Şimdi Ara

imei sorgulama ve Apple garanti sorgulama (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
21
Favori
6.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Arkadaşım sıfır olsun ikinci el olsun faturası olan bir adet iPhone 11 telefonum olduğunu varsayalım bu telefonun bir şekilde IMEIsi kapyalandığında ben bu telefonu GSM olarak kendi hattımla çalışır şekilde kaydedebiliyorum senin dediğinden bu anlaşılıyor fakat ben bu telefonu başkasına satabilir iyim? Başkası bu telefonu alsa kendi hattını takıp kullanabilirim ? Bunların cevabını bilmiyormusun?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Fatura kimin adına kayıtlıysa sadece o kişiyle eşleştirilebiliniyor. O yüzden diyorum çöp oluyor diye. Telefonun ömrü bitene kadar kullanacaksın ne eşin dostun kullanabilir ne de satabilirsin.

• Neden kaldırmasını istediniz ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Doğru ama bu kontrollerin hepsini yapabilmek gerçekten zor. O kadar çok kontrol edilecek şey var ki insan bunların bazılarını unutabilir bile. Ciddi bir süre de istiyor, her satıcı da böyle beklemeyebilir. Kimisi "hadi la al artık" modunda takılabilir. Teoride güzel ama pratikte o iş biraz zor gibi. Ben ilk akıllı telefonumu 2013'te ikinci el almıştım. Fatura tarihi-garanti durumu, aksesuarlar, IMEI ve telefonda fiziksel hasarlar var mı yok mu diye bakmıştım. Gerisi yok. Face ID'ler, Icloud'lar, ekran kanırtmalar, of ki ne of.  Hayır bir de ekran kontrolü yaparken ekranı eline alsan adam diyecek napıyorsun, sen bozdun. Al sana kavga.   Cins cins insan var. Gerçekten artık ikinci el akıllı telefon almak da ikinci el otomobil almaya doğru gidiyor gibi, yakında bunun için ekspertiz uzmanı tutmak gerekecek.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 15 Mart 2022; 13:40:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu sözleşmenin yasal bir geçerliliği var mı ? Herhangi bir şahit yok karşı taraf ben imzalamadım derse ne olacak.

• Hocam ya sifir ürün tr garantili ise problemli olsa kaç yazar

• Gerçekten süpersiniz,ben sizin firmanız var o firmayı önereceksiniz diye kötü düşünmüştüm özür dilerim. Bilgiler içinde gerçekten çok teşekkürler,ancak tek bir konuda size katılmıyorum,1-3 senelik cihazların pil sağlığının %90 üzeri olması pil değişimini işaret eder gibi birşey yazmıştınız ancak bu yanlış, 8 aylık iphone cihazımın pil sağlığı hala %100. Tamamen pil şarj sıklığı ve şarjı nasıl yaptığınızla alakalı. Ben düşük amperli temazsız şarjla yapıyorum pilim 2 gün rahatlıkla gidiyor tek sorun 5-6 saatte şarj oluyor onuda uyku zamanına denk getirdiğim için sorun olmuyor.

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Hangi cihazla şarj ediyorsunuz, düşük amperle şarj etmek pil sağlığı mı koruyor?

• LucidDream L kullanıcısına yanıt

İş hukuki boyuta dökülürse imza ve yazı örneği karşılaştırması ile kimin yazdığı ortaya çıkar merak etmeyin. Yeterki karşı tarafın eli ürünü olsun.

• Mexxwelll kullanıcısına yanıt
    Baseus un masa üstü şarjıyla.

• Eline sağlık hocam

• ileride şuanki oto expertiz gibi telefon expertiz sektörü olabilir )

• Bunların hiçbirini yapamıyorsanız dahi telefon alırken IBAN numarasına parayı gönderin. Elden teslimat yapmayın.

Açıklama kısmına da telefonun imei numarasını, aldığınız şahsın Türkiye Cumhuriyet kimlik numarasını - adını- soyadını ve telefonu satın aldığınızı yazın.

• İyi güzel de sözleşme yapalım deyince hiçbir telefoncu kabul etmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladığım kadarıyla konuyu açan arkadaş telefon olarak sadece Apple cihazları görüyor, diğer tüm cihazlar hesap makinesi olmalı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.