Şimdi Ara

telefon kaç yıllıktır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu ayıda sayarsak 9 aydır kulanıyorum problem yok.Kişiden kişiye değişir.Ama sağlam tel istiyorsan nokıa lumia 525 öneririm nokıa kapağı filan çok dayanıklı kaliteli.Ama windows phone 8 işletim sistemi kötü.
  • Sana kalmış bişey ama telefon 5 yıl kesin dayanır.
  • Bir de batarya için sizce battery doctor falan indirmeli miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben kendime 2013 aralıkta aldım 2016 temmuz ağustosa kadar ömür biçiyorum
    yani 2 buçuk yıl kullanmayı planlıyorum daha önceki cihazlarım da
    samsung l700 dü 2 yıl kullandım
    galaxy y vardı 1 buçuk yıl kullandım onu da
  • quote:

Orijinalden alıntı: GiantModde

Ben bu telefonu 3 yıl falan kullanmayı düşünüyorum sizce bu telefon kaç yıl idare edebilir beni?

öyle kaç yıl filan soracaksan iphone alacaksın. hem kasa olarak hem de işletim sistemi olarak yıllarca dayanır. android'in ara versiyonlarını bile daha yeni çıkmış telefonlar alamayabiliyor. ya da aynı özellikteki bir android alıyor, diğeri alamıyor.
    eşime 4 sene önce bir iphone 4 aldım. ios 4-5-6-7 gördü. hala hiç şikayet yok. taş gibi alet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul.Walker

quote:

quote:

Seneye işi biter. Dayanmaz bu telefonlar.

abi paramız olsa direk xperia L hem ekonomik hem de iyi

Problem o maalesef. Para yok. Diğer telefonlar çok pahalı bizde bu telefona kaldık. Hem telefonlar pahalı hemde para kazanmak zor. Bende de para olsa iPhone alıcam ama para yok işte.

neden bu kadar içler acısı gibi gösteriyosunuz ki bu telefonu? sizin söylediğinize bakılırsa sanki parasız öğrenci tayfadan başka kimsenin tercih etmediği bir telefon zannedilecek.

ben mühendisim, mesele telefon ise param var hatta çok fazlasıyla var. elimde sony xperia ray, iş yerinin verdiği blackberry bold, iş yerinin verdiği galaxy s3 gibi telefonlar olmasına rağmen discovery'yi hem süper akıcı çalışması, hem ekranını beğendiğim hem de inceliğini beğendiğim için para ödeyerek aldım (para ödeyerek diyorum çünkü blackberry bold ve S3 e para ödemedim şirket verdi) ve inanılmaz memnunum.

sadece ben değil, maliye bakanlığında çalışan arkadaşım var o da aldı çok memnun. türk telekomda uzman mühendis arkadaşım var o da aldı çok memnun. türk hava yollarında uzman mühendis arkadaşım var, o da benim gibi iş yerinin kendisine verdiği telefonu kullanıyordu benden gördü çok beğendi o da aldı o da çok memnun hemde aşırı derecede memnun.

ileride ne olur bilinmez belki kaygılarınız doğru çıkar ve sıkıntı yaşarız ama şunu bilin ki bu telefon parasızların tercih ettiği bi ürün değil. bu telefon gerçekten işe yarar çok akıcı çok seri zarif bi telefon.

kaldı ki, bugün piyasadaki çoğu alet pil değişimi imkanı vermiyor. sd kart takma imkanı vermeyen alet çok. benim gibi dağda-taşta uzun mesafeli bisiklet turları yapıp çadırda kalan biri olursanız pil değişimi olmazsa olmaz bir özellik olacak. ve benim gibi bisiklette aksiyon kamera ile çekim yapıp, mola verdiğinde çekimleri telefondan izlemek istersen sd kart olmazsa olmaz bir özellik olacak. bu özellikleri de sağlaması itibariyle süper memnunum telefonumdan.

herkes bir telefona 2.000TL ödemek istemiyor arkadaşlar. ben istemiyorum. param var ama istemiyorum. maliye bakanlığındaki arkadaşımın da, türk hava yollarındaki arkadaşımın da fazlasıyla paraları var ama onlar da bir telefona 2.000TL ödemek istemiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 13 Mayıs 2014; 14:41:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

quote:

quote:

Seneye işi biter. Dayanmaz bu telefonlar.

abi paramız olsa direk xperia L hem ekonomik hem de iyi

Problem o maalesef. Para yok. Diğer telefonlar çok pahalı bizde bu telefona kaldık. Hem telefonlar pahalı hemde para kazanmak zor. Bende de para olsa iPhone alıcam ama para yok işte.

neden bu kadar içler acısı gibi gösteriyosunuz ki bu telefonu? sizin söylediğinize bakılırsa sanki parasız öğrenci tayfadan başka kimsenin tercih etmediği bir telefon zannedilecek.

ben mühendisim, mesele telefon ise param var hatta çok fazlasıyla var. elimde sony xperia ray, iş yerinin verdiği blackberry bold, iş yerinin verdiği galaxy s3 gibi telefonlar olmasına rağmen discovery'yi hem süper akıcı çalışması, hem ekranını beğendiğim hem de inceliğini beğendiğim için para ödeyerek aldım (para ödeyerek diyorum çünkü blackberry bold ve S3 e para ödemedim şirket verdi) ve inanılmaz memnunum.

sadece ben değil, maliye bakanlığında çalışan arkadaşım var o da aldı çok memnun. türk telekomda uzman mühendis arkadaşım var o da aldı çok memnun. türk hava yollarında uzman mühendis arkadaşım var, o da benim gibi iş yerinin kendisine verdiği telefonu kullanıyordu benden gördü çok beğendi o da aldı o da çok memnun hemde aşırı derecede memnun.

ileride ne olur bilinmez belki kaygılarınız doğru çıkar ve sıkıntı yaşarız ama şunu bilin ki bu telefon parasızların tercih ettiği bi ürün değil. bu telefon gerçekten işe yarar çok akıcı çok seri zarif bi telefon.

kaldı ki, bugün piyasadaki çoğu alet pil değişimi imkanı vermiyor. sd kart takma imkanı vermeyen alet çok. benim gibi dağda-taşta uzun mesafeli bisiklet turları yapıp çadırda kalan biri olursanız pil değişimi olmazsa olmaz bir özellik olacak. ve benim gibi bisiklette aksiyon kamera ile çekim yapıp, mola verdiğinde çekimleri telefondan izlemek istersen sd kart olmazsa olmaz bir özellik olacak. bu özellikleri de sağlaması itibariyle süper memnunum telefonumdan.

herkes bir telefona 2.000TL ödemek istemiyor arkadaşlar. ben istemiyorum. param var ama istemiyorum. maliye bakanlığındaki arkadaşımın da, türk hava yollarındaki arkadaşımın da fazlasıyla paraları var ama onlar da bir telefona 2.000TL ödemek istemiyorlar.

Elindeki telefonu 2 yıl kullanamayacağını biliyorsun değil mi ?

• BerkhanBalta kullanıcısına yanıt
    neden iki yıl kullanamayacam? birçok telefonu 3 yıl kullanmışlığım var.

açıklamasız kısa mesaj yazıp geçmezseniz sevinirim.

discovery ye olan bu lanet, bu öfke, bu aşağılama-nefret nedendir onu da anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 13 Mayıs 2014; 16:40:01 >
  • quote:

neden iki yıl kullanamayacam? birçok telefonu 3 yıl kullanmışlığım var.

açıklamasız kısa mesaj yazıp geçmezseniz sevinirim.

discovery ye olan bu lanet, bu öfke, bu aşağılama-nefret nedendir onu da anlamadım.

Böyle bir telefon 2 yıl kullanılmaz.
    Ha telefonu 2 elinle kavrayıp elin terlediği an cebine sokan biriysen ve telefon cebindeyken yavaş yürüyorsan amenna.
    Bunu söyleme sebebim telefon cebindeyken esnediği için kırılabiliyor.
    örneğin bilardo oynarken camı ve kasası çatladı
    ilk mesajında kesin net yargı kullanmışsın 2 yıl kullanılamaz diye den ondan sormuştum ama beklediğimin aksine genel bir cevap geldi.

tabiki malzeme kalitesi iyi değil ve evet çok çok da ince bi telefon olduğu için o da ayrı bi handikap olabilir. bakalım bizde ne olacak.

ben aslında telefonlarını çok temiz kullanırım. ne kılıf ne de jelatin asla kullanmadığım halde hiçbir telefonumu çizmemiştim (nefret ederim bu kılıf-jelatinden, sony telefonum fabrika çıkışı jelatinli gelince telefona jiletle dalıp zorla sökmüştüm o jelatini) taa ki geçenki olaylı bisiklet turuna kadar. çok zorlu bir orman off-road'undan sonra istanbula döndüğümde farkettim ki telefonun ekranını iki yerinden kılcal şekilde çizmişim (ekran açıkken belli olmuyor) normal yaşamımda çizmezdim eminim ama böyle zorlu bi durumda nasıl olduysa çizilmiş. ondan diyorum yani telefonumu normalde temiz kullandığımı düşünürüm ya bakalım..

• quote:

ilk mesajında kesin net yargı kullanmışsın 2 yıl kullanılamaz diye den ondan sormuştum ama beklediğimin aksine genel bir cevap geldi.

tabiki malzeme kalitesi iyi değil ve evet çok çok da ince bi telefon olduğu için o da ayrı bi handikap olabilir. bakalım bizde ne olacak.

ben aslında telefonlarını çok temiz kullanırım. ne kılıf ne de jelatin asla kullanmadığım halde hiçbir telefonumu çizmemiştim (nefret ederim bu kılıf-jelatinden, sony telefonum fabrika çıkışı jelatinli gelince telefona jiletle dalıp zorla sökmüştüm o jelatini) taa ki geçenki olaylı bisiklet turuna kadar. çok zorlu bir orman off-road'undan sonra istanbula döndüğümde farkettim ki telefonun ekranını iki yerinden kılcal şekilde çizmişim (ekran açıkken belli olmuyor) normal yaşamımda çizmezdim eminim ama böyle zorlu bi durumda nasıl olduysa çizilmiş. ondan diyorum yani telefonumu normalde temiz kullandığımı düşünürüm ya bakalım..

temiz kullanımda 1.5 yıl anca götürür

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

çok iddialı bi yargı. illa daha fazla götürür gibi bi iddiam yok ama siz çok kesin konuşuyosunuz.

ben de merak ediyorum bu kadar nefret edilen bi telefon gerçekten de ne kadar götürecek acaba. ilerde bu mesajınızı bulabilirsem yazarım ne kadar kullandığımı. sorun çıkar da tahmininiz tutarsa (en azından benim telefonda tutarsa) onu da yazarım...
  • 3 yil dayanmazsa .... Anladiniz öğrenci adamiz baska cihaz almamiz zor. 6 aylik cihazda yaklasik 30 derece soket yamuklugu ve 2 beyaz leke var oranlarsak 3 yila soket 180 derece donecek ve 12 leke olacak
    Edit: demin baktimda 30 derece cok olmus yaklasik 15 derece yamuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazPlayboy -- 13 Mayıs 2014; 22:32:31 >
  • quote:

çok iddialı bi yargı. illa daha fazla götürür gibi bi iddiam yok ama siz çok kesin konuşuyosunuz.

ben de merak ediyorum bu kadar nefret edilen bi telefon gerçekten de ne kadar götürecek acaba. ilerde bu mesajınızı bulabilirsem yazarım ne kadar kullandığımı. sorun çıkar da tahmininiz tutarsa (en azından benim telefonda tutarsa) onu da yazarım...

bekliyorum hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • isterseniz 10 sene dayanır önemli olan sizin nasıl kullanacağınızdır
  • yıllardır kullanıyorum sorun yok

• yav he he gm olnca ayları düşünücekmişiz LG cok iyidi ya :D geçen seneki amiral gemisine güncelleme cıkartmaktan aciz bütün kullanıcıları tarafından almayın aman ha denılen lg firmasi birden büyük bir telefon devimi oldu ?
  • kullanıma ve şansa göre değişir
  • Eğer hor kullanırsan 1 ayda gider
  • quote:

Orijinalden alıntı: aBouT

yav he he gm olnca ayları düşünücekmişiz LG cok iyidi ya :D geçen seneki amiral gemisine güncelleme cıkartmaktan aciz bütün kullanıcıları tarafından almayın aman ha denılen lg firmasi birden büyük bir telefon devimi oldu ?

lg telefon yaparken genmobıle daha portakaldı,ama yok hala trolluk yapacam dıyorsam anlat anlat sen heyecanlı oluyor..

/>
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.