Şimdi Ara

Telefon için telelens

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefonum için telelens arıyorum. Ama en az 18x zoomlu olması gerek 20-25 de olur. Mümkünse zoom in-out özellikli olması lazım. Amacım Ay ve yıldız gibi şeyleri fotoğraflamak. Çok iyi netleyen kaliteli telelensler kullanan varsa rica etsem yardımcı olabilir mi?

• Yıldız fotoğrafı zoom ile çekilmez..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • uzun pozlamayla az da olsa birşeyler yapılıyor :) ama önemli olan ay çekimleri daha çok

önerilere açığım
  • 1-https://tr.aliexpress.com/item/APEXEL-18X-Teleskop-Yak-nla-t-rma-Cep-Telefonu-Lens-iPhone-Samsung-Ak-ll-Telefonlar-i/32835258146.html?spm=a2g0o.cart.0.0.3e093c00CbjS3j

2-https://tr.aliexpress.com/item/TOKOHANSUN-40x60-yak-nla-t-rma-Monok-ler-Teleskop-Geni-a-B-y-te-Teleskop-Cep/32948803048.html?spm=a2g0o.cart.0.0.3e093c00CbjS3j

Bu 2 ürünü araştırdım. 18X olan kaliteli görünüyor ama 40x60 yazan gerçekten 40x mi yakınlaştırıyor bilmiyorum. Fotoğraflara göre performansı 20-25x civarı gibi. İndirim günleri varmış o yüzden almak istiyorum.

Yardımcı olabilecekler var mı acaba?

• Optikde bir kural vardı diye hatırlıyorum. Mesela 10x50 bir dürbünü 10x70 yapınca ağırlık 2 katına çıkıyor.

Örnek vereyim: bende olympus 10x50 dürbün var ve ağırlığı 800 gram. Gerçek bir 40x60 dürbün nerden baksanız 3 kiloyu bile aşacaktır. O yüzden sayılara aldanmayın. Aynı ürününün başka sitelerde incelemelerine bakın.

• En ucuzu aliexpress'te hocam. İndirim günleri varmış son 3 gün. Normalde 17-20 Dolar

Apexel'i almayı düşünüyordum ama bazı kargolar gelmiyormuş. Ek olarak vergi de geldi. Bana 70-80 TL'ye mal olacak. İndirimler bitse 120-130 TL'yi bulacak. Ekşisözlükte yorumları okuyorum hiç kimsenin ürünler gelmiyormuş. Bu gidişle almayacağım ama ürün aklımda kalacak :(
  • Bu gibi urunler bana bos geliyor yuksrk zoom+kalite ciddi para ister

• Hocam ben bu ürünlerden iphone için olandan almıştım 1 kere kullandım cacık bir alet paranıza yazık almaya değmez. Sonra geniş açı alayım dedim aliexpress ten ama onlarda cacık çıktı ucuz lensler bir işe yaramıyor şuan elimde moment wide lens var kenarlarda bozulma yapmıyor dandik lensler gibi aynı moment macro ve tele lensleride var onlara bakabilirsin ama az pahalı
  • bu ürünlerin kaliteli olacağını zannetmiyorum.
    yine de alıp kullanan varsa yorum yaparsa güzel olur.
  • Apexel'in çok kaliteli ürünleri var ihtiyacınız olan 36X veya 60x modeli.

576 TL APEXEL HD 60X Telefoto Lens
    https://tr.aliexpress.com/item/4000144319496.html

265 TL APEXEL HD 36X Telefoto Lens
    https://tr.aliexpress.com/item/33029841758.html

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• cohannan kullanıcısına yanıt
    Apexel'in 18X olanını almıştım kullanıyorum memnunum. Bir süredir yenisini araştırıyordum ama harbiden pahalı :)

Ay'dan ziyade yüksek irtifadaki uçakları izlemek, fotoğraflamak ve video için istiyorum. Aynı ürün yüksek irtifadaki uçakları nasıl çeker bilmiyorum detaylı araştırmak lazım.

Teşekkürler yine de :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

Apexel'in 18X olanını almıştım kullanıyorum memnunum. Bir süredir yenisini araştırıyordum ama harbiden pahalı :)

Ay'dan ziyade yüksek irtifadaki uçakları izlemek, fotoğraflamak ve video için istiyorum. Aynı ürün yüksek irtifadaki uçakları nasıl çeker bilmiyorum detaylı araştırmak lazım.

Teşekkürler yine de :)
    Konu başlığında "Amacım Ay ve yıldız gibi şeyleri fotoğraflamak" demişsin şimdi de "uçakları izleyip fotoğraflamak" diyorsun! Böyle giderse yakında yine hedef ufaltmak zorunda kalacaksın. Bence sen farklı niyetlerle kullanacaksın ki bir dediğin bir dediğini tutmuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.