Şimdi Ara

Teleflex GFI Kullanıcıları İletişim Topluluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
4.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Donanım Haber'de neredeyse her marka LPG kiti için bir iletişim, sorun çözme, paylaşım konusu mevcut.
    Ne kadar kullanıcısı vardır bilmiyorum ama, şu an kullanıyor olduğum Teleflex GFI kitlerle alakalı böyle bir konuya rastlamadım ve bu konuyu açmaya karar verdim.

Öncelikle kendi aracımdan ve kitimden bahsedeyim.
    2004 model, 190 beygir gücündeki 2,4 litre motora sahip olan bir Honda Accord Executive sahibiyim. Aracımı alır almaz İstanbul Başak Otogaz'da Dursun Bey ve ekibi tarafından montaj işlemi gerçekleştirildi.
    Taahhüt ettikleri üzere arıza ışığım hiçbir zaman yanmadı.
    Tüketim verilerine gelince.
    Kışın gördüğüm en yüksek tüketim 12,5 litre/100 km (Aşırı yoğun sabah ve akşam trafiği/İSTANBUL) oldu. Bu değer Honda Accord'un katalog değeri olan 13,7 litre/100 km değerinden daha düşük. (Benzinde de bu kadar yakımıyor zaten)
    Şu ana kadarki en düşük tüketim ise 8,2 litre/100 km oldu. Bu değer 90-100 km/s sabit hızla, kışın 2 kişi + dolu bagaj + kar lastikleri ile elde edildi. (Honda Accord katalog uzun yol verisi 6,9 litre/100 km)

Aracın en son testinde elde edilen değer ise 11 litre/100 km oldu (5 kişi + klima + 150 km İstanbul içi + 400 km 140-150 km/s sabit hızda otoban seyri)

Aracımla ilgili yaşadığım sadece ufak bir sorun var. Eğer depom çeyrek kapasitenin altına düşmüşse ani hızlanmalarda (i-Vtec sistemi subap zamanlamasını daha fazla havaya göre değiştiriyor) çok kısa bir yığılma yaşıyorum. Sanki LPG basıncı daha fazla havaya anlık olarak yetişemiyormuş da bir süre sonra durumu kotarıyormuş gibi. İlk fırsatta bu durum için servise gideceğim.

Araçla alakalı memnun kaldığım durumlardan biri yüksek süratlerde bile benzine geçmiyor oluşu. Bazı arkadaşlarımın (başka marka LPG kitlerinde) sollamaya çıkarken ellerini LPG-Benzin seçici düğmesine götürdüklerine şahit oluyorum.
    Bu durumu hiç yaşamadım. Hatta aracımı triptronik vites konumunda dördüncü viteste devir kesici devreye girene kadar zorlayarak yüksek süratlere çıkıp uzunca süre böyle seyrettim ve benzine geçişi hiç yaşamadım.

Şu an için aklıma gelenler böyle.
    Lütfen sizler de konuyla alakalı paylaşımlarınızı esirgemeyin.

Saygılar...

• sanırım teleflex kullanıcıları iletişimi pek sevmiyor :) şaka bir yana ben de aracıma 2 ay once teleflex montajı yaptırmıs ve rölanti dalgalanması sorunu yasamıstım daha sonra olayın gaz kelebeginin montajının düzgün yapılmamasından kaynaklandıgı ortaya cıkmıstı su an icin herhangi bir sıkıntım yok yalnız tek sevmedigim özellik gaz bitime yakın sinyal vermemesi onun yerine gaz bittiginde fare ciyaklaması gb bir sesi sürekli cıkarması bir de birkac gündür gaz bitmeye yakın arac ani tekleme-kesinti yapıyor bunun sebebi acaba aldgım gazın kalitesi midir yoksa baska bir sıkıntı mı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirbilir81 -- 4 Ağustos 2011; 13:42:20 >
  • hepinize selam,
    dün suzuki grand vitara 2.0 2007 aracıma TELEFLEX taktırdım. ama taktırmadan önce aynı özelliklerdeki araçları araştırdım, kullanıcılardan şikayetlerini dinledim memnuniyetlerini dinledim ve TELEFLEX için hiç bir sorun yaşamayan Ankara lı bir grand vitara kullanıcısına güvenerek, Tunalı dan Serdar bey le görüştüm çok yardımcı oldu gayet net ve açıklayıcı bilgiler verdi. 27 si akşamı aracımı teslim ettim. ve 28 i akşamı yağlama sistemi takılmış ve ayarları yapılmış olarak teslim aldım. lpg yi fulleyip Bolu ya 50 tl. lik yakıtla 180 km yolu sorunsuzca ort. süratim 120-140 ve keyfle döndüm. servis çalışanlarına ve Serdar bey e hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu bir reklam değildir. Serdar beyi ve Tunalı motorlu araçları tanıyalı 2 gün oldu ve hiç bir çıkarımda yoktur. benim aracımda sorunsuzca çalışacağındada eminim. sizde karar verirken kendi aracınızla muadil araçları araştırıp memnuyetlerini alarak karar verin reklamları ve karalamaları dikkate almayın bire bir araç kullanıcılarını dinleyin. BU BENİM FİKRİM. tekrar teşekkür edrim.

• teleflex kullanıcılarına seslenıyorum :) araclarınızda performans düşüşü yasadınız mı? yokuşta çekişin azaldıgını hıssedıyormusunuz? yada mesela aracınızın 0-100 hızlanma suresı bariz sekılde dusuyor mu? soruyorum cunku 2006 civic aracımda 100'e 9.5 sn'de cıkarken brc taktırdıktan sonra 13sn'de ancak cıkabılıodum:s
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctnr

teleflex kullanıcılarına seslenıyorum :) araclarınızda performans düşüşü yasadınız mı? yokuşta çekişin azaldıgını hıssedıyormusunuz? yada mesela aracınızın 0-100 hızlanma suresı bariz sekılde dusuyor mu? soruyorum cunku 2006 civic aracımda 100'e 9.5 sn'de cıkarken brc taktırdıktan sonra 13sn'de ancak cıkabılıodum:s

Merhaba.
    Bahsettiğiniz duruma benzer bir performans düşüşü yok.
    Ben 190 beygirlik Accord kullanıcısıyım.

Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

teleflex kullanıcılarına seslenıyorum :) araclarınızda performans düşüşü yasadınız mı? yokuşta çekişin azaldıgını hıssedıyormusunuz? yada mesela aracınızın 0-100 hızlanma suresı bariz sekılde dusuyor mu? soruyorum cunku 2006 civic aracımda 100'e 9.5 sn'de cıkarken brc taktırdıktan sonra 13sn'de ancak cıkabılıodum:s

Merhaba.

Selamlar

5 aydır teleflex kullanıyorum ben de bu tarz bir sorunla karşılaşmadım (9,5 dan 13 sn bayagı bir fark demek brc'de de olmaması lazım) başka bir sorun vardır, lpg ayarı vs gb

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirbilir81

quote:

quote:

Merhaba.

Selamlar

5 aydır teleflex kullanıyorum ben de bu tarz bir sorunla karşılaşmadım (9,5 dan 13 sn bayagı bir fark demek brc'de de olmaması lazım) başka bir sorun vardır, lpg ayarı vs gb

bende öyle düşünüyorum ama montajı yaptırdıgım yere götürdüğümde olur normal demişlerdi bende üstelemedim.performans kaybı olmayacagına dair garanti almadan da taktırmak istemiyorum acıkcası tunalıyla görüşcem sanırım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadirbilir81

quote:

quote:

Merhaba.

Selamlar

bende öyle düşünüyorum ama montajı yaptırdıgım yere götürdüğümde olur normal demişlerdi bende üstelemedim.performans kaybı olmayacagına dair garanti almadan da taktırmak istemiyorum acıkcası tunalıyla görüşcem sanırım

tunalıyla konustum performans kaybı olmayacagına dair garanti verdiklerini,istersem alfa kullanıcılarıyla benı konusturabıleceklerını soyledıler.bi de gidip yerinde konuscam ama sanırım teleflex taktırcam.nakit fiyat 2200 suan.1hafta sonra 2300 olacakmış

• Merhaba bende imzamdaki aracıma teleflex düşünüyorum!kullanıcı arkadaşlar kitin performansı nasıl? benim aracım gibi yüksek devir çeviren araçlarda kullananlar 0-100 veya ani sollamalarda sorun yaşar mıyım?yoksa biraz daha gömülüp 2600 fiyat biçilen prins daha mı performanslı ve mantıklı olur?yardımcı olur musunuz?selamlar
  • bundan önceki aracımda atiker kullanıyordum sık arıza cıkarttıgı icin bezmiştim yalnız onda bile performans bakımından bariz bir düşüş yaşanmıyordu ancak bayır yukarı araç dolu ve klima açıkken lpg li veya benzinli gidişte hafif bir fark hissediliyordu hatta ne yalan söyleyim sorunlar sebebiyle atiker servise gidiş gelişlerim sonunda artık nasıl bir ayar yaptılarsa arac lpg de daha performanslı hale gelmişti:)) (1.4 motor için) yani bildigim kadarıyla (turbo motorlar konusunda fikrim yok ancak) herhangi bir marka sıralı lpg sisteminin düzgün bir ayar ve dogru montaj ile öyle aşırı derecede bir performans kaybı yaşatmaması lazım
  • 2011 focus aracıma ankara tunalıda Teleflex GFI sistem taktırdık.2100 tl ye şu an için hiç bir çekiş kaybı yok benzinle hemen hemen aynı çok memnunum20 tl lpg ile 87 km gitti.araç ortalama 110 km/s den aşagı düşmedim
  • 90 TL LPG= 430KM
  • bende de 3 yıldır teleflex var... Çekişte var olan, ama çok da hissettirmeyen bir düşüş var. Ayrıca gaza yüklenince çok kolay benzine geçiyor... Bir bakıma girmesi lazım herhalde...
    ama teleflexin güzel yanı kaputu açtığınızda LPG olduğuna dair bir işaret olmaması
  • İstanbul'da adam gibi servisleri kalmamış, gaz kokusu geliyor arabadan, iyi bir usta bileniniz var mı İstanbul'da?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsunamic

İstanbul'da adam gibi servisleri kalmamış, gaz kokusu geliyor arabadan, iyi bir usta bileniniz var mı İstanbul'da?

Ümraniye'de Başak Otogaz'dan Dursun Bey'e ulaşın.

Fatih Kaptan yönlendirdi deyin. Yardımcı olacaklardır.

Selamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tsunamic

İstanbul'da adam gibi servisleri kalmamış, gaz kokusu geliyor arabadan, iyi bir usta bileniniz var mı İstanbul'da?

Ümraniye'de Başak Otogaz'dan Dursun Bey'e ulaşın.

Fatih Kaptan yönlendirdi deyin. Yardımcı olacaklardır.

Selamlar.

Üsküdar Automed'e gittim, cihazla kolaçan ettik tüm bağlantıları, yerinden oynamadı alet, motor kokusu olduğu konusunda mutabık kaldık, teşekkürler referans için bir dahaki sefere oraya uğrarım.
  • Ben de dün aracıma teleflex taktırdım.izlenimlerimi buradan paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sheyhzade26

Ben de dün aracıma teleflex taktırdım.izlenimlerimi buradan paylaşırım.

Hayırlı olsun.

Aracınızı, montaj bayisini ve izlenimlerinizi paylaşırsanız seviniriz.

Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sheyhzade26

Ben de dün aracıma teleflex taktırdım.izlenimlerimi buradan paylaşırım.

Hayırlı olsun.

Aracınızı, montaj bayisini ve izlenimlerinizi paylaşırsanız seviniriz.

Selamlar

Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım.Fakat sabahları çok soğuk olduğu için gaza geçiş zor oluyor.İş yerim çok yakın 1-1.5 km.İşe gidene kadar gaza geçmiyor.Şu anki tek olumsuz durum bu.Bunda kitin bir kusuru yok tabiki,araba yeterli sıcaklığa ulaşmıyor bu mesafede.Saygılar
  • subaru forester marka aracına arkadaşım prins taktırdı.çok memnun.teleflex sayfasında subarunun teleflex ile anlaşması var diye yazmasına rağmen..Bende senin gibi bir yıl önce prins araştırırken teleflex marka sını gördüm.gittim görüştüm.bu arada aracım astra j ...adamlar bana 5 taahütü hemen söylediler arıza lambası yanmayacak sabah çaılşma zorluğu olmayacak...gibi...Bende güvendim konuşmak için gittiğim gün aracı bıraktım.ertesi gün aracı almaya gittim dakka bir gol bir aracın arıza lambası yanıyor.o dönemde bu konu ile ilgili ben onlara internetde dolaşan haberleri iletmeme rağmen kesinlikle biz farklıyız aracınızda arıza lambası yanmaz dedikleri için montaja bıraktığım aracın lambası söylediğim gibi yandı.ogün istanbula gitmem gerekiyordu siz gidin gelin birşey olmaz dediler oysa internet sitelerinde arıza lambası yanarken kullanılan araç ile ilgili problemleri kendileri yazmışlar.gittim geldim aracı defalarca denedeiler ama arıza lambası sönmedi.Bu dönemde aracı kullandığım için net söyleyeyim sabah lpg ye geçerken araç zorlanıyordu bunu da arıza lambası yanmasına bağladılar.araç bir daha ayara gelmeyecekti.ama defalarca gitti.sonuçta çözemiyeceklerinden dolayı sistem aracımdan söküldü.sistem sökülünce aracı orjinale çevirmeye yazılı söz verdiler ama maalesef onuda yerine getirmediler.artık sen bilirsin istersen cep numaramıda veririm gçrüşürüz.Teleflex mi aman aaaa...Arkadaşım daha önceki aracıda prins olduğuiçin yine prins taktırdı.ogünden sonra lpg için servişe gitmedi.
    Mazda 2 aracım var ona landirenzo taktırdım.ondan çok memnunun.fiyatına göre kailteli bir kit ama enjektörleri çok sesli...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.