Şimdi Ara

tektaş pırlanta fırsatı , foruma özel !!! (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.349
Cevap
361
Favori
536.852
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bahsettiğim dükkan konu sahibi Ferhat Bey'in dükkanı, Ankara'da bulunuyor. İlk mesaja bakabilirsiniz, bildiğim kadarıyla şehir dışına da gönderim yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Camperz

Geçtiğimiz yıl 2 tane tektaş aldım Ferhat beyden. Aldığımızda dolar 2.80 idi. 750 dolarlik taş için 2100 TL ödedik. Bugün Ferhat beye tektaşı iade etmek istedigimizi ve ne kadara iade alirsiniz diye sorduğumuzda aldığımız cevap 1785 oldu. Yani 2100tl üzerinden %15 kesinti yaptı.kur artışını hesaba katmadı.yani on sene sonra çöp olacak.

Dolar Kuru artınca taşların değeri düşüyormuş. Alacak arkadaşların bilgisine.

Ferhat Bey, arkadaşın yazdığı mesajın doğruluğu nedir acaba? Cevabınızı göremedim de forumda. Bu duruma göre ben de bi sipariş vereceğim.
  • 0.30 karat d e sınıfı, vvs berraklıkta bir yüzük ne kadar hocam sizde? Hayırlı satışlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 30 karat fiyatını merak ediyorum
  • merhaba.Ben yüzüğü 14 ayar olan ve v şeklinde düz bir pırlanta arıyorum fakat fiyat 800 tlyi gecmeyecek şekilde var mı hocam bu tarz önerebilecekleriniz ?
  • Camperz C kullanıcısına yanıt
    Şimdi şöyle ki burada benim kafama takılan bi konu var.

Satarken döviz üzerinden TL çevirip satılıyor, ilk ilanda USD olarak belirtilmiş fiyatlar. Mesela 500 USD ise fiyatı atıyorum güncel dolar kuru 3.82 ise 500*3,82= 1910 TL ediyor. Şimdi atıyorum aradan 2 yıl geçti. Dolar oldu 5 TL. Aynı yüzüğü diyelim hala 500 dolardan satıyorlar. Bana 1910 TL üzerinden %15 düşüp mü iade alıcak yoksa 500 USD üzerinden mi?

Bunu son mesajınızda cevapladınız hadi onu anladım diyelim. Ben şuan 500 USD 1910 TL'ye bu yüzüğü aldım diyelim. Bu yüzük 2 yıl sonra 2500 TL ediyor ise, bana yine aldığım fiyat olan 1910 TL'den mi iade edecek? Öyle ise şayet, sadece %15 lik bir kayıp değil çok daha fazlası söz konusu oluyor. Kendisi bi aydınlatırsa bu konuda bizi, ona göre alışveriş yapmayı düşünüyorum ben de :)
  • Merhaba arkadaşlar, iade mesajlarını okudumda

neden ısrarla ferhat beye iade etmek istiyorsunuz ? başka kuyumculardan fiyat aldınız mı ?

ferhat bey zaten piyasaya göre çok az kar marjı ile satıyor.

diğer para kazanacağı tek nokta tl iade kalıyor bunuda anlıyorum onun açısından.
  • beyler iade sartlarımız piyasaya göre çok daha ıyı ve mantıklı bunu bilmelisiniz, fakat elbet biraz zarar söz konusu olacak,iade olan yuzuk hurdaya atılıyor, tas yurt dısına iade ediliyor 2. el konumuna dusmus tasları etik kuralları gereği satmıyoruz. bu da belli bir düşüşü getiriyor . sonuçta kimse kullanılmıs bir urunu almak istemez.

iade urune daha yuksek fiyat verilebilir bunu yapan kişi veya satıcı , alır cılalar urunu tekrar satar yani 2. el bir urun yeni gibi satılır . bunu yapanda çok kişi ve kuruluş var .

biz iade aldıgımız taslardan kar etmiyoruz. dediğim gibi bizde iade ediyoruz.

burada bir magduriyet söz konusu değil dediğim gibi tekrar kullanacak bir işletmeye daha pahalıya satabilirsiniz, veya malum satıs sitelerinden baska bir son kullanıcıya daha pahalıya satabilirisiniz zararınız yok denecek düzeye ıner belki de kar edersiniz :)

sunu da belirteyim son olarak , bugun 1500 dolara satılan bir urun, 3 sene sonra da 1500 dolara satılacak diye bir şey yok . tr de dolar yukselince tas üreticileri 1500 dolar dedikleri tas 1300 dolar diyor , sonuçta bunu uretende topraktan çıkaranda dolarla yasamıyor . dolar sadece universal bir para birimi olarak kabul edildiği için gunluk kurlara göre kullanılıyor . bu tüm kuyum sektöründe böyle . bu tamamen tr de doların afaki yukselişinden dolayı bir durum.

misal bende kayıtlar var, 1-2-2016 tarihinde 0.40 e vs2 tektası 1010 dolara satmışız şuan 865 dolar yenisi.arada ki fark benim cebimede girmiyor o zaman o fiyatmış şimdi bu fiyat . benim bunu 1010 uzerinden geri almam demek cebimden para odemem demek. bu da mumkun değil, bunu ürünün keyfinı yasayan ödeyecek zararı . 1010 olarak kalmamış kalamazda kalmıyorda zaten . burada dolar fiyatı görünce dolar yukseldikçe kar edeceğiz hissine kapılmayın bu yanlış. pırlantada kar edemezsınız, kar edecekseniz işçiliksiz 22 ayar bilezik alacaksınız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 15 Şubat 2018; 17:1:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kipırs Çipırs

0.30 karat d e sınıfı, vvs berraklıkta bir yüzük ne kadar hocam sizde? Hayırlı satışlar..

0.30 d vs2 630 dolar suan , vvs almanızı önermem arada ki farkı buyutecle bile görmek zordur, bosuna para harcamak olur. isterseniz getirtiriz fiyat çalışmak lazım suan tahmini söyleyim 680 700 doları bulabilir belki
  • hunter06 kullanıcısına yanıt
    Ferhat bey merhaba,

konusu açılmışken bu işin içinde olan birine direkt sormak en güzeli

Altın konusu olunca hep bu ikisi konu olur

- Gram altın mı alayım
    - Ons altın mı alayım

-Mesajınızda işçiliksiz 22 ayar bilezik seçeneğinide gördüm

Bu 3'ünü değerlendirebilir misiniz artısı ve eksisi ile ?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Ferhat bey merhaba,

konusu açılmışken bu işin içinde olan birine direkt sormak en güzeli

Altın konusu olunca hep bu ikisi konu olur

- Gram altın mı alayım
    - Ons altın mı alayım

-Mesajınızda işçiliksiz 22 ayar bilezik seçeneğinide gördüm

Bu 3'ünü değerlendirebilir misiniz artısı ve eksisi ile ?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

merhaba :)

yatırım altını alınacaksa , gram ons bilezik ceyrek vs bunların hemen hemen hepside aynı grama vurdugunuz zaman . fakat piyasada surumu çok olan urunleri bit tık ucuza bulabilirsiniz . bunlarda 22 ayar işçiliksiz bilezik , ceyrek altın yarım altın tam , cumhuriyet vs oluyor .

gram ve onslar özel firmalar tarafından üretiliyor ve bazen bulunmayabiliyor , o yuzden bazen pahalı satılıyor bazen normal raicte satılıyor .

sonuç olarak hangısını ucuz bulursanız alın derim :)

• hocam merhabalar, 5 taş istiyorum. 0.25-0.30 karat arası 5taş fiyatlarınız nedir acaba uygun yollu olarak
  • ozgr11 O kullanıcısına yanıt
    pm attım size :)
  • Ben de beş taş almayı düşünüyorum 0,20-0,30 ct arası. Fiyat bilgisi paylaşabilir misiniz?
  • Hocam selamlar

0.50 CT vs parlaklık bir taş bakıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• yazilimsever kullanıcısına yanıt
    pm attım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: can1742

Hocam selamlar

0.50 CT vs parlaklık bir taş bakıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

0.50 d vs2 en iyi özelliktir 1380 kusur dolar fiyatı var , butce musaitse bunu tavsiye ederim .
    daha uygun olacaksa sı1 sı2 alınabilir suan yok ama gelecek var .
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

Hocam selamlar

0.50 d vs2 en iyi özelliktir 1380 kusur dolar fiyatı var , butce musaitse bunu tavsiye ederim .

Merhaba ;

0,40 - 0,45 Ct parlak bir taş almayı düşünüyorum. Çarşamba-Cuma günleri arası Ankara'da olacağım. Elinizde yeni taşlar var mı? Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reLo

quote:

quote:

Hocam selamlar

Merhaba ;

0,40 - 0,45 Ct parlak bir taş almayı düşünüyorum. Çarşamba-Cuma günleri arası Ankara'da olacağım. Elinizde yeni taşlar var mı? Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

40 45 cok iyi ozellikte yeni taslar geldi listeye ekledim :) gelin model secer montajını 1 ssate yapar veririz aynı gün :) özellikle sectiğiniz bir tas varsa iletişime gecelim ayıralım :) 05356197730

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: reLo

quote:

quote:

Hocam selamlar

Merhaba ;

40 45 cok iyi ozellikte yeni taslar geldi listeye ekledim :) gelin model secer montajını 1 ssate yapar veririz aynı gün :) özellikle sectiğiniz bir tas varsa iletişime gecelim ayıralım :) 05356197730

Bugün akşama doğru yanınıza uğrayacağım. Yüz yüze konuşuruz. Modellere orada bakayım

• 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.