Şimdi Ara

Tel suya düştü 2 sorunu var garantiden çıkarmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
24.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Suya düştü: bluetooth ve hafıza kartı girişi çalışmıyo onun haricinde herşey normal garantiye yollasam yaparlarmı yoksa kullanıcı hatası deyip gerimi yollarlar?

Tel: Nokia3120c

• quote:

Orijinalden alıntı: india_ipekyolu

Suya düştü: bluetooth ve hafıza kartı girişi çalışmıyo onun haricinde herşey normal garantiye yollasam yaparlarmı yoksa kullanıcı hatası deyip gerimi yollarlar?

Tel: Nokia3120c

aklından geleni uydur alırlar

tecrübem var

• Hiç garantiye yollayan yokmu telefonunu?
  • Eğer metal ayaklar oksitlenme yapmışsa garanti dışı kalır..

Bluetooth un onunla alakası varmıdır bilmem ama hafıza kartı girişi için de eğer bu suya düşmüş ıslanmış vs derlerse sürekli cebimdeydi çok terliyorum o yüzden olmuştur kesin suya düşse garanti dışı kalacağını biliyorum zaten getirmezdim hiç dersin çıkarsın işin içinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: MzLgNy

Eğer metal ayaklar oksitlenme yapmışsa garanti dışı kalır..

Bluetooth un onunla alakası varmıdır bilmem ama hafıza kartı girişi için de eğer bu suya düşmüş ıslanmış vs derlerse sürekli cebimdeydi çok terliyorum o yüzden olmuştur kesin suya düşse garanti dışı kalacağını biliyorum zaten getirmezdim hiç dersin çıkarsın işin içinden

Vay hocam dahisin ya cebimde terden ıslanmış ha 40 yıl düşünsem aklıma gelmez bu arada oda garanti dışı olmaz mı?

• bosuna gonderme. ben e71 i yaptiramadim.sorunu icine yagmur damlasi gitmis buda sivi temasina giriyormus :)
  • Board suya temas ettiğinden itibaren 2-3 gün içerisinde oksitlenmeye başlar,teknik servis elemanları sıvı temaslı cihazlarla pek uğrasmazlar,şevkini kırmak gibi olmasın ama pek işe yarayacağını sanmıyorum ama yinede bi götür göster.İnanmazlar ama sen yinede salla bişiler.Yalandan kim ölmüş
  • doğru dürüst yalan uydur
  • quote:

Vay hocam dahisin ya cebimde terden ıslanmış ha 40 yıl düşünsem aklıma gelmez bu arada oda garanti dışı olmaz mı?

Ben zamanında test ettim merak etme (:

Bendeki 5700 Xpress Music'in kulaklık girişinde de vardı benzeri.Sıvı teması olmadığı halde bana öyle dedi teknik servisteki eleman.Bi çıkışmıştım orda ne diyosun sen falan diyerek ben kulaklık çalışmıyor diyorum sen gelmişsin bana altındaki jack'ın oksitlenmesinden bahsediyorsun sürekli cebimde telefon terlediğimden dolayı nemlenmiştir ben ne yapayım yani,üstelik o kadar sıvı teması olsa ekran gider tuşlar basmazdı dedim basıyor mu tuşlar basıyo,ekran da görüntü var mı var,telefon çalışıyor mu çalışıyor.. O zaman sana susmak düşer diyince zöhnk diyerek kaldı tabi. Sonra yeni kulaklık verdiler tabi sen de aynı şekilde bir dene istersen (=

• Telefonun arka kapağı açılır pil çıkartılır orada telefonun suya düşüp düşmediğini gösteren altın uçlar vardır.Eğer onlar körelmişse oradaki görevli anlar garanti kapsamından çıkar.Eğer bir şey anlamazsa ve sende sinirli sinirli herifin üstün gidersen garanti kapsamına girer.

Benim 6500slide ıslanmıştı.Tuş takımı çalışmıyordu ama telefon çalışıyordu.Bende gittim adama biraz çıkıştım 680 tl para verdim lan ben buna falan dedim o gün içinde değiştirdiler tuş takımını aynı zamöanda ölü pikselleri olan ekranıda değiştirmişlerdi ücretsiz. Adam arka kapağı açmıştı ama şansım yaver gitmişti altın uçlar paslanmamıştı adamda suya düşmemiş sandı

• peki arkadaşlar bu hangi servis oluyor,mesela TELESERVİCEDE oyle değil,benim E72 im düştü ve hala konu başlığım aktif,yarın insallah GARANTİYE vericem ama TELESERVİCE de oyle bir durum yok gidiyorsun içeriye,numara alıyorsun bekliyorsun sana sıra gelince telefonun sikayetini söyleyerek sana bir kağıt imzalatıyorlar sonra 3 veya 4 gün sonra gelip alıyorsun yani içine dısına bakmıyorlar,hangi garantide içine bakıp onay aldıktan sonra yapıyorlar ki,ayrıca benim e72 tuvalete düştü herseyini kurtardım ama sebekem yok ve tel sıfır gibi hala yani çok şükür bir yerinde paslanmaya veya diğer sorunlar yok...
  • Telefonda suya dustune dair hic bisey yok oksitlenme olsa telefon acilirmiydiki? bide ben amasyadayim yani telefonu aldim yere goturecem onlar teknik servise gonderecek adamlarda tanidik. yani tanidiklar servise gondrdikten snra garanti geri yollayabilirmi
  • Telefonu yarın yada pazartesi günü yolluyorum garantiye son önerilerini alıyım dedim.
  • geçmiş olsun N97 garanti kapsamında iken üserine kola döküldü biraz hemen kurulama falan yaptık ama telefon hafıza kartını tanımadı,KVK ya gittik bir gün sonra gelen mesajda sıvı teması olduğundan tamir ve bakımının yapılamayacağını telefonu almamız gerektiği yazılı idi biryakınımın tavsiyesi ile piyasadaki teknik servise götürdüm sorun giderildi ancak 24 saat içinde pili tüketiyor düzen tutmadı gitti
  • Bu pek açıcı değildi.

Napıcamı bilmiyorum bilgisayarıda verdim garantiye o yapılacak yalnız telefondan korkuyorum yaparlarmı diye hafıza kartı da çalıştırmıyo bluetooth da öyle pazartesi verecem artık cevabı bir haftaya alırım herhalde.
  • Ben hala beklemedeyim...
  • Son durumu paylaşmanı bekliyoruz.. Genelde teknik servis ne kadar kurutsanda anlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearfactory
    Ben hala beklemedeyim...

Hocam senle aynı sorundan muzdaripiz bu konuya gelen cevaplar aynı zamanda senin sorunla ilgilide
  • Artık telefonların içine ıslanınca renk değiştiren bantlar koyuyorlarmış
    Nerde eski me45'im, lavaboda yıkar hava atardım.
  • bugun teleservicedeki bir haftasını doldurdu E72 im,ve bu sabah itibari ile arayayım bakalım ne diyecekler dedim,ancak 20 dk telde bekledim ne cevap veren var nede ilgilenen,bende dedim bari sinirli bir mail atayımda cevap veren olur diye,maili attıktan 5 dk sonra hemen dönüş yaptılar''imei numaramı istediler'' bende yolladım ve gelen cevapta hala ürünün maltepede testte olduğunu söylediler...yani anlayacağınız yine bekleme modundayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edimcace -- 31 Mayıs 2010; 22:49:39 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.