Şimdi Ara

TEKSAS KATLİAMI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
10.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006

bu 2 film yeniden çevrim yapılmıştır.Nasıl desem hani batman serisi gibi.Batman begins ve the dark knight nasıl yeniden çevrimse bu filmlerde öyle.

Ve evet film gerçek hayattan alınmış.Yani yaşanmış bir olay.Hatta 2003deki filmin ilk sahnesinde bir tane polis bodrum kata iniyo ve orda saldırıya ugruyo ya.İşte o sahne gerçek.Yani film değil orası.Polis kameramasından çekilmiş.
  • filmin başındaki ve sonundaki polis kamerası görüntüleri gerçek yaşanmış görüntülerdir. olay tamamen gerçek yaşanmış bir olaydır..
  • Bir tane filmini izlemiştim filmin ortalarında görmüştüm ama sonundaki o polis kamerasından olayın gerçek olduğunu anlamıştım zaten söylüyorlardıda şöyle birşey var ucu açık bırakılmıştı sanki o insanı yakaladılarmı ne oldu bide eğer filmde yaşanan olaylar gerçekse o insan nasıl oluyorda o kadar yaralanmaya dayanıyor
  • Teksas Katliamı gibi Hostel'de gerçek hayattan diyorlar ki,bu daha da dehşet verici bir olay...
  • Filmin sonunda söylüyor zaten yaşayan bir aile varmış film ordan gelmiş vb.
  • ED GEİN

“Bana doğru gelen güzel bir kız görünce iki şey düşünürüm.
    Bir yanım onunla çıkmak ona gerçekten iyi hoş davranmak gerektiği gibi davranmak ister.
    Öteki yanım mızrağın ucuna geçirilmiş kafasının nasıl görüneceğini.”

Ed Gein dört kişilik bir ailede büyür: alkolik bir baba, dominant ve aşırı dindar bir anne ve abisi Henry. Annesinin kendisine olan etkisi çok büyüktür. Babası ve abisinden sonra, 1945’te annesi de vefat ettiğinde, Ed dünyada tek başına kalır.

Bu yalnızlık, insanların zaten garipsediği Gein’i, iyice deliliğe iter. Merhum annesini tekrar diriltebilmek için, anatomi bilimini incelemeye başlar ve mezarlıklardan çaldığı cesetler üzerinde öğrendiklerini uygulamaya koyulur. Kendisini özellikle büyüleyen, kadın vücududur.

Annesini diriltmeyi başaramadığını anlayınca, annesinin yaşında bir kadının cesedinin derisini yüzmeye karar verir ve arada sırada bu deriyi (annesinin eski elbiseleriyle birlikte) elbise niyetine giyer.

Hayatı boyunca cinsel ilişkide bulunmamış olan Gein, kadınlara karşı hissetiği karmaşık duyguları pek anlayamaz ve bir kadın olma isteği geliştirir. İlk başlarda kendi kendini hadim etmeyi düşünen Gein, bir kadın derisinin kendisini yeterince kadınsı gösterdiğine inanarak, bu düşüncesinden vazgeçer. Kadın vücutlarına duyduğu isteği gitgide daha da büyüyen Gein, bir süre sonra sadece mezarlardan ceset çıkarmakla kalmaz, 1954 yılından itibaren bir cinayet işlemeye karar verir ve kurbanını annesinin öldüğü yaştan seçer.

Deri işlemesinde gün geçtikçe daha da hamaratlaşan Gein, bir süre sonra meme uçlarından kemer, kafatasından bardak ve diğer süs eşyaları yapmaya koyulur.

İlk cinayetinden sonra kasabanın şerifi Ed Gein’in izini bulur ve tutuklar. Evde arama yapan polis, birçok kadavra, insan dudaklarından yapılmış kolyeler ve diğer garip nesnelerle karşılaşır.Gein’in birden çok daha fazla cinayet işlemiş olması gerektiğini düşünür, ama daha sonra yapılan incelemelerle bu ceset parçalarının yakındaki mezarlıktan çıkarılan yaşlı kadın cesetlerinden kesildiği anlaşılır. Gein, ölü sevicilik ve yamyamlık gibi suçlamaları şiddetle inkar eder: kendisine göre cinayetleri sadece evini süslemek için işlemiştir.

Doktorlar Gein'e kronik şizofreni tanısı koymuşlardır. Ayrıca yaptıklarından yola çıkarak, onun, gizli eşcinsel olabileceği de düşünülmüştür.

Deli raporu sayesinde hapse konulmayan Gein, geri kalan hayatını ıslahevlerinde geçirir ve 1984 yılında 77 yaşında uzun zamandır çektiği kanser hastalığı sonucu yaşamını yitirir.

Kaynak:http://tr.wikipedia.org/wiki/Ed_Gein

Bunada bir bakın:http://www.polisiye.com/yazidevam.asp?ID=314

Biraz araştırdım bunları buldum yok artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karizmatikemmi -- 13 Temmuz 2010; 14:58:44 >

• Arkadaşlar bu filmi merak ediyorum.

Film böyle kanlı vahşetli dehşet verici rahatsız edici bir film mi yoksa klasik korku-gerilim filmi gibi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlahi Morluk

Arkadaşlar bu filmi merak ediyorum.

Film böyle kanlı vahşetli dehşet verici rahatsız edici bir film mi yoksa klasik korku-gerilim filmi gibi mi?

Üstteki msjıma bak adamın biografisini izle filmindeki mekanlar birebir

Buda ilk filmin son sahnesi gerçek görüntü olması lazım

Son olarak 2012 de 3d olarak vizyona girecekmiş

Kaynak:http://www.sinemalar.com/film/54941/Teksas-Katliami-Baslangic-3d/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karizmatikemmi -- 13 Temmuz 2010; 15:16:15 >

• Kuzuların sessizliğini izlemiştim bunu da merak ettim.İzleyecem.
  • şeytanın otelide buna çok benziyor gerçekten.onuda rocky gibi gerçekmiş gibi lansa ettiler..hepsi birer numara..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbdemir

şeytanın otelide buna çok benziyor gerçekten.onuda rocky gibi gerçekmiş gibi lansa ettiler..hepsi birer numara..

Ed'in biografisine bakmadınmı o damı yalan gerçek görüntüler röportajlar yer alıyor
  • Yapmayın hocam neresi gerçek o görüntünün
    Fimin Ed Gein'den ilham alındığı söylenir ama Ed Gein mezarlıktaki cesetleri parçalayan ve tek yaşayan bir ruh hastası... Film'de bahsettilen apayrı bir durum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikkonular

Yapmayın hocam neresi gerçek o görüntünün
    Fimin Ed Gein'den ilham alındığı söylenir ama Ed Gein mezarlıktaki cesetleri parçalayan ve tek yaşayan bir ruh hastası... Film'de bahsettilen apayrı bir durum...

Filme gerçek demiyorum zaten filmin izlenmesi için abartacaklar doğal olarak ama biografisi ve ed in yaptığı tamamiyle gerçek arkadaş bu hikayeye uydurma demişte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karizmatikemmi

quote:

Filme gerçek demiyorum zaten filmin izlenmesi için abartacaklar doğal olarak ama biografisi ve ed in yaptığı tamamiyle gerçek arkadaş bu hikayeye uydurma demişte

Ya şimdi ruh hastası olarak ceset çalması falan çok garipsencek bir durum değil şizofrenmiş zaten.Ama filmde böyle annesinin giysisi falan yoktu yani remake filmlerinde

• quote:

Orijinalden alıntı: Arch Enemy`

quote:

Orijinalden alıntı: Karizmatikemmi

quote:

Ya şimdi ruh hastası olarak ceset çalması falan çok garipsencek bir durum değil şizofrenmiş zaten.Ama filmde böyle annesinin giysisi falan yoktu yani remake filmlerinde

Bide filmini ortasından izledim ilk filmi olması lazım yanında annesi babası var onlar yanındayken adam öldürüyor ama hayatında onlar öldükten sonra mezardan birilerini çıkartıyor birde cinayeti var

• quote:

Orijinalden alıntı: gokmavı

quote:

Orijinalden alıntı: electronica

TEKSAS KATLİAMI

Arkadaşlar yanılmıyorsam Teksas Kaliamı Serisi 5 filmden oluşmakta ...
    Arşivimde bulunan ve izlediğim filmler :

The.Texas.Chainsaw.Massacre.1974
    The Texas Chainsaw Massacre 2 1986
    Texas Chainsaw Massacre The Next Generation 1994
    The Texas Chainsaw Massacre 2003

Bu filmleri izlemeden önce korku filmlerini pek sevmiyor ve izlemiyordum.
    Ancak filmlerin gerçek hayata dayanması ve filmlerdeki insanın kanını donduran gerçekçi sahneler etkiledi beni ...
    İlk ve sonraki filmleri izlerken etkilendim açıkçası ... Filmler genel olarak; - Hadi yaa bu kadar da olur mu, böyle yaşayan insanlar , aileler de mi var dedirtiyor insana ...
    Bizim ülkemizde de, yüzünde deriden bir maske ve elinde zincirli bir testereyle alışveriş merkezine, bankaya, okula, sınıfa dalsan nasıl olurdu acaba?

Tüm filmler birbirine bağlı mı yoksa Teksas katliamıyla ilgili birbirinden bağımsız 5 filmi?

@Gökmavi; tüm filmler birbirine bağlı değil. Farklı senaryo, mekan, karakterler var ...
    Ama tabi ki, tüm filmler için ortak bir nokta: Elinde motorlu testereyle insan doğrayan sapık vahşi bir katil olması ...
    Ne yaptın? Tüm filmleri 1974'ten başlamak üzere izledin mi? Nasıl buldun, hangisini daha çok beğendin, sana neler kattı, biraz anlatsana ...

Bu arada ben sana 5 film dedim ama arşive baktığımda 6 film olduğunu gördüm. İzlerken sen bunu atlama ...

The Texas Chainsaw Massacre 1974
    The Texas Chainsaw Massacre II 1986
    Leatherface Texas Chainsaw Massacre III 1990

• geçen gece show tv de izledim gerçekten acayip tırstım gecenin bi yarısı

adamın yüzünü kesip aldıgı sahne varya offfff kız masanın altında....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokmavı

quote:

TEKSAS KATLİAMI

Arkadaşlar yanılmıyorsam Teksas Kaliamı Serisi 5 filmden oluşmakta ...
    Arşivimde bulunan ve izlediğim filmler :

The.Texas.Chainsaw.Massacre.1974
    The Texas Chainsaw Massacre 2 1986

Bu filmleri izlemeden önce korku filmlerini pek sevmiyor ve izlemiyordum.
    Ancak filmlerin gerçek hayata dayanması ve filmlerdeki insanın kanını donduran gerçekçi sahneler etkiledi beni ...
    İlk ve sonraki filmleri izlerken etkilendim açıkçası ... Filmler genel olarak; - Hadi yaa bu kadar da olur mu, böyle yaşayan insanlar , aileler de mi var dedirtiyor insana ...
    Bizim ülkemizde de, yüzünde deriden bir maske ve elinde zincirli bir testereyle alışveriş merkezine, bankaya, okula, sınıfa dalsan nasıl olurdu acaba?

Tüm filmler birbirine bağlı mı yoksa Teksas katliamıyla ilgili birbirinden bağımsız 5 filmi?

@Gökmavi; tüm filmler birbirine bağlı değil. Farklı senaryo, mekan, karakterler var ...
    Ama tabi ki, tüm filmler için ortak bir nokta: Elinde motorlu testereyle insan doğrayan sapık vahşi bir katil olması ...
    Ne yaptın? Tüm filmleri 1974'ten başlamak üzere izledin mi? Nasıl buldun, hangisini daha çok beğendin, sana neler kattı, biraz anlatsana ...

Bu arada ben sana 5 film dedim ama arşive baktığımda 6 film olduğunu gördüm. İzlerken sen bunu atlama ...

The Texas Chainsaw Massacre 1974
    The Texas Chainsaw Massacre II 1986
    Leatherface Texas Chainsaw Massacre III 1990

Teşekkür ederim hocam ilk iki filmi seyrettim biraz midem kalktı açıkçası ara verdim.Kaldığım yerden izlemeye devam edeceğim.İlk iki film günümüze göre biraz basit,bana ne kattığına gelirsek aracıma kimseyi almam,sessiz yerlere de gitmem,eğer üstüme birisi motorlu testereyle gelirse arkama bakmadan kaçarım. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: rsmx

filmin başındaki ve sonundaki polis kamerası görüntüleri gerçek yaşanmış görüntülerdir. olay tamamen gerçek yaşanmış bir olaydır..

Hangi yapımda var bu görüntüler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

Orijinalden alıntı: rsmx

filmin başındaki ve sonundaki polis kamerası görüntüleri gerçek yaşanmış görüntülerdir. olay tamamen gerçek yaşanmış bir olaydır..

Hangi yapımda var bu görüntüler?

İlk film olması lazım Jessica Biel'in oynadığı
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.