Şimdi Ara

Tekleme vuruntu sallama yığılma yardım lütfen :((((

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2000 w203 kasa c200 var lpgli, motorunu susuz temizlemeye verdim sonra sonra lpg beynine su kaçırmışlar lpg çalışmadı ben benzinde kullandım 3 4 gün hiç sıkıntı yoktu. Yıkamacıya yeni lpg beyni aldırdım takıldı lpg suan aktif fakat arabada acayip bi tekleme gaz yememe vuruntu sallama gibi şikayetler var araca özel yazılım atıldı 3 4 farklı beyinde denendi sıkıntı aynı, araba cihaza bağlandı hiçbir sıkıntı çıkmıyor bobin kontrol edildi sıkıntı yok. Nedir bu arabanın derdi bi yardımcı olacak yokmu hayır duamı alır ilallah ettirdi 1 haftadır

EDİT: 3 ve 4. lpg enjektörleri sıkıntılı çıktı değişti şuan giderken yığılma gaz yememe vs problemleri gitti fakat rolantide ışıklarda falan durdumu dalgalanma yapıyor 500 e düşüp tekrar topluyor 1000e ama titreme yapıyor ileri devirlerde giderken falan sıkıntı yok kalmadı. bunun nedeni nedir peki buarada benzinde hiç sıkıntı yok sıfır sıkıntı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercan2626 -- 19 Şubat 2018; 13:21:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu titremeler benzinde de var mı, sadece lpgde mi yapıyor?
  • Araç bir yerlerden hava alıyor yada ateşleme sorunu gibi geldi bana, yada su kaçan başka yerleride olabilir

benzinde durum aynımı ne zamanlar yapıyor bu belirltileri
  • Ateşleme sistemiyle ilgili olabilir.

Birebir aynı olmasa da benzer bir hikayemiz var. 79 model Renault 12'mizde de tekleme, vuruntu, gaz yememe sorunu ortaya çıkmış, kısa süre sonra motor çalışmaz olmuştu marş basmasına rağmen. Platin-meksefe değişti, sorun düzeldi.
  • Benzinde yapmıyor lpg de yapıyor

• Hatta lpgye geçince 3 silindire düşüyor pancar motoru gibi oluyor araba tar tar tar tar çalışıyor

• lpg enjektörlerine bakın
  • Lpg enjektör kablolarını veya ateşleme kablolarını sırayla çekip deneyin, hangi silindirde değişim olmuyorsa ona odaklanın.

• Ecu karıştırıyor olabilir dedi usta 3 ile 4. Enjektor de sıkıntı gozukuyor lpg enjektorlerınde. Pazartesi ecu değişcek çözülmezse 3. 4. Enjektörler değişecek bakalım

• LPG'yi çok severim
  • 3 ve 4. lpg enjektörleri sıkıntılı çıktı değişti şuan giderken yığılma gaz yememe vs problemleri gitti fakat rolantide ışıklarda falan durdumu dalgalanma yapıyor 500 e düşüp tekrar topluyor 1000e ama titreme yapıyor ileri devirlerde giderken falan sıkıntı yok kalmadı. bunun nedeni nedir peki buarada benzinde hiç sıkıntı yok sıfır sıkıntı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.