Şimdi Ara

TELEFON PASAPORT KAYIT YARDIM LÜTFEN (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
3
Favori
23.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamamdır, tekrar anlatayım.

Telefonumuz elimizde ve simkartı Türkiye'de taktık kullanıyoruz ve kayıt yok.
    Pasaport kaydı için elimizde 120 gün içinde giriş yapmış pasaport yok.
    Telefonu kullanmaya başladıktan yani pasaport kaydı olmadan kullandıktan iki ay sonra yurtdışına gidiyoruz ve geri geliyoruz Türkiye'ye.

Soru şu; bu gidiş-geliş kaydını refere ederek kaydımızı yaptırabilir miyiz? Yani telefonun kullanılmaya başlandıktan sonraki giriş kaydı işimize yarar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi traindevie -- 22 Ocak 2018; 16:14:36 >
  • Arkadaşlar merhaba Eylül ayında ülkeye giriş yaptım ve yurt dışından getirdiğim telefonu kullanmaya başladım fakat kayıt işlemi yaptırmadım. 120 gün içinde kayıt yaptırmalısınız mesajı geldi telefona. aralık ayında tekrardan giriş çıkış yaptım ocak ayında kayıt yaptırma süresi bitecekken tekrardan 120 gün içinde kayıt yaptırmam gerektiğine dair mesaj gönderdiler. anlamadığım ekstradan bir 120 günüm daha mı oldu yoksa bir an önce kayıt yaptırmam gerek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: traindevie

Tamamdır, tekrar anlatayım.

Telefonumuz elimizde ve simkartı Türkiye'de taktık kullanıyoruz ve kayıt yok.
    Pasaport kaydı için elimizde 120 gün içinde giriş yapmış pasaport yok.
    Telefonu kullanmaya başladıktan yani pasaport kaydı olmadan kullandıktan iki ay sonra yurtdışına gidiyoruz ve geri geliyoruz Türkiye'ye.

Soru şu; bu gidiş-geliş kaydını refere ederek kaydımızı yaptırabilir miyiz? Yani telefonun kullanılmaya başlandıktan sonraki giriş kaydı işimize yarar mı?

Bu konu herhalde muallak herkes için, denemeden göremeyeceğiz anlaşıldı.
  • Yur dışından sıfır htc telefon aldım kutuyu(Üstünde Trye uygun yazıyor) Türkiyede açtım imei kaydını yaptım ama yurda giriş yaptığım günden beri hiçbir mobil şebekeye bağlanmadı(120 gün değil 1 gün bile Türkiyedeki operatörlere bağlanamadım). Arama yapmak istediğimde uçak modundan çıkarın ve şebeke ağına bağlanmasını bekleyin diyor ama tel uçak modunda değil(Wifi ye bağlanabiliyorum mesela). Sim Kartımı başka telefonlarda deniyorum diğer telefonlarda çalışıyor. Telefona vodafone,Suudi Arabistanda Kullanılan Mobiliy simlerini taktım. Yine şebekeleri listeleyemedi. Telefon sim kartın takıldığını hatta vodafone için KTTC mi Türkiye Mi diye sorduğunu yine mobiliy için ön ödemeli mi yoksa faturalı mı diye ilk başta yapılandırma ayarlarını sorduğunu görebiliyorum. Sim lock olmadığını biliyorum çünki hiçbir zaman sim için kod veya şifre istemedi. İmei kaydını yapmadan evvel sıfırladım, hard reset yaptım ama olmadı. Ne tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kututum -- 21 Şubat 2018; 1:10:1 >
  • traindevie T kullanıcısına yanıt
    Kendi sorumu kendim cevaplayayım, oluyormuş. Denedik, gördük.
  • Merhabalar, baktım ama cevaplarda göremedim.

Telefonu bir başkasının nufus kağıdına kaydedicem (kıbrısa giriş çıkış yaptı). e devlete onun hesabından mı giriyoruz yoksa ben kendi edevletimden girip onun nufus kağıdı bilgilerini vererek kayıt yapabiliyormuyum? ve parayı yatırırken de hangi isim altına yatacak para kendi ismimi-tc mimi mi verecem arkadaşın ismini mi.
  • ozgur2016 O kullanıcısına yanıt
    Onunkiyle girmeniz lazım, sonuçta o telefonu almış beyanında bulunuyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur2016

Merhabalar, baktım ama cevaplarda göremedim.

Telefonu bir başkasının nufus kağıdına kaydedicem (kıbrısa giriş çıkış yaptı). e devlete onun hesabından mı giriyoruz yoksa ben kendi edevletimden girip onun nufus kağıdı bilgilerini vererek kayıt yapabiliyormuyum? ve parayı yatırırken de hangi isim altına yatacak para kendi ismimi-tc mimi mi verecem arkadaşın ismini mi.

Herşeyi Kıbrısa giden arkadaşının bilgileriyle halledeceksin
    Onun tc nosuna vergi yatıracaksın
    Ve
    Onun edevlet hesanına girip telefonu kaydedeceksin
    Senle alakası olmaz kaydın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar telefon kaydı yapmak icin pasaport sahibinin ülke dısına giris cıkıs yapma şartı var mi.Yani elde pasaport var güncellendi sadece yurtdışına en son 2 sene önce cıkıldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-004DDD5EA

Arkadaşlar telefon kaydı yapmak icin pasaport sahibinin ülke dısına giris cıkıs yapma şartı var mi.Yani elde pasaport var güncellendi sadece yurtdışına en son 2 sene önce cıkıldı
    Son 120 içinde yurttan çıkış sonra giriş yapmış olması şart

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • traindevie T kullanıcısına yanıt
    Btk yi arayin en doğru cevabı öyle alirsiniz

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    merhaba ben çifte vatandaşım yabancı pasaportum var bununla e devletten kayıt yaptırmak istediğimde yurda giriş bulunamadı diyor ne yapmam gerekli
  • Yurt dışı teefon pasaport kayıt işlemi yapmaktayım ihtiyacı olan arkadaşlar ulaşabilir iyi günler.
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Yurtdisindan giris yaparken pasaport polisine TC Kimlik kartinizi da gosterdiyseniz,
    eDevlet uzerinden yabanci pasaport ile giris altindan TCNO bilgisi ile kayit yaparsaniz.
    Sorunsuz sekilde islem biter.

TC Kimlik karti gosterilmedi ise TC Vatandasi olarak kayit yaptiramazsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba, dışardan telefon alındı, vergi dairesine gidip hacı yatırdık, fakat edevletten kayıt yapmadık, 120 gün geçtiği için tel kapandı. Fatura elimiz de. Lütfen yardımcı olun şimdi ne yapmamız gerekiyor?

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Enıac

Arkadaşlar merhaba, dışardan telefon alındı, vergi dairesine gidip hacı yatırdık, fakat edevletten kayıt yapmadık, 120 gün geçtiği için tel kapandı. Fatura elimiz de. Lütfen yardımcı olun şimdi ne yapmamız gerekiyor?

Saygılar
    Vergiyi iade alabilirsiniz ama iadeyi sadece pasaport sahibine yaparlar.

veya

Pasaport sahibinin yurda dönüşü yakın bir zamansa,onu bekleyip direk edevletten kayıt yapabilirsiniz.Zaten vergi yatmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam beyler askerligimi Lefkoşa da yapcam. Elimdeki telefonu goturursem 90 gunde kapaniyormus. Mesela 2 ya da 3 gunde bir acsam telefonu yine kapanir mi yani aktif kullanim suresi 80 gun civarinda olsa kapanir mi bilginiz var mi?

2. Diyelim kapandi Turkiye ye donunce kullanabilir miyim

• IsO6 kullanıcısına yanıt
    türkiyedeki kayıt ve kıbrıstaki kayıt birbirinden bağımsız şeyler. Burda kayıtlı olan tlf orda kayıtlı değildir, veya orda kayıtlı olan da burda değil. Kıbrıs ve Türkiye iki ayrı ülke. Orda kapanmış olması burayı bağlamaz, burda kapanmış olması da orayı bağlamaz. Kıbrısta sim kartı takıp açtığınız anda geri sayım başlar, az kullanıyım telefon kapanmasın diye bişey olmaz :)))
  • kcellat kullanıcısına yanıt
    Kıbrıs'ta,bizdeki gibi imei kayıt/kapanma sorunu var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Myhunter kullanıcısına yanıt
    evet artık var.

Yalnız, öğrencilere indirimli kayıt yapılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.