Şimdi Ara

Teknoloji ve Otomotiv Alanında Gümrük Vergisi Kaldırıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
3.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Mesela 500 gram üstü drone siparişi verdiğinizde bu sefer fiyattan dolayı değil, içerikten dolayı gümrükte kalacaksınız. O yüzden bu aradaki ince çizgiyi iyi tutturmak lazım. Hatırlarsanız bir kaç ay öncesine kadar gümrük vergisi 30 euronun üstünde olan tüm ürünlere uygulanmaya başlanmıştı.

Her kafanıza esen ürün yada ağırlık olmuyor yani...
  • Cunku KDV geliyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-10C58C9BD -- 26 Ocak 2018; 18:46:38 >
  • Halkin hosuna gidecek veya isine gelecek hic bir sey yapmaz bu hukumet. Paraya doyumsuzlar... O yuzden bosuna sevinmeyin...

• Batan (ve batma yolunda giden) teknoloji marketlerini kurtarmak için alınımış bir karar. Etiketlere yansıyacağını sanmam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye’de alışverişin internet üzerinden yapılanın oranı %3 ve bu oranda hem yurtiçi hemde yurtdışı alışveriş dahil. Bence olabilecek birşey ama insan yinede garipsiyor

• Yerimizi alalım.
  • Imkansiz. Ne yani 700 dolarlik alisveris yapican vergi alinmayacak? Hayal aleminde yasiyor bazilari

• Yahu siz bu hükümetin en son ne zaman vatandaşın yararına iş yaptığını gördünüz?!

Haziran'da bir takım çalışmalar yapılıyordu demek ki yakında devreye girecek. Belki girmiş bile olabilir;

"Türkiye’de vergi kaydı olmayan sitelere stopaj getirileceğini kaydeden Ağbal, “Stopaj yöntemiyle Türkiye’den yurt dışına gidecek paradan vergi keseceğiz. Vatandaş kredi kartıyla ödeme yaparken, bankadan, bu ödemeden kesinti yapmasını isteyeceğim. Tüketici bu işlemden etkilenmeyecek. Ancak, Türkiye’de vergi dairesine kayıt olan internet siteleri için bu söz konusu değil” dedi."

https://aliexpressturk.com/aliexpress-blogu/internet-uzerinden-yurt-disi-alisverise-vergi-gelebilir.html

• Tam tersi
  • çok güzel bir haber
  • Son durum nedir?

• Bende inanamıyorum, resmi gazetede yayınlanmış ancak devamında başka bir ekleme olur mu bilemedim. Eksik bilgi

• quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi İnsan

Devleti eleştirecek birşey bulamayıp iyi olan bir şeyi tebrik etmek zorunda kalacakları için hala hiç yorum gelmemiş

Aynı vergide %1 artış olsa ne koparırlardı burayı.

Kdv alacakmış.
    Senin hükümetin sıradan vatandaşa bir iyilik yapar sanki.
  • Süper haber diyenler var millet nasılda kanıyor bu yönetenlere. Her alışverişten Kdv alınacak. Beterin beteri var dedikleri tamda budur.
  • Ben bu yaşıma kadar ucuza teknoloji görmedim bu memlekette, bugünden sonra da görmem.

Bunlar ancak başka şeyleri sıfırlar...

• onlar konuşur ak parti yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: birvarmışbiryokmuş

o zaman bir çok kişi böyle bir durumda bilgisayar bileşenlerini yurt dışından alır o zaman ve buna da bizim teknoloji mağazaları tepki gösterir. Bu tepki karşısında da örnek veriyorum yüzde bir olan vergi yüzde 5 olarak geri döner.

tepki gösterecek teknoloji mağazası mı kaldı
  • O değil de paralel ithalat yapan firmalar, ithal ettiklere ürünlere hatrı sayılır meblalağrda gümrük vergisi ödüyorlardı şimdi bunun yerine sadece kdv mi ödeyecekler? Bu da onlara yansıtılmayacak ama dışarı çıkan paradan stopaj adı altında kesilecek.

E bana çinden ürün satan adam zaten o %20 yi fiyata eklemeyecek mi o zaman?

22 cente selfie çubuğu getir 25 liraya sat köşe ol devrini bitirir bu sadece. Başka bir etkisi olmaz ki.
  • Türkiyede üretim yapan firmalar içindir o

Vestel , ford ,toyota gibi firmaların üretim maliyetlerini düşürecektir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.