Şimdi Ara

TeleDünya HD Set Top Box Seçimi? Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
3
Favori
44.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

teledünyanın hangi HD set top box ı daha kaliteli görüntü veriyor????
    SD yayınlarda ve tüplü TV de scart ile de kullanılabilir.... hangi HD set top box daha iyi SD görüntüsü sağlar?

bilgili ve tecrübeli arkadaşların yorum ve önerilerini rica ediyorum...

1. seçenek: POZİTEK OHC 1600C (HD)

2. seçenek: POZİTEK OHC 3700C (HD)

3. seçenek: NEXT HC-12 (HD)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 30 Aralık 2011; 13:57:34 >

• şimdi yeni aboneliklerde next veriyorlar..... bana next in en dandik ürünlerinden biri gibiymiş gibi geldi.... ne dersiniz?
  • Arkadaşım,

Next yeni bir cihaz ancak 2 yıldır pozitek 3700C kullanan biri olarak bu cihazı SAKIN ALMAYIN diyebilirim. Bu kadar dandik bir cihaz olabilir. Hiçbir özelliği olmadığı gibi Benim kullandığım cihazın kendini kilitleme, donma sorunu vardı. Kaç kere arıza kaydı verdim bilmiyorum ama sorunu gidermeyi bırakın, anlama konusunda yetersiz kaldılar. Sorun şuydu yayını göstermeye devam ediyor ancak cihaz belli bir süre, ki bu süre şansınıza göre 15 saniyede olur birkaç dakikada, hiçbir komuta cevap vermiyor. Ne kanal değiştiriyor, ne ses açıp kapıyor hiçbir şey yapılamıyor. Sonradan araştırınca bu cihazda bu sorunlara rastlandığını öğrendim. Örneğin şikayetvarda bu sorunu yaşayan başka kişilerin şikayeti vardı. Teledünya yetkililerine cihazı servise verene kadar bile çok uğraştım. Şükür aldılar ve bırakın 20 işgününü 30 işgününü 40 gündür cihaz yok. İkame cihaz verdiler ama yemem:) Kanuni hakkımı kullanacağım ya para iadesi alacağım ya da riske girip next in cihazını alacağım. Para iadesi almaya karar verisem modül alıp Teledünyayı o şekilde izlerim. Aşağıda next cihazın kullanım kılavuzu olan bir link verdim. Bu linke göre özellikleri pozitek cihaza göre çok fazla. En azından usb meyda oynatıcı desteği ve usb yayın kayıt özellliği var. Tabi ki kullanım deneyimi önemli ama ben henüz kullanıcı deneyimi bulamadım. Tek söyleyebeileceğim pozitek cihazlardan uzak durun. Görüntü kalitesini bırakın cihazın çalışması sorunlu. Uzun süreli kullanımlarda bırakılan ikame cihaz da takılma yapıyor. Hatta bir ara cihazın kumandası da sapıttı. Kanal değiştirmeye çalışıyorsunuz cihaz sesi açıyor, ses açıp kapama komutu veriyorsunuz kanal atıyor şeklinde bir sorun vardı ama o giderildi.

http://www.scribd.com/doc/76706356/Teledunya-Next-Hc-12-Dvb-c-Hd-Kullanim-Kilavuzu

Saygılar
    İyi Yıllar

• next i teledünya abone merkezinde deneme şansı buldum....
    kanal geçişleri ortalamanın üstünde uzun sürüyor bazı arkadaşlara ızdırıap bile gelebilir......
    uzaktan kumanda algılamasında da bazı zamanlarda gecikmeler olduğunu gördüm.....
    anlaşılan teledünya abonelerine adam gibi bir set top box veremiyecek....
  • ben 1.5 yıldır POZİTEK OHC 3700C kullanıyorum.Bazen komutlara geç cevap veriyor.Mesela ses açma tuşuna basıyorum 2 sn falan sonra açıyor sesi. Her 20 komuttan 1 inde oluyor diyebilirim.
  • pozitek 3700C ve next hd receiver ı kullanıyorum suan . Kanal geçiş hızları nerdeyse aynı . Pozitek ın menusu daha hosuma gidiyor . fakat pozitec te kanal geçişlerindeki bazen donmalar next cihazda yok . next cihaz ısınma yok . pozitek cihaz ısınıyor . next cihaz daha ufak boyutlarda eternet ve usb girise sahip pvr olarak kullanılıyor herhangi bir usb bellek veya hdd i baglıyarak kayıt edebiliyorsunuz kanalları kayıt ederken dıger kanalları seyredebiliyorsunuz . next in kumandası kaliteli gorunmuyor fakat pozitekteki gibi gec algılama veya takılma sorunu yaşamadım . pozitek in kumandasıda kaliteli sayılmaz . sormak istediginiz sorular varsa cevaplamaya calsıyırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: quikcem

pozitek 3700C ve next hd receiver ı kullanıyorum suan . Kanal geçiş hızları nerdeyse aynı . Pozitek ın menusu daha hosuma gidiyor . fakat pozitec te kanal geçişlerindeki bazen donmalar next cihazda yok . next cihaz ısınma yok . pozitek cihaz ısınıyor . next cihaz daha ufak boyutlarda eternet ve usb girise sahip pvr olarak kullanılıyor herhangi bir usb bellek veya hdd i baglıyarak kayıt edebiliyorsunuz kanalları kayıt ederken dıger kanalları seyredebiliyorsunuz . next in kumandası kaliteli gorunmuyor fakat pozitekteki gibi gec algılama veya takılma sorunu yaşamadım . pozitek in kumandasıda kaliteli sayılmaz . sormak istediginiz sorular varsa cevaplamaya calsıyırım

görüntü kalitesi olarak karşılaştırırmısınız?
  • sanırım aynı veya belki biraz daha iyi pozitek
  • NEXT HC-12

MPEG2 SD, MPEG2 HD, H.264/AVC SD, H.264/AVC HD
    Yerleşik Conax Modül
    Otomatik PAL/NTSC Çevirme
    1000 TV ve Radyo Kanalı hafızası
    32 Farklı Favori grubu belirleyebilme olanağı
    Değişik Favori Kanal Düzenleme Seçenekleri ( Kanalları Listede Taşıyabilme, Atlatma,
    Kilitleme )
    Çoklu OSD Dil Desteği
    7 Günlük Elektronik Program Rehberi desteği
    USB Aygıta Kayıt yapabilme ve Timeshifting özelliği
    MP3 Müzik Dosyalarını Çalabilme, Resim Albümleriniz için slayt show olanağı
    Grafik OSD Ekranda Canlı Yayın İzleyebilme
    Kanallar İçin Yaş Sınırlaması olanağı
    Kolay Kullanımlı OSD Menü
    8 Timer programı yapabilme olanağı.
    Altyazı desteği DVB EN300743 ve EBU
    VBI ve OSD üzerinden Teletext desteği DVB ETS300472,
    Son Kanal Hafızası
    Otomatik Kanal Listesi ve Güncelleme Özelliği
    FAT16/FAT32/FAT12 ve NTFS disk format desteği
    JPEG/BMP/ Muzik/ Video/ Kayıt Dosyalarını tarayıcıda görüntüler ve destekler
    Hızlı İleri/Hızlı Geri 2/4/8/16/24,Yavaş İleri/Yavaş Geri 1/2, 1/4, 1/8, Ayraç Oluşturma /
    Ayraça Atlama
    Ethernet Bağlantısı
    480i/p, 576i/p, 720p, 1080i
    Oyunlar

• önce 3700 ü kullandım.kumandadan tıkaldığım zaman hızlı geçişler veya donmalar yaşıyordum..abonelığımı eşimin uzerıne alıp 1600c den aldım.hıç hızlı geçiş veya donma yaşaamdım..next hakkında hıçbir bılgım yok kolay gelsın
  • next te usb stıck veya hdd ye tv den kayıt özellıgı var pvr gıbı bence kesınlıkle on basar dıgerlerıne kanal gecıslerı bıraz daha yavas pozıtek 1600e gore ama herturlu next derım sırf kayıt ozellıgınden dolayı
  • Diğer modelleri bilmiyorum ama
    Next Hc-12'nin işlemcisi ALi 3602
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga64

Diğer modelleri bilmiyorum ama
    Next Hc-12'nin işlemcisi ALi 3602

evet bu işinde üzerine gidelim bakalım hangisi daha hızlı daha iyi işlemci kulanıyor....
    tuner devresi içinde acaba teknik özellik ve kullanılan komponent bilgilerini bulup karşılaştırabilirmiz? bakalım...
  • arkadaşlar bende önümüzdeki hafta baglıtıcam hangi receiverı seçmeliyim çok kararsız kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpacino55

arkadaşlar bende önümüzdeki hafta baglıtıcam hangi receiverı seçmeliyim çok kararsız kaldım.

next hc-12 veriyorlar.....başka şansın yok.... ama ikinci el bulabiliyorsan elbette seçenekler artıyor....
  • next 'i tasarlayan zeki insanlar arkasına stereo analog çıkış koymaya üşenmişler. HDMI yanında birde spdif dijital ses çıkışı var. Decoderli bir dijital ses sisteminiz yoksa analog sisteminiz varsa ayvayı yediniz. Hele benim gibi ufak monitör kullanıyor ve onun hoparlorlerine muhtaç kalacaksanız daha da kötü.

Ucuza dijital dekoder bkaıyorum şimdi

gerek kalmadı decodere falan çözdüm sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 6 Ocak 2012; 18:43:29 >
  • next hc-12 de bir sorun var....

alalı pek fazla olmadı ama aldığımdan bu yana 4-5 kere kendi kendine rastgele zamanlarda kapandı...
    bir arkadaşım da aynı sorundan muzdarip

bu sorunu yaşayan başka kimse var mı???
  • Bana olmadı hocam daha bu sabah taktılar gerçi 1 saat önce yeni kapattım açtım ilk defa ve açılışta yeni yazılımı yükledi karşıdan update etti 5dk falan sürdü. Sanki görüntü kalitesi biraz daha iyi oldu gibi geldi ama pisklojiktir herhalde bilemicem :D
  • Evet son yazılım güncellemesiyle kanal kadetmede saçmalamış durumda. Çoğu kanalda bu kanalı kaydetmenize izin yoktur çıkıyor. Saçma sapan kanallar kayda izin verirken örneğin okanı kaydetmek istediğim TV8 kanalında bu kanal kayda izin vermiyor diyor. Ne alaka yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Evet son yazılım güncellemesiyle kanal kadetmede saçmalamış durumda. Çoğu kanalda bu kanalı kaydetmenize izin yoktur çıkıyor. Saçma sapan kanallar kayda izin verirken örneğin okanı kaydetmek istediğim TV8 kanalında bu kanal kayda izin vermiyor diyor. Ne alaka yahu.

tf forumda okumuştum..... next firması artık eskisi kadar iyi değil çok kötüleşti çıkan receiver yazılımları berbat demişlerdi
    sadece teledünyanın değil diğer uydu receiverlarında yeni güncel yazılımları berbatmış.... millet eskiye dönme yolları arıyordu....
    hatta biri next in içinde next in aleyhine çalışanlar var galiba diye yazan olmuştu
    next eski next değil.... next in kalitesi düştü ama teledünya standart receiver diye bize veriyor... saçmalığa bak

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.