Şimdi Ara

Teknoloji Bakanı: “Yerli telefonlar ucuz ama rağbet görmüyor” (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
0
Favori
13.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir hata yapıp YERLİ olan Vestel telefon aldım.

Telefonun zil sesini duyabilmek için İŞİTME CİHAZI almak zorunda kaldım.

Keşke bu para ile İTHAL telefon alsaydım.
  • Fiyatlara nereden bakıyor acaba 🤔 veya nereden alışveriş yapıyorsa bizde oradan alışveriş yapalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İncelemelerde ilk defa hükümetten yapılan açıklamaların eleştirildiğini görüyorum.Doğruyu yazmak zor değilmiş devamını bekliyoruz

• Almadığımız için suçlu olduk yani :D tamam.

• Yav üzerine casper yazıyorlar ithal ediyorlar mavralarini gecicen bi kere samsung kendi istediğini üretiyor da noluyor bize satıyor avrupa hep snp li islemciler. Xiaomi oppo Apple kendi mi üretiyor sanki alıyor ordan burdan parçaları Çin'de montaj. Yani casper vestel falan yerlidir katılırım. Amma velakin gelelim işin aslına.

Ülkede üzerinden geçtiğimiz köprüler otoyollar Vs bile yerli değil şu devirde. E biz neden takıldık ki yerli telefona anlamadım. olmuyorsa sevmiyordur millet bi geliş birşey yap yok. Koca htc ler sony ler ericsoon lar batiyor birşey yapacaksın. Çakma telefon gibi telefon yıllardır aynı şey abi. Çin'de adamlar çakma urete urete ilah oldular orjinellerden iyi telefonlar yaptılar markalastilar biz hala kısa yoldan nasıl para kazanılır derdinde iş yapıyoruz sonra vay efendim neden satmıyor. Ben gene arada vestel casper telefonlar görüyorum valla kim alıyor la bunları diye merak ediyorum başkanımız in dediğine bak.

• Valla muhtemelen bölgesel olarak azaldı ve bitti. Örneğin ben 93-2001 yılları arasında ilk öğretim dönemimde kutladığımı hatırlamıyorum. 2000 yılında gazetede yazan bir yazara göre 86 lara kadar kutlandığı yazılmış oradan aldım tarihi, bizde de kutlanmadığı için. Ama demek ki devam ettirenler de olmuştur. Diğer yandan annemiz babamız zamanında gururla, coşkuyla kutlanırmış. Sonra öyle bir algı oluşturuldu ki hızla. Yerli malı dandiktir, yabancı varken kalitesiz yerli kullanılmaz algısı hızla yayıldı. Yine mesela vergi kutsaldır olayı vardı beğenmedikleri Atatürk'ten yine 85-90 lara kadar devam eden. Şimdi hadi zaten diyelim %50'nin mazereti var, hükümete zerre güvenmiyor o yüzden vergi vermek istemiyor, vergi kaçırıyor. Ok. Ama bakıyorum akp aşağı akp yukarı, reisin hastasıyız, ümmet millet diye bağıran iş yeri sahipleri de kdv ye gelince bakıyorum 0 çıkartıyoruz tabi diyor, ona para mı verilir diyor. Abe akılsız, cahil, sözde desteklediğin, yere göğe koyamadığın partinden, liderinden para çalıyorsun bu durumda. Bu ne perhiz bu ne lahana.

• Hapse atılmayı göze alarak yazıyorum tek kelime ile REZALETLER çok başarısız ve yetersizler deneyimlerimizin sonucunda buna ulaştık ve bir daha bulaşmama kararı aldık...
  • Night_Blade N kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen ötv ödemeden alıyorlar.
  • Vestel z30 idi sanırsam.Sar değerine bakınca şok olmuştum.Bildiğin mini nükleer reaktör.Bedava versen o sar değeriyle mümkünatı yok almam.Vatandaş fp oranı yüksek telefon istiyor.Muadillerinden daha kötü özelliklerdeki cihaza aynı veya daha yüksek fiyat isterseniz satmanız zor olur.Belki çinli firmalara kıyasla maliyetimiz daha yüksektir.Belki bu yüzden rekabetçi fiyat sunulamıyordur ama şu da bir gerçek ki bu şartlarda vatandaş o telefonları almaz.Çözümü nasıl bulurlar bilmem.Orasını da onlar düşünecek artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 29 Şubat 2020; 15:6:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Önce bakan bey kendisi kullansın.

Aa öyle deme bakan bey metrobus ve metro kullanır makam arabası bile corolla öyle diyo akepeliler. Bunların pr olduğunu yedi düvel biliyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kronik arızalar gelmeyen güncellemeler üstüne de daha pahalı milletle neden dalga geçiyorsunuz zamanında gm de kullandım ama 6 ay olmadan ücret karşılığı ki kronik hataydı şarj girişi değişti o gün söz verdim kendime yerli markalar düzelmeden almayacağım diye hala da düzelmedi

• Almıyorlar diyeceğine niye almıyorlar acaba diye bir sor önce kendine.

• Casper, vestel, çavuşmobile hepsine alerjim var. Yerli malı yurdum malı, birisi çinden getirmiş olmalı, boş konuşan halis muhlis türk malı...

• Yerli ama dandik ve satış sonrası destek sıfır. Parayı sokakta toplamıyoruz gider biraz daha fazla verir adam gibi bişey alırız

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Bütün olarak kutlama yapılmıyordu tabi okula öğretmene göre değişiyordu.Bizim sınıf yaparken yan sınıf yapmıyordu.Bir de öğrencilerin maddi durumunu ortaya koyuyordu.Kimi getirdiği muzla portakalla marka keklerle övünürdü kimi de kuru üzüm ve ceviz ile utanç duyardı.Evden getirdiklerini poşetten çıkarırken kafasını eğeni çok gördüm.

• Sence niye diye bi sorun lütfen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fıkralarla Türkiye

• Bakan her zamanki gibi boş konuşmuş.

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    kardeş en güzel yorum senin bence 37 beğeni alan yorum aptalca olmuş 37 tane moronda beğenmiş.bir telefonun bütün parçalarını üreten marka dünyada yok boş yapmasınlar.

• Siyasetçilerin ciddiyetten uzak açıklamaları yahu önce insan düşünür sonra konuşur, tabi bu durum toplumun yansıması haliyle toplumda bu yapıya sahipki toplumun içerisinden çıkan siyasetçilerde ciddiyetten uzak oluyorlar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.