Şimdi Ara

TEKSAS KATLİAMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
10.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teksas Katliamı filminin yaşanmış gerçek bir olayı anlattığı söyleniyor filmde.Bu seneryo gerçek mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem Sönmez -- 3 Temmuz 2010; 4:05:54 >

• Gerçek mi bilmiyorum da ,film mükemmel
  • Evet gerçek olaylara dayanıyor..Ama senin izlediğin remake galiba ilki 1974 de çekilmiş.

Edit:Yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkliali -- 17 Haziran 2010; 19:24:33 >
  • Ünlü Seri Katil Ed Gein'in hikayesinden yola çıkılarak yapıldı. 1954 yılında Ed Gein'in yakalanmasıyla birlikte evinde yapılan araştırmalarda testereyle parçalanmış insan cesetleri, vücut parçaları, insan derisinden yapılma maskeler, kafatasından yapılma çanaklar, organlar, kafatasları bulundu. Yine yapılan incelemelerde Ed Gein'in öldürdüğü insanların derisini yüzerek kendisine elbise yaptığı, cinsel kimliğini değiştirmeye çalıştığı yönünde sonuca varıldı. Yargılandıktan sonra akıl hastanesine kapatıldı ve kanserden öldü. Hikayesi Teksas Katliamı ile birlikte Sapık ve Kuzuların Sessizliğine ilham kaynağı oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyran -- 17 Haziran 2010; 20:10:36 >
  • Teksas Katliamıyla ilgili 3 film var galiba Teksas Katliamı Başlangıç,Teksas Katliamı 2003 ve Teksas Katliamı 2006.Hangisini izlemek gerek.Serili film mi yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmavı -- 18 Haziran 2010; 21:23:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmavı

Teksas Katliamıyla ilgili 3 film var galiba Teksas Katliamı Başlangıç,2003 ve 2006 da çekilmiş.Hangisini izlemek gerek.Serili film mi yoksa.

tam bende bunu sormak için girmiştim, 3 - 5 tane film çıkıyor teksas katliamı ile ilgili...
  • izlenmesi gerek bi film. benimde izledigim 1 - 2 - 3
  • İzlemedim ama bildiğim kadarıyla yaşanmış olaylardan oluşuyor filmin senaryosu.Bu tür filmlerin iyi yanı da bu oluyo en vahşi sahnede bi an durup düşünüyosun " adamın teki gerçektende böyle milleti öldürmüş" diye
  •  TEKSAS KATLİAMI

Arkadaşlar yanılmıyorsam Teksas Kaliamı Serisi 5 filmden oluşmakta ...
    Arşivimde bulunan ve izlediğim filmler :

The.Texas.Chainsaw.Massacre.1974
    The Texas Chainsaw Massacre 2 1986
    Texas Chainsaw Massacre The Next Generation 1994
    The Texas Chainsaw Massacre 2003
    The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006

Bu filmleri izlemeden önce korku filmlerini pek sevmiyor ve izlemiyordum.
    Ancak filmlerin gerçek hayata dayanması ve filmlerdeki insanın kanını donduran gerçekçi sahneler etkiledi beni ...
    İlk ve sonraki filmleri izlerken etkilendim açıkçası ... Filmler genel olarak; - Hadi yaa bu kadar da olur mu, böyle yaşayan insanlar , aileler de mi var dedirtiyor insana ...
    Bizim ülkemizde de, yüzünde deriden bir maske ve elinde zincirli bir testereyle alışveriş merkezine, bankaya, okula, sınıfa dalsan nasıl olurdu acaba?

• Teksas Katliamı efsane bir yapımdır. Eskiden Show Tv haftasonları korku filmleri yayınlardı ve kesin Teksas Katliamı serisinide sık sık yayınlardı.
  • 5 filmmiş gerçektende, vay be ben hala izlemedim bi tanesini bile
  • İyi filmdir ve evet bir kısmı gerçeğe dayanır.
  • Gönül isterki bu filmlerde yaşananlar sadece filmlerde kalsın ama maalesef öyle olmuyor özellikle günümüzde insanlar tam anlamıyla piskopat bir hale geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: electronica

TEKSAS KATLİAMI

Ancak filmlerin gerçek hayata dayanması ve filmlerdeki insanın kanını donduran gerçekçi sahneler etkiledi beni ...
    İlk ve sonraki filmleri izlerken etkilendim açıkçası ... Filmler genel olarak; - Hadi yaa bu kadar da olur mu, böyle yaşayan insanlar , aileler de mi var dedirtiyor insana ...
    Bizim ülkemizde de, yüzünde deriden bir maske ve elinde zincirli bir testereyle alışveriş merkezine, bankaya, okula, sınıfa dalsan nasıl olurdu acaba?

Tüm filmler birbirine bağlı mı yoksa Teksas katliamıyla ilgili birbirinden bağımsız 5 filmi?

• güzel film valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmavı

quote:

Orijinalden alıntı: electronica

TEKSAS KATLİAMI

Tüm filmler birbirine bağlı mı yoksa Teksas katliamıyla ilgili birbirinden bağımsız 5 filmi?

Ben de 74'tekiyle 2003'tekini izlemiştim ama aralarında bir bağlantı yoktu.

• Esasında bir seri değil zaten... 2000 li yıllarda yeniden çevrim olarak yapıldı.
  • The Texas Chainsaw Massacre 2003

bunlari izleyin yeter......
  • Ben 1974 'den başladım sırayla hepsini izleyicem.
  • Evet olayların gerçeklerle alakası yok ama film öyle bir anlatmış ki sanki gerçek bir hikayeyi yansıtıyormuş gibi...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.