degerde olcak . ona gore bir baskı devresi hazırlayacamda bilgilendirdiiniz icin teşekur ederim hemen şarj olurken de deniyecegim kolay gelsin yardımlarınızın devamı dilegileyle teşekurler ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maddana -- 1 Ağustos 2007; 17:41:18 >
  • dostum senin aradığın sorunun yanıtı burda var. Saygılar.
    Ölçtünmü, telefona takılı iken şarj aletinin uçlarındaki gerilimi kaç olarak okudun?

http://forum.donanimhaber.com/m_2251769/tm.htm
    ve yine hazır bir devre olarak şu linkdeki işinize yarar
    http://www.antrak.org.tr/gazete/012000/serdar.htm
  • ewde şarj aletlerini acmama izin wermediler deniyemedim daha bugun gidip yenisini almayı dusunuyorm.. ondan sonra deniyeccegim...
  • şimdi aklıma bişey geldi ve denedim. telefnu şarja bagladım ama pilni cıkartım we pile dokunan 4 tane pim wardı. biricisine awometreyi sabit tutum diger pimlerle arasındaki ilişkilere baktım. avometre bu arada 200 de. 1-2 arasında 1.0 1-3 arasında 0.5 1-4 arasında 1.5 değerlerini gordum. ama bugun gidip şarj aleti alıp deniyecegim de aklıma bişey takıldı.şarj ederdekn nasil olcecem peki :? onun icin nerelerine avometrenin uclarını deydirmem gerekiyor... bu arada linkler icin saol... yardımının dilegi ile teşekur ederim....
  • dostum pili değil bataryanın çıkışını ölç, pili şarj ederken. Biraz zor olur ama uygun incelikte bir tel felanla olur sanırım. Avometren dc 20 konumunda olsun. /aynı şekilde yukarıda bahsettiğin toplu iğne kullanrak ölçtüğün yerleri ölçeceksin . Tek fark bu kez yük bağlı olacak.
    MSN pek kullanmıyorum, kusura bakma. Saygılar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.